Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül milyen kutyát...

Lovaska1 kérdése:

Ezek közül milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok...

ha az is lényeges akkor én ilyen vagyok: kicsit félős,vicces,határozott stb..


és ezek a kutyusok között vacilálok: Border Collie, Németjuhász, Beagle, labrador retriever



2012. dec. 25. 21:44
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 A kérdező kommentje:
A bordernek rövidebb a szőre és szerintem neked semmi közöd hozzá már bocs... és ha kötekedhetnéked van akkor rontsd máshol a levegőt..
2012. dec. 25. 22:20
 13/57 anonim ***** válasza:
82%
Hát...nem is tudom hogy neked egyáltalán való-e kutya.Nem kötözködésképpen . Tudom hogy már volt kutyád de szerintem még nem vagy rá elég érett...
2012. dec. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha egyszer nem hallgatsz a jó szóra, mert nem csak gyerek vagy, de felelőtlen és lassan kijelenthetem, hogy ostoba is, akkor kötekedni fogunk, nem azért, mert veled bajunk van, hanem a kutya érdekében.
2012. dec. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
89%

kedves 11 éves KISGYEREK!

A husky-s kérdésednél is válaszoltam már nem egyszer, de egyet értek az előttem szólóval, hogy te nem makacs vagy, hanem szimplán ostoba.

Amúgy, az, hogy te azt hiszed, hogy az a szegény skót juhász a tied volt, akkor szerintem tévedsz, nem a tied volt, hanem a szüleidé, te csak játszhattál vele.

Reménykedem, hogy neked nem lesz semmilyen kutyád se, mert egyszerűen annyira gyerek vagy még, hogy te el sem hiszed. Okosabbnak hiszed magad azoknál, akik 1. Sokkal idősebbek nálad,

2. szerintem több éves kutyás múlt van a hátuk mögött, talán több, mint ahány éves most te vagy.

Amúgy, a skót juhászotok hány éves volt? mert én már kezdek elbizonytalanodni a téren, hogy öregségben halt meg... Illetve, csak kíváncsiságból...amikor a collie meghalt, előtte egyáltalán látta állatorvos? vagy volt egy betegsége 6 évesen(ezzel azt feltételezem, hogy amikor te 5 voltál, akkor a kutya kölyökként került hozzátok) és végig néztétek, hogy meghalt?

Értsd meg, gyerek vagy ahhoz, hogy ekkora felelősséget vállalj(amit amúgy a szüleid vállalnak...)

A kutyatartás nem abból áll, hogy fifi, hozd ide a labdát, aztán 10 perc múlva már bemész, és ülsz a számtógép előtt...te inkább még plüss kutyával játssz, abból meg lehet bármilyen fajtád, senki se fog szólni érte.

2012. dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
82%

Minek kérdezed meg ha mindenkit lehurrogsz? Csak szeretnének segíteni, hogy ne ess pofára a végén. Azért is kérdeznek te pedig flegmàn válaszolsz hogy "Mi közöd hozzá?"

A németjuhász is lehet hosszabb szőrű és a border is az. A barátnőmnek vizslája van sétáltatják(többször is egy nap), vadászni viszik, jobb időben úszni, és van egy hatalmas udvaruk is ahol mindig szabadon van mégis tele van energiával majd szét robban. Nyáron pedig borzasztó, minden csupa szőr ha megsimogatod a kutyát a kezed is könyökig olyan.

Szerintem is innen a labi a legjobb választás persze csak úgy hogyha a szüleid is segítenek nevelni és válalják a kutyáért a felelősséget.

Èn 13éves vagyok és azért én is tudok egyet s mást a kutyákról illetve a nevelésükről. De szerintem még nekem is nagy falat lenne egy német juhász vagy egy border.

Èn most egy kis keveréket szúrtam ki akiért sokat harcolok és felkészülök rá, pedig még egyáltalán nem biztos, hogy megkapom. Amúgy 3hónapot gondolkodtam ezen a kutyuson meg már előtte is. Kb. 3éve szeretnék kutyát de csak most érzem magam késznek rá, de lehet hogy még várnom kell pár évet.

2012. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
60%

Én is 13 éves vagyok de 13 éve rendszeresen kutyákkal vagyok körülvéve...

van egy 2 éves és egy 9 éves teljesen egészséges keverék kutya , a 2 éves teljes mértékben az én nevelésem és sokan megdicsérik a nevelését.Szerintem már azt is alap lenne tudni hogy neked a labi lenne a legjobb ezek közül (bár én még nem ajánlok neked kutyát)

2012. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
92%

Elolvastam az előző kérdést. Olyan helyre semmilyen kutyát nem adnék oda, ahol az előző azért lett elpaterolva vagy ki tudja mit csináltatok vele, mert nem voltál hajlandó rászánni az időt a szőrápolásra. Ami egyébként egy vicc, mert a kiállítási colliem szőrét havonta szoktam kifésülni, ez kb fél-1 órát vesz igénybe és nincsen vele abszolút semmi gond. Ha te ennyit nem tudsz rászánni a kutyára, akkor mégis hogy képzeled a kutyatartást?

Abban viszont nem értek egyet a többiekkel, hogy egy 11 éves gyerek ne tartson kutyát meg, hogyha nem tudod rögtön, hogy hogyan kell játszani a kölyökkel, hogy megfelelően fejlődjön az izomzata meg hasonló hajmeresztő baromságok, akkor már ne is tartson az ember kutyát. Komolyan mondom, ne essünk már túlzásba, nem idegsebésznek készülünk, hanem egy háziállatot venni, aki akkor is lehet boldog és kiegyensúlyozott, ha egy kezdő gazdinak több időbe telik szobatisztaságra szoktatni meg nem 24 órán keresztül van abajgatva. Sokan nagyon túllihegik ezt a dolgot, nem ott van a legnagyobb probléma a kutyatartásban, ha egy gyerek elront valamit a kutya nevelésében, hanem ahol 1 méteres láncon élik le az életüket a kutyát meg elletik őket kis ketrecekben.

Én 9 évesen kaptam meg az első kutyámat és bár elismerem, hogy számtalan hibát elkövettem a nevelése meg a gondozása során, mégis egy boldog, egészséges, jól nevelt kutya lett, akinek nagyon sokat köszönhetek. Szóval ne szóljátok le egyből, ha egy gyerek kutyát szeretne.

2012. dec. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
93%
Te meg a szüleid felelőtlen, kegyetlen, érzéketlen nullák vagytok. Olyan embernek, aki az előző kutyáját ilyen mondvacsinált indokból elvitte, azt jelenti, hogy nem tud kötődni egy állathoz. Mert mondjuk levágathattátok volna a szőrét végső megoldásként. Szóval azt ajánlom kutya helyett, hogy ne növeszd meg a hajad, mert még árvaházban találod magad (tudod, a sok fésülés...).
2012. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
93%
*Na ezt jól megaszontam: szóval olyan embereknek, akik az előző kutyát ilyen mondvacsinált indokkal elvitték, nem adnék semmilyen kutyát.
2012. dec. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!