Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyökkutyának...

Nagytestű kölyökkutyának milyen tápot ajánlotok?

Figyelt kérdés
A mostani kutyámmal gond volt, amikor kölyök volt túl gyorsan nőtt a magas fehérjetartalmú táptól, most második kutyánál jobban akarom csinálni. Hány % az ideális fehérjetartalom? Gondoltam felnőtt tápra is, de abban benne van minden ami egy kölyöknek kell? Kapna mellé főtt kaját is: rizs, csirke, zöldségek.
2013. jan. 5. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
A prémium kategóriás gyártóknál találsz kifejezetten nagytestű kölyökkutyák részére kifejlesztett tápokat, válassz tetszés szerint, mindegyik jó minőség, majd meglátod hogy a te kutyádnál melyik válik be legjobban.
2013. jan. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nekem azt javasolta az állatorvosom, hogy 25 % alatt legyen, valamint azt hogy 1,5 - 2 éves koráig a puppy tápot egye, mert a felnőtt táp nekik még nem jó. nem megfelelő számukra az összetétel.

valamint inkább picit soványabb legyen a kondija, mit dagi.

milyen kutyusaid vannak.

az elsővel milyen gondok voltak? sánta volt?

zöldkagyló kivonatban nem gondolkoztál? luposan, gf-600?

én adtam az enyémnek, bár sajnos emellett is volt probléma.

2013. jan. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jázi&Csenge ***** válasza:

Általában azt szokták mondani, hogy nagytestűeknél 23-26% az ideális fehérjetartalom 6 hónapos korig (kicsiknél és közepeseknél lehet több is, olyan 28-29%), 6 hónapos kor felett jobb, ha 1-2%-kal csökkentve van (nagytestűeknél 23% körül, kis- és közepes termetűeknél 25-26%), de szerintem lehet ugyanolyan fehérjetartalmú tápot is adni a kutyának, mint 6 hónapos kora előtt, annyi nem árt meg.


Vannak kifejezetten kölykök számára előállított tápok is, de minden életkorban adhatók is léteznek, ez utóbbiak fehérjetartalmára kell leginkább odafigyelni. Nekem a TOTW (taste of the Wild) Pacific Stream nagyon bejön, gabonamentes, kis szemű táp és 25% a fehérjetartalma. Erről van szó: [link]

Csak kicsit nehéz lehet kiszámolni, mennyit kell adni a kölyöknek, de végülis a felnőtt kutyákat sem biztos, hogy pontosan az etetési útmutató szerint kell etetni, sőt, valószínű, hogy nem, az csak egy alap. Hogy mennyit kell adni a kutyának, az függ az életkortól, mérettől, aktivitástól, hogy dolgzik, vagy sportol-e valamit a kutya, hogy ivaros-e vagy ivartalan....stb.

Amúgy ez a TOTW is jó még kölyöknek:

[link]

Kölyök tápok közül ezeket tudnám ajánlani:

Bosch Junior Maxi-Brithez hasonló, jó minőségű táp, szimpi ár/érték aránnyal

[link]

Acana Puppy large Breed-kiváló minőségű táp, igaz, túl magas a fehérjetartalma

[link]

Orijen Puppy Large-az Orijen a legjobb táp, de sajna a kölyök tápnak is iszonyatos magas fehérjetartalma van

[link]

Ezt sokkal jobban ajánlanám Neked: Brit Premium Junior Large Breed

[link]

Josera Junior-ideális a fehérjetartalma, nem rossz minőség, jó választás lehet

[link]


Ha még eszembe jut valamilyen táp, írok, de most csak ezek ugrottak be.

Addig is itt olvashatsz a kölyökkutyák táplálásáról:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


De neten még számtalan infót találsz a kölykök etetéséről ;) :)


Írtad, hogy főznél is a kutyának. Nos, ez szerintem felesleges megfelelő minőségű táp mellett, de persze nem tilos, és nem rossz ötlet. Viszont érdemes lehet elgondolkodni a BARF étrenden. Ez nyers etetés, és számtalan előnye van, nézz utána. Most belinkelek egy oldalt, itt felnőtteknél is, valamint kölyökkutya BARF-os, és tápos etetésére is kitérnek:

[link]

2013. jan. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagytestűm van nekem is. Fél éves koráig nem gond a 27-29%-os fehérje, mi utána váltottunk felnőtt tápra, aminek 25% volt a fehérjetartalma, még ez is gondot okozott! (csonthártya gyulladás)

Egy ideje BARF étrend szerint etetem, azóta megszűnt minden problémánk!

2013. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt sose értettem! Ha valaki lusta és igénytelen mint én, akkor etessen valami jobb minőségű táppal. Ha viszont normális kaját akar adni az állatnak, akkor meg minek akarja megfőzni??? Az állatvilágban egyedül az ember az, aki főtt ételt eszik, egyetlen más faj se csinál ilyet. A főzéssel gyakorlatilag tönkreteszed a húst és a zöldségeket. Amit pedig nem ehet meg a kutya nyersen, az nem táplálék a számára tehát megfőzve se kell adni.
2013. jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A felnőtt kutyám Josera Juniort kapott, de túl gyorsan nőtt tőle, 26 % a fehérjetartalma, ezért fél évesen már felnőtt tápot kapott, mert hiába nézem a jobb minőségű junior tápok mind 27, 29, 30 % fehérjetartalmúak.

Most végül Brit Juniort vettem a kicsinek, majd kiderül ez jobb-e. De valószínű megeszi ezt a 15 kg-t, aztán már keverve kapja felnőtt a táppal.

Azért kell főzni a kutyának mert nyersen nem eszi meg a rizst, meg a répát. :) A húst nyersen kapja.

2013. jan. 6. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Rizst nem is kell neki nyersen adni ;)

Viszont a répát amúgy is turmixolva szokták a barfosok v reszelve :) Össze tudnád turmixolni a husival, egyből fincsibb lenne ;)

2013. jan. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!