Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutyának ciki a...

Nagytestű kutyának ciki a kutyaruha?

Figyelt kérdés
Rövid szőrű, benti kutya, állítólag bírja a hideget, de ő mégsem. Múltkor elindultunk sétálni és haza akart menni. Amikor távolodtunk otthonról alig akart menni, de ahogy megfordultunk szinte húzott úgy sietett. Nem olyan díszes, csicsás ruhára gondoltam. Olyat néztem ami egyszínű, vízálló, kivehető gyapjúbéléssel. De nem ciki? Mindig kiröhögtem azokat akik öltöztetik a kutyájukat. Hogy fogunk így túrázni menni, az általában több óra?

2012. dec. 7. 11:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az amstaffomra kell ruha. Ki is röhögnek, de ha leveszem róla megfagy. Hasonló színű ruhája van mint a szőre, így nem feltűnő. Egy színű, és bélelt. Ha fázik a kutya igenis add rá, ciki vagy nem ciki! Egy tüdőgyulladás kezelése cikibb sztem.
2012. dec. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
71%
én úgy gondolom, hogy vannak nagytestűbe is olyan fajták akik kifejezetten fázósak pl: Dobermann, vizsla és még sorolhatnám akik igénylik a ruhát. Viszont nem értem meg pl. palotapincsi, bichon stb. mi a fenének rájuk a ruha őket azért melegíti a szőr és nem csupasz a hasuk sem.
2012. dec. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Agárról van szó, még háj sincs rajta hogy melegítse. :)
2012. dec. 7. 11:26
 4/31 agi91babe ***** válasza:
88%
Nekem egy 54 kilós pitbull kislány kutyám van, és ciki-nem ciki, de amikor súlyos mínuszok vannak én bizony ráadok egy egyszínű gyapjú pulóvert, főleg a hasát-mellkasát melegítendő. Hegyekben lakunk, és már most is -13 van és bizony fázik mikor elviszem. Ha ettől jobban érzi magát minek reszkessen szegény? Nekem 2 ezer forintomba kerül, neki viszont meghozta a kedvét a caplatáshoz. Aki emiatt szekál, az nem állatbarát. (csak a kutyáját sajnálom) Biztos nem lenne semmi baja, megszokná a hideget, de minek kínlódjon, ha 2 perc ráadni?
2012. dec. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
OFF: Pincsire, és bichonra azért kell a ruha, mert nincs aljszőrzetük, csak fedő réteg. Ami nem tart melegen :)
2012. dec. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nálunk még csak mínusz 3 van, de lehet majd akár mínusz 20-25 is, bent meg nagyon meleg van nálunk. Néha plusz 25 fok is van. És 100%-osan benti kutya, még soha nem aludt kint egy éjszakát sem. Szerintem nincs is téli bundája.
2012. dec. 7. 11:35
 7/31 anonim ***** válasza:
46%

fedő- és aljszőrük is van:


Tibeti terrier, lhasa apso, bichon frise, bichon bolognese, shih-tzu, bobtail, lengyel pásztorkutya

2012. dec. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
az agarak is általában fázósak ne foglalkozzál vele ki mit mond
2012. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt vegyük azért számításba, hogy a kutyák szőre a időjárástól függően alakul, és ha egész életében a szobában van +20-25 fokban akkor nem fog kialakulni a téli bundája. Milyen lenne már ha ott ahol télen is 20 fok van téibundát növesztenének a kutyák...sztem minden lakásban tartott kutyára kellene ruha, ha kiviszik.
2012. dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 agarat ismerek, mindegyiknek van ruhája.
2012. dec. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!