Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya (szálkásszőrű tacskó,...

Kutya (szálkásszőrű tacskó, befogadott) aludhat nyitott szemmel?

Figyelt kérdés
Órák óta figyelem, alszik, egyenletesen szuszog, néha horkol, de a szeme nyitva van. Minden autó ajtócsapódás hangjára felpattan. Nem tudom, hogy ilyenkor tényleg alszik, vagy esetleg depressziós? Gondolom, autóból tették ki, vagy sokat autózhatott, mert minden autó ajtócsapódásra felfigyel és ki akar szaladni az utcára. Befogadtam, lakásban van, kanapén alszik, jó kajákat kap, mégis ha kiszökik az utcára, elcsatangol és minden idegenhez odaszegődik. Még csak néhány napja van itt, változhat ez a helyzet?
2012. dec. 8. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:

nem alszik.

lehet hogy még a régi gazdit várja vissza.gondolom mikor még a másik "gazdinál"volt,állandóan hurcolta kocsival és megszokta,hogyha ajtócsapódást hall,akkor kirándulni megy.

egy idő után szerintem megszok téged is,és utána már nyugodtabb lesz.

de ez még sok idő.szegény szerintem még megvan zavarodva.

2012. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az alvós problémáról fogggalmam sincs. Nagyon furcsa. De a szökésről nem biztos, hogy leszokik. Nekünk két kutyánk van (kerti). Mindig mikor bejön egy autó és nyílik a kapu kimegy mindkettő és körbeszaglásszák, de általában csak egy jön vissza. Persze elmegy az utca végéig körülnéz és max. fél óra után visszajön.De akkor is féltem. Azért (2 hónapja hoztuk haza őket) egyre gyakrabban visszajön. Viszont amiről nem tud leszokni az az, hogy mikor elmegy egy autó kiszökik. És hiába hívjuk nem jön vissza.Tudja,hogy rosszat csinált (menhelyről való. nem lehet tudni, de valószínüleg verték) és fél h bántani fogjuk. Persze egy idő után visszajön és a kapu előtt várja h beengedjük, de nem tudtuk leszoktatni róla... Ami bevált az az, hogy eleinte egy vízzel teli palackból mikor bepróbálkozott odalöttyintettünk. Máramár elég csak felmutatni az üveget és behúzott farokkal hátraszalad :) de bármi jó amitől tart egy kicsit.
2012. dec. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsónak: a vizespalack szerintem jó megoldás szökés megelőzősére, viszont ha visszajön, érdemes megjutalmazni, mert akkor tudja, hogy jót tesz, amikor visszajön. Most jut eszembe, az is lehet megoldás a szökésre, hogy gyakrabban visszük sétálni - hiszen egy kertben tartott kutyus is örül a változatosságnak, kirándulásnak.
2012. dec. 9. 11:51
 4/7 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem alszik,csak hiányzik neki a régi gazdija.Ez szerintem termézetes.
2012. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: de miért hiányzik neki egy olyan "gazdi", aki kidobta, nyilván nem szerette?? Nálam az ölemben alszik, simizem, játszom vele, beszélek hozzá. Mégis a régi gazdi után szomorkodik?
2012. dec. 9. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy nem hiányzik a régi gazdája? Lehet, hogy csak elcsatangolt (mint tőled) és ugyanúgy szereti a régi gazdája is? Lehet, hogy először meg kéne próbálnod a plakátozást és visszaszerezni a gazdiját.
2013. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Két hónapon keresztül kerestem a gazdiját, se chip, se tetoválás, se visszajelzés az internetes hirdetésekre. Én is úgy láttam, hogy hiányzik a régi gazdija, de attól tartok, meghalhatott, az örökösök pedig kitették egy autóból. Elvittem autózni, de végigremegte az utat (biztosan attól félt, hogy most én is kiteszem őt).

Mindenesetre az eltelt 2 hónap alatt sokat javult a helyzet :-)

2013. febr. 13. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!