Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rex kutyaotthon alapítvány -...

Rex kutyaotthon alapítvány - karácsonyi "állatkölcsönzés"! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 12. 16:59
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
37%

Én alapvetően jó ötletnek tartom, elmondom, hogy miért.


Sok gyerek kihisztizi magának karácsonyra a kutyát, aminek sok felelőtlen szülő enged is. Na most a jobbik eset az az, hogy a gyerek megunja a kutyát, de a szülők továbbra is gondoskodnak róla (az elég ritka, hogy a gyerek valóban törődni fog vele.) A rosszabbik eset, hogy a gyerek megunja a kutyát, és a szülők is. A kutya sorsa várhatóan az lesz, hogy kiteszik őt élete hátralévő részére egy zárt kennelbe vagy az udvarban, a napi foglalkozás pedig a 2 perces etetés lesz. Vagy egyszerűen csak kidobják őt, elaltatják, hagyják halálra fagyni stb. Ehelyett a kutya visszakerülhet a menhelyre, ahonnan még mindig van esélye gazdisodni, ha pedig megtartják, még jobb, lesz helye, és a megüresedett helyére egy kutya kerülhet. Szóval mindenképpen jó dolognak tartom.

2012. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
65%
Hát, sajnos a Rex nem hazudtolta meg önmagát, le vannak sz*rva az állatok, csak hír meg reklám legyen, meg gyűljenek a támogatók. Undorító.
2012. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
Én még nem tudtam eldönteni mit gondoljak erről. Mondanám, hogy egy próbát megér, és majd az eredmények alapján eldöntjük, hogy jó ötlet volt-e, de azért mégiscsak életekkel játszik a kísérletezik.
2012. dec. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
85%

Nekem minden kutyám menhelyes.

Sőt, a családomban mindenkinek.

A legtöbb kutya lelkileg nagyon sérül attól hogy eldobta a gazdája. Ha kölyökként kerül menhelyre, valószínű nem lesz tőle lelkibeteg DE egy ilyen karácsonyi elhozom-kidobom akció egyik állatnak sem jó. Az általunk elhozott kutyák közt volt aki 2 hét alatt akklimatizálódott, de volt akinek FÉL ÉVRE volt szüksége hogy elhiggye, többé nem lesz elhagyva, kidobva, nem szeretve!

Semmit olyat nem tennék meg egy menhelyes állattal amit mondjuk nem tennék meg egy állami gondozott gyerekkel.

2012. dec. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
86%
Hiú ábrándokat ébreszt az"állatokban" gusztustalan.
2012. dec. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Akumival értek egyet. Szegény állatokat nagyon sajnálom, mert ha lejár az idő, visszakerülnek a "rosszba", ismét nem lesz gazdijuk, ismét csalódnak az emberekben. Biztos lesz olyan, amelyik végleges otthonra lel, nem fogják visszavinni, de akkor is felháborítónak tartom!
2012. dec. 12. 17:22
 7/43 A kérdező kommentje:
Közben írtatok többen. Szóval azokkal értek egyet, akik nem helyeslik, sőt felháborodnak ezen!
2012. dec. 12. 17:24
 8/43 A kérdező kommentje:
Senkit sem pontozok le, csak azokat fel, akikkel egyetértek.
2012. dec. 12. 17:26
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
alapból magát a Rexe-t utálom (igazi kirakat menhely, csak arra mennek, hogy minél több támogatójuk legyen, sajnos láttam már Rexes menhelyet az Állatszigeten kívül is és konkrétan le***ják a kutyákat)ez is csak média szenzációnak lett kitalálva. Komolyan nem tudom elképzelni, hogy egy lelkileg sérült kutyának ez jó ez nem olyan mint az idéglenes befogadás ahol addig van a kutya amíg új gazdija nem lesz... ezek a kutyák mennek szépen vissza a ketrecbe ha megunják őket...
2012. dec. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én voltam az, aki nem tudott dönteni, most a többség véleményét látva érvelnék a másik oldalon is (nem azért, mert ezzel értek egyet, hanem mert itt is vannak érvek, és szerintem érdemes ezen is gondolkodni).

Gyakran az ideiglenes befogadótól is visszakerül kennelbe a kutya, ha csak azért volt ideiglenesnél, mert műteni kellett, beteg volt, ilyesmi. Egy normális menhelyen azért nincs rossz dolga a kutyának, nem feltétlenül rossz oda visszamenni. Ezt csak azért gondolom, mert volt úgy, hogy az ideigelnes kutyámnak gazdijelöltje érkezett, nekem viszont el kellett utaznom, így megoldásként kint töltött két éjszakár a menhelyen. Nem rossz szájízzel ment oda, és nem is volt a szokásosnál nagyobb öröm, mikor meglátott. A további hétvégéken is szívesen jött velem a menhelyre.


És lehet, hogy ezzel a kölcsönkutya dologgal az is felbátorodik, aki örökbefogadni nem mer (az ideiglenesezésről meg nem hallott) és beleszeret egy kutyába és megtartja.


Mondom, nem tudom, hogy ezek erősebb érvek-e, mint a másik oldalón levők, ezért nem is tudom eldönteni mit gondojak erről, de ezek is érvek.

2012. dec. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!