Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a rendeletről?

Figyelt kérdés

Eb-rendelet változások!


Legfrissebb változások:


2013. jan 1-től útlevélbe, és oltási könyvbe az eb fajtáját csak akkor szabad beírni, ha a tulajdonos a származási lappal igazolja a kutya fajtatiszta származását. (ETSZ által kiadott törzskönyv)

Az oltási könyvben és az útlevélben a törzskönyvi számot is fel kell tüntetni.

Az oltási könyv a kutya tulajdonjogát nem igazolja (útlevél sem).


( 127/2012. (XII. 12.) VM rendelet, 2/6)

( 27872 MAGYAR KÖZLÖNY 2012. évi 167. szám)



Nekem van egy labradorom, fajtatiszta (tudom, hogy fajtatiszta de nincs törzskönyve és a szüleit nem tudom, h hol vannak) szóval h nincs igazolás róla de mégis beva írva h labrador.. akkor most mivan? (amielőtt belémkötnétek akkor fajtajellegő keverékem van és bevan írva h labrador..)


2012. dec. 14. 12:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

ETSZ által kiadott törzskönyv???

Tudtommal a MEOE állítja/adja ki a törzskönyveket.

Mi a rák az az ETSZ? Ezek alapján a tk-s kutyáknak sem lehet beleírni, mivel nem az ETSZ állította ki.

Remélem tenyésztő is olvassa majd a kérdést és felvilágosít...

2012. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ejj, nem kell ezen kiakadni, az ETSZ: Elismert tenyésztő szervezet. Lista (2008-as, azóta lehet picit változott, de kétlem):

[link]

2012. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon helyesnek tartom és maximálisan egyetértek vele.
2012. dec. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Én is egyetértek ezzel a rendelettel, pedig nekem is csak fajtajellegű keverék a huskym. Ez talán visszatart pár embert, hogy szaporítótól vegyen kutyát, mert sokaknak csak az számít, hogy mi van beleírva.
2012. dec. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek vele, akkor is megéri ha már csak egy szaporítót leállít aki a külföldi piacra "termel".
2012. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
57%
Én támogatom!!!
2012. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

kit érdekel az ETSZ? Ha nincs FCI elismerés bacchatjuk!!!!

A MEOE eddig sem volt államilag elismert ez minden törzskönyvünkön rajta is van! De legalább az fci elismeri!

amúgy van már http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3756364-halot..


Ezek után sokkal több szaporító lesz!!!!

2012. dec. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

Ugyan mire jó ez a rendelet? Nem mindegy, hogy mi van beírva az oltásiba? És mi van a chip regisztrációval? Ott mit írhatnak bele?

Megint egy neszesemmi rendelet.

ETSZ-ek pedig majd lesznek. Most van átalakítás alatt az egész rendszer. Mindenki, aki megfelel a követelményeknek elismert lesz és kap FCI jogot is.

2012. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

És ki mondja, hogy kap FCI jogot? Az FCI csak és kizárólag a Meoet ismeri el.

Arról sem lettek a kutyások tájékoztatva, hogy mit írtak alá a múlthéten!!!

Eddig is volt egy korrupt bagázs de legalább azokat megszoktuk ők voltak eddig is, DE ezután jön a még korruptabb !!! [link]

2012. dec. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

De, küldtek emailban tájékoztatót.

A korruptság pedig nem csak kutyás vonalon működik. Miért lenne másként nálunk, mint bárhol a napi életben?

Akinek nyer a kutyája, annak nem korrupt. Akinek nem nyer, annak korrupt.Amúgy ez a gondjuk csak a kiállításra járóknak van.Egy versenyző, dolgozó kutyánál meg a teljesítmény adott.

2012. dec. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!