Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Kutyám régi...

Mit tegyek? Kutyám régi gazdija nem küldi egyszerűen a kutya TK-ját.

Figyelt kérdés
6 hónapja megvettem egy kutyust, az előző gazditól szerződéssel mindennel, de mivel akkor nem tudta átadni a TK-t (az export TKja intéződött Csehországban) és a mai napig hiába írok neki, folyton kitalál valamit, újabban meg a leveleimre sem válaszol. Mit tegyek?
2012. dec. 8. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj ki a kinti fajtagondozó szervezethez. A szerződéseteken szerepelnie kell az eredeti tk. számnak, és a chipszámnak is, valamint a kutya teljes nevének. Ez alapján be tudják kint azonositani a kutyát, és tudnak infoval szolgálni. Mikor lett visszaküldve export-ra a törzskönyv? Azért kint nem sietnek ezzel.
2012. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát pontosan nem tudom, de akkor már intéződött mikor haza hoztam.
2012. dec. 8. 21:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 8 hónapos volt a kutyám amikor a szerbek visszaküldték az export törzskönyvet. viszont én addig kaptam az eredetiről egy fénymásolatot. De szerintem ne levelezgess vele, hanem hivd fel, és adjon egy számot, kihez fordulhatsz, vagy mondja meg kinek küldte ki.
2012. dec. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nála kéne lennie a TK-nak, mert azt mondta, hogy neki fogják kikuldeni.
2012. dec. 8. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
az rendben, de ki küldi neki? Az ottani szervezethez kell kitelefonálni, hogy mi van már a papirral.
2012. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!