Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Svájci fehér juhászkutya...

Svájci fehér juhászkutya tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Minden olyan érdekel amit az interneten nem írtak le róla. Akinek van ilyen kutyája milyen, valami jó sztori vele kapcsolatban?

-bújós

-idegenekkel hogy viselkedik és más kutyákkal, állatokkal

-szőrápolás, vedlés

-mozgásigény (mit sportoltok, mennyit mozogtok)

-egészségügyi gondok (volt vele bármi gond)

-taníthatóság(gyorsan tanul, szeret tanulni)

-játékos

-mennyire apportos

-mennyire domináns

-mennyire gazdacentrikus

-hogy bírja az egyedüllétet(mennyi ideig van egyedül)

-szocializáció

-milyen kölyökként(nagyon csíntalan)

-terelőösztön meg van benne

-szerinted melyik sportra a legmegfelelőbb

-hányféle szőrváltozata van(mert én úgy vettem észre hogy 3, de a neten úgy írták 2- rövid és hosszú, de szerintem van egy 3 a középhosszú)



2013. jan. 2. 14:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Neme fehér juhászom van. Szóval kezdjük. :)

-bújós, nagyon is. :) Pont ezért csak kertbe nem való.

-idegenekkel tartózkodó, ez részben nevelés miatt, nálunk túl sok olyan ember van, akitől féltem. Kell 4-5 alkalom, mire elkezd nyitni feléjük.

-a vedlési idő katasztrófa minden tele van olyankor a szőrrel. A furminátor sokat segít, de az sem oldja meg teljesen a gondot. Szoba kutya, nem nő rendes téli bundája, így a tavaszi vedlés is könnyebb lesz szerencsére.

-napi 2-3 óra séta van (póráz nélkül), közben aktív gyakorlás, ez elég neki. De 6-7 órás vagy még hosszabb aktív sétát is simán bír. Mi agility-zünk, frisbee-zünk, ezen kívül minden nap van engedelmes, ügyességi munka, hetente többször nyomkövetés, heti egyszer ÖV és nem rég elkezdtük a mantrailinget. Nyáron meg napi szinten úsztatás. :)

-sajnos náluk is gyakori a diszplázia, ezért csak jó helyről szabad elhozni kölyköt! Én leszűrettem a sajátomat, mielőtt elkezdtünk komolyabban frisbee-zni és agility-zni, természetesen mentes lett (bár nem volt meglepő a felmenők eredményei után). Sajnos mikor fiatal volt, csonthártya gyulladása lett a túl gyors növéstől, de ez persze nem maradandó.

-az én kutyám most lett két éves pár hónapja és már a k99 vizsgarendszerben E/5, Ü/4-es vizsgáink vannak, most februárra tervbe van a Ny/3-as, illetve tavaszra a BH III-as verseny és az E/7-es vizsga is. Gyakran bemutatózunk. (Nagyon könnyen tanítható, imád dolgozni, tanulni. Az eddigi trükkjeink nagy részét itt már leírtam ma, ha érdekel. A második válaszoló vagyok: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3826750-miket.. )

-Nagyon játékos, mind kutyákkal, mind velem.

-Az apportosságára egy példát mondok, a séták úgy néznek ki, hogy ő mindig hurcol vagy egy botot vagy egy labdát a szájában. Már-már túl apportos. :)

-Az enyém domináns, nagyon is, közben meg érzéken is. Mindig ellenőriz, hogy még megfelelő vagyok-e a vezetésre, sokszor próbálgatja a határokat. Kutyákkal szemben is domináns, de nem agresszív! Be szoktam vinni az oviba, nagyon szépen lerendezi a durvább kölyköket. Még soha nem kezdeményezett verekedést!

-Nagyon az, nehezen bírja a hosszú magányt, nem kerti dísznek való.

-Nincs szeparációs stressz, de ez persze nevelés kérdése. Általában napi 4-8 órát van egyedül, ezt jól bírja, többnyire alszik.

-Fiatal korban könnyű szocializálni (én sajnos kicsit elhanyagoltam akkoriban ezt), utólag már nehezebb, de nem lehetetlen.

-"Milyen kölyökként" Erre nem lehet mást mondani, olyan, mint minden más kölyök. Játékos, pörgős kis imádni való rosszaság.

-Nekünk meg van az ösztönpróbánk, gyönyörűen terel. Erre az évre tervben van a versenyzés is, jó lenne haladó osztályba átkerülni és szeretném a munkavizsgát is megcsinálni vele. De sajnos nem minden fehér juhászban van meg még erősen ez az ösztön. Jó helyről kell venni, megint csak azt tudom mondani.

-Engedelmes munkára nagyon jó! A következő obedience-en mi is ott leszünk, ha sikerül a BH III, akkor már 1. osztályban. A nyomkövetés és mantrailing is gyönyörűen megy nekünk. De sajnos azonban ismerek olyan fehér juhászt, amelyik inkább csak szép, dolgozni már nem tud eredményesen. Jó kennelt kell választani!

-3 féle szőrváltozat van, az enyém félhosszú. Ezzel is épp elég gond van!


Remélem tudtam segíteni. :)

2013. jan. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Legelső szó: *nekem
2013. jan. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a bő válaszolást nagyon tetszett és sokat segített :)

Még ilyen kérdés hogy a te kutyád kan vagy szuka, és hogy melyik tenyésztőtől van? Meg hogy kb. milyen árra számítsak ha nem kiállításra akarom (ivartalanítási szerződéssel szukát)?

Még várok válaszokat más tulajdonosoktól, vagy tapasztaltaktól is :)

2013. jan. 2. 23:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szuka. Az ár minden tenyésztőnél más és más. Még hobby kutyák között is hatalmas eltérések lehetnek itt.
2013. jan. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

aj és még annyi hogy amikor egyedül van akkor hol van kertben vagy bent a lakásban? Egyedüli kutya?

Dashing Dawn kennelről mi a véleményed?

2013. jan. 2. 23:44
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Főleg kertben. Már fél évesen megtanulta kinyitni az ajtót, hogy kimenjen. Azt az ajtót, amelyik befelé nyílik és aminek a kilincsét 180 fokban kell elfordítani. :) Elvileg kutyabiztosként reklámozták. :)

El van lakásban is teljesen jól.

2013. jan. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyedüli még, de már régóta tervben van a második fehér juhász. De az még úgy 2-3 év.
2013. jan. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
20%
Nincs velük tapasztalatom de a fajtaleírás azt mondja hogy a fehér színű német juhászokból lettek kitenyésztve, szóval gondolom nagyjából ugyanazok.
2013. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Nem ugyanazok.


Ha ugyanazok lennének, akkor - példának okáért - lennének szolgálati sfjk -k is a világon, illetve indulnának velük IPO versenyeken vagy WUSW -on.


De ha vannak is ilyenek, ritkák mint a fehér holló.


Családi kutyának jó, játszós kutyának jó, de ha komoly munkára kell akkor felejtős, oda vagyél munka nj -t vagy ami még jobb, malit.

2013. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
A Dashing Dawnos kérdésre a választ a radírpók megette?
2013. jan. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!