Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rex kutyaotthon alapítvány -...

Rex kutyaotthon alapítvány - karácsonyi "állatkölcsönzés"! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]
2012. dec. 12. 16:59
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
64%
Először el sem hittem, hogy ilyen létezik! Ez borzasztó! A gyereknek inkább plüss állatot vegyenek karácsonyra!
2012. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
Én nem vennék rá mérget, hogy tényleg olyan hatalmas lelki törés ez egy kutyának, de természetesen ez rengeteg dologtól függ, milyen a menhely, van-e ott valaki, akikhez kötődik, a kutya habitusa stb. Viszont abba is gondoljatok bele, hogy ezzel jópár ember nem a szaporítókat támogatja, és nem fog még egy kutya az utcára kerülni. Valahogy muszáj az emberekhez közelebb hozni a menhelyeket. No pain, no gain. A Rexet mindenesetre nem ismerem, lehet, hogy valóban csak a haszonszerzés a céljuk, de az ötletet akkor sem tartom elvetendőnek.
2012. dec. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

hát én is azokkal értek egyet, hogy ez nem egy babaruha kinövöm és visszaviszem...

Sajnálom azokat a kutyákat is DE azért aki szeretne egy kutyát és pont karácsonykor innen elhoz sajnálatból egy beteg , lelki sérült ki tudja milyen bajokkal küszködő kutyát és beleun valószínű egy életre elmegy a kedve a kutyázástól. N

Nálam ha néha vannak is eladó kiskutyák én mindig elmondom, hogy sem fa alá ajándéknak, sem húsvétra " nyuszinak " nem adok el kutyát,. vegyenek kutyát de ne pont ünnepekre.

Úgy gondolom sok családot szétszedhet egy ilyen élő ajándék

2012. dec. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
64%
Milyen ember az, aki kölcsönözni akar állatot?!? Annak nem való állat! Aki örökbe akar fogadni, az örökbe fogad, ha mégis meggondolnák magukat valami miatt, vissza lehet vinni az állatot, de normális ember nem dobálózik az állatokkal.
2012. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
Én is nehezen tudtam dönteni.Az állatok nem játékszerek,nem lehet csak őket kidobni stb.De ahogy ezt a Rexeset olvastam az a célja hogy a magányos embereknek is segítsen.Mennyi idős ember van pl aki egyedül él,és lehet hogy akár talál magának egy hűséges társat és nem viszi vissza a menhelyre.
2012. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:

nem igazán tudom eldönteni, hogy jó-e vagy sem. A magányos embereken segíteni az egy baromság. Reklámszöveg semmi több.

A rendszer viszont nagyban hasonlít az ideiglenes befogadók rendszeréhez amit a legtöbb szervezet használ.

Ott is a kutyák családokhoz kerülnek ki, lehet hogy hónapokra, de lehet, hogy csak monjuk egy-egy műtét után napokra.


Ami miatt nem értek egyet vele:

Az ideiglenesezést a legtöbb szervezet nagyon komolyan veszi. Gondosan mérlegelik, hogy a kutya és az ideiglenes gazda összeillenek-e, tudja-e mivel jár egy kutya tartása, ellátása.


Itt meg előfordulhat, hogy a család kölyökkutyát szeretne, ki is viszik, de aztán az rág, pisil, le kell vinni, ráugrál a gyerekre... Szóval egy csomó dolog ami miatt alapvetően nem akartak kutyát.

Vagy az idős, magányos ember este 10-kor le fogja még vinni a kutyát? és fel fog kellni 8 órakor? És az biztosított, hogy a kutya ismeri a pórázt és nem fogja az időst úgy végigrántani az utcán, hogy csontja törik.

Szóval nekem fura és van vele kapcsolatban jó pár kérdésem.

Abban viszont biztos vagyok, hogy sok-szép és megható médiacikk lesz belőle.

2012. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Bennem vegyesek az érzelmek, de inkább negatív.

Egyrészt milyen dolog állatot kölcsönözni, a húsvéti nyusziknál is mélyen fel vagyok háborodva. Az állatokat is megviseli, ha utána visszakerülnek újra a zárkába.


Másrészről viszont, ha vannak olyanok, akik karácsonyra kutyát akartak a gyereknek, mint tudjuk sok esetben azok a szerencsétlen kutyák menhelyeken kötnek ki pár hónap múlva. Ezzel viszont valamennyire lehet csökkenteni ezeknek a kutyáknak a számát, ha innen visznek ki kutyust.


Harmadrészt ha csak pár napig is, de nem 2x2-es zárkában töltik a hideg téli fagyokat a kutyák, hanem családban és egy bizonyos részük gazdinál marad.

2012. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%

öregek mellé még hagyján.

de ebből a gyerek csak azt tanulja meg,hogy minden eldobható...

élettel pedig nem játszunk...

mint pár éve hogy már nem lehet vissza vinni a pesti állatkertbe a tengerimalacokat.

ott is megunták,hogy boldog-boldogtalan lepasszolta...

2012. dec. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

én már feltettem pár napja a kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3743237-mi-a-..


Azóta láttam, hogy a rexesek először 50%ára mondta a kutyáknak, hogy visszakerül, a velveten azt írják, hogy azt nyilatkozták nekik, hogy 35%, aztán a facebookos oldalukon 10%ot írnak. Eldönthetné a rex, hogy mekkorát hazudik.... és ott kifejtettem a véleményemet a dologról..

2012. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
19es vagyok: ja és közölték, hogy a kölyökkutyákat nem várják vissza......
2012. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!