Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti felnőtt, szobatiszta (nem...

Ti felnőtt, szobatiszta (nem pelenka, alom, meg társai) kutyátoknál is előfordulnak balesetek?

Figyelt kérdés

Ma is hazaérek,nappaliba pisi-kaki-hányás. Feltakarítom bár k..va mérges vagyok mert ez gyakran esik meg. Ha éjszaka nem zárom be a szobaajtót ahol alszik velünk ő is,akkor reggelre odahugyozik a nagyszobába. Jó ezt kiküszöböltük ezzel a bezárással.

Tegnap adtam neki húsos csontot,minden fűszer nélkül 1 óráig főztem neki (sertés). Gondolom nem bírta a gyomrát,de normális széklet mellett volt hasmenés mellette ma.

Pedig pont azért főztem neki csontot hogy megkeményítse a székletét.

Orvos?

Ja karácsony óta 35 ezret hagytam ott nála (allergia gyanú),semmi pluszpénzem nincs,de ha nagyon kellene elviszem,de úgyis a csontot dobta ki.

De akkor se normális,nem első kutyám, de előző kutyánál még család kutyája én nem emlékszek ilyenre hogy anyám takarított volna ennyit mint én ennyit a kutyám után.

Most megint visszavigyem orvoshoz ma aztán megint hagyjak ott minimum 2500 ft-ot?

Hogy tud ennyit fosni,pisilni egy kutya?

Panelba vagyunk,napi 3-4x levisszük,nem szenved hiányt sétába!! Kicsit most betelt a pohár,nem is kicsit nagyon mérges vagyok és nem tudom már hogy direkt csinálja e ezt vagy nem?

Mert mindig a nappaliba csinálja ezeket!! 2 éves könyörgöm,csöppkora óta szobatiszta,nem is törődtem a veszélyekkel 8 hetesen már sétáltattam :(

Amúgy pont ma panaszkodott anyám hogy az ő kutyája is minden éjszaka bepisil,kertes házba laknak ők de shih-tzu most shih-tzut nem fog kizárni. Pelenkát! kellett leraknia egy 6 éves kutyának,mert a kisasszony is olyan hogy minden éjszaka bepisil.

Ezeknél a kiskutyáknál ez most normálisnak mondható,vagy mi?

Komolyan ha valaki megnyugtat hogy ez igen nála is ez van,nem kapok idegbajt:)) Albérletbe lakunk,nem épp jó dolog ha kirohadna a parketta..


2013. jan. 11. 12:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%
Tudom, nem ez volt a kérdés és nyugottan szóljatok le, de én eleve lakásban nem tartanék kutyát.
2013. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
12%
a kérdést elolvastam a leírást nem... 5 sort olvastam el belőle és az, hogy "k..va mérgesen" meg, hogy "hugyozik" nál úgy gondolom hogy annyira primitív lehetsz, hogy annyira nem vagy képes, hogy a kutyádat szobatisztaságra neveld... ezét ne csodálkozz, hogy bepisil bekakil.... neked nem való kutya... sőt semmi nem való neked :)
2013. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Ha volt már szobatiszta akkor szinte biztos hogy betegség áll a dolog háta mögött, főleg hogy hány és hasmenése van. Amíg ezt nem szűnik meg nem lehet elvárni tőle a szobatisztaságot, hányást hasmenést te sem tudsz visszatartani. Azért csinálja egy helyre mert ott szokta meg, főleg hogy régóta fennáll ez a probléma.


Anyukámnak törpe pincherei voltak kertes házban, sosem lettek szobatiszták. Az én középtermetű 8 hónapos kutyám betegen is 5 nap alatt szobatiszta lett, 13 órát is kibír.


Esetleg doktorváltás? Valami megoldást találni kell a hasmenésre, hányásra.

2013. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Az én kutyám idén lesz 4 éves, 2 hónapos kora óta nálunk van, de nagyon ritkán fordulnak elő balesetek. Az is csak akkor, ha épp nem visszük le időben. Napi 3x sétálunk vele és így kibírja.

Szerintem egyszerűen nem szokott szobatisztaságra a kutyád, és még lehet, hogy beteg is. Jobb lenne, ha elvinnéd egy másik orvoshoz, aki hátha ki tudja deríteni, hogy mi vele a probléma. Remélem megoldódik a problémátok! :)

2013. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

már váltottunk orvost 2x,tehát már 3 doki látta őt de semmi konkrét.

Azt hiszem azzal indokolták hogy kiskutyák betegesebbek mint a nagyok.

Most úgy érzem jó dokinál vagyunk,próbálunk mindent,csak anyagiakban ez a 35 ezer ft kevesebb mint 1 hónap alatt földhöz vág. De akkor lehet ma visszaviszem,aztán majd spórolunk valamit,nem tudom,én is örülnék lenne megoldás már végre.

szerintem a nappaliba pisilés rossz szokás csak egyszerűen,de éjszaka az ember nem tudja rajtakapni ez a gond. Ezért találtuk ki ezt a bezárás dolgot hozzánk,csak nem értem tényleg miért csinálja? Tehát mi mehet végbe a pici fejébe ahhoz hogy na éjszaka közepén gondoljunk egyet és ürítsünk a nagyszobába egy tócsát.

Hasmenés meg igen,ez egy gond amit meg kéne oldanunk,de az a furcsa,ha valakinek hasmenése van és szed rá gyógyszert nem fosik még közbe..

Akkor ma menjek vissza dokihoz? Megoldom valahogy a pénzt,de most tuti a csonttól volt ez persze,de lehet job lenne megkérdezni a dokit..

Aki meg írta hogy nem való nekem kutya,örülnél olyan életed lehetne mint ennek a kutyának,te primitívségedet nem rám vetítsd ki mikor fogalmad sincs a dolgokról. Nem én tehetek róla hogy beteg a kutyám,akkor lennék felelőtlen ha nem vinném orvoshoz..idióta.

2013. jan. 11. 12:58
 16/27 anonim ***** válasza:

A mi kutyánk majdnem szoba tiszta. Ez annyit takar hogy panelban lakunk, meg van neki a napi rend hogy mikor megyünk le, de ha ezen kivül rájön a pisilés..akkor van kutya pelenkánk, és akkor ő szépen oda megy és oda pisil. De ez ritka..és inkább reggel/hajnalban fordul elő. Még a szoba tiszta kutyáknál is előfordulnak balesetek. Kutyafüggő szerintem a dolog. Tapasztalatból mondom.

De az is lehet hogy a te kutyád ki akar veletek tolni. Pl.: ő már ébren van, ti pedig még nem, vagy mert egyedül van..( egy ismerősön kutyája ezt bosszúból csinálja.. ha napokig..hetekig otthon van vele valaki..semmi gond..szoba tiszta. 10 percre egyedül hagyják már játszik minden..pisi..kaki). Tehát balesetek szerintem másoknál is előfordulnak..

De azt is megpróbálhatnád hogy elviszed másik állatorvoshoz.. lehet hogy akihez te viszed..a kutya beoltásán kívül nem ért máshoz. Ha másik is ir fel neki gyógyszert vagy bármi..és elmúlik ez nála.. akkor probléma megoldódott. De ha 2-3 állatorvos azt mondja h nem betegség..akkor már a kutyánál kell keresni a problémát.

Szerintem. :)

2013. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 Andizsuzsi ***** válasza:

"ha itthon vagyunk és jön a hasmars jelez,úgy hogy odajön a fejünkhöz is elkezd remegni,ilyenkor felkapja valamelyikünk is rohan le vele"


Valószínűleg éjjel is jelez, amikor meg nem vagytok otthon, akkor nincs kinek. A hasmenést és a hányást nem lehet tartogatni - mi sem tudjuk -, az nem róható fel neki, ha olyankor, ha nincs kinek jelezzen, megtörténik a baleset. (szerintem a kutyák nem állnak bosszút, ez tipikus emberi tulajdonság)

2013. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nem vagyok orvos, meg olyan nagyon hozzáértő sem, de bátorkodom néhány megjegyzést írni, mivel az én kutyám is csinál - igaz csak ritkán - ilyeneket, de ez a hasmenés havonta 1x fennáll.

Az enyém 2,8 éves szintén kistestű és most derült ki számomra, hogy miért is lehetséges:

- én száraztápot adok neki pici kora óta (Acana), de ha a családtagok közül valaki egyéb, mégoly picike emberi fogyasztásra készült kaját ad neki (fűszeres hús, felvágott) azonnal megy a hasa!

Bizonyára vacak az emésztése mert nagyon odafigyelek hogy mivel etetek - a napokban írtam egy posztot ha megnéznéd ....talán.

Talán nálatok is ez lehet a probléma, viszont mindentől függetlenül valaki írt egy készítményről amit rendszeresen kap a kutyája én már utánajártam és be fogom szerezni: Pro-Byotik a készítmény neve és a www.greenman.hu oldalon tudsz róla olvasni!

2013. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
....ja a kérdésem: etetési problémák?
2013. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

éjjel pisi gond van,azt nem jelzi,mivel ha itthon hagyjuk simán tudja tartogatni éjjel van bepisilés:/

Gondolom ma azért volt pisi a kaki mellett mert ahogy nyomta ki gondolom jött a vizelet is vele együtt,vagy gondolta ha már úgy is bepiszkít akkor minden nyílásból jöhet,tökmindegy..

Pelenkának én nem vagyok híve,sose voltam. Pelenka kölyköknek és idős mozgáskorlátozott kutyáknak van kitalálva,nem felnőtt kutyáknak. Egy kutya tudja már tartani magát 8 órán keresztül is,nem kell oda pelenka. Szeparációs gondok sincsenek nálunk.

Viszont valami eszembe jutott nem tudom lényeges -e,de 9 hónapot töltött nálunk egy kan kutya,és kb akkor kezdődtek ezek a nappaliba vizelések,én azt hittem a kan kutya az hogy jelöl,de mikor elment akkor is folytatódtak.

Tehát kb akkorral kötöm össze ezt a bepisilés gondot,de ennek már több mint 1 hónapja hogy elment a kutya,azért nem értem.

És ivartalanított a kutyám,tehát biológiailag nem hiszem hogy megviselte volna egy ivarérett kan kutya jelenléte akit kiskora óta ismer.

Meg akkor miért folytatódna még most is? Szilveszterkor volt hogy nem zártuk be a szobaajtót,hát nem volt eszünkbe,reggel már párom takarított..tehát tényleg folytatódik az ügy.

Hasmenés-hányás persze sose szidtam le érte,tudom nem tehet róla,érzékeny gyomrú.

Ma visszaviszem amúgy dokihoz,majd megoldom valahogy a pénzügyeket..Remélem mond valami okosat erre..

2013. jan. 11. 13:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!