Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti felnőtt, szobatiszta (nem...

Ti felnőtt, szobatiszta (nem pelenka, alom, meg társai) kutyátoknál is előfordulnak balesetek?

Figyelt kérdés

Ma is hazaérek,nappaliba pisi-kaki-hányás. Feltakarítom bár k..va mérges vagyok mert ez gyakran esik meg. Ha éjszaka nem zárom be a szobaajtót ahol alszik velünk ő is,akkor reggelre odahugyozik a nagyszobába. Jó ezt kiküszöböltük ezzel a bezárással.

Tegnap adtam neki húsos csontot,minden fűszer nélkül 1 óráig főztem neki (sertés). Gondolom nem bírta a gyomrát,de normális széklet mellett volt hasmenés mellette ma.

Pedig pont azért főztem neki csontot hogy megkeményítse a székletét.

Orvos?

Ja karácsony óta 35 ezret hagytam ott nála (allergia gyanú),semmi pluszpénzem nincs,de ha nagyon kellene elviszem,de úgyis a csontot dobta ki.

De akkor se normális,nem első kutyám, de előző kutyánál még család kutyája én nem emlékszek ilyenre hogy anyám takarított volna ennyit mint én ennyit a kutyám után.

Most megint visszavigyem orvoshoz ma aztán megint hagyjak ott minimum 2500 ft-ot?

Hogy tud ennyit fosni,pisilni egy kutya?

Panelba vagyunk,napi 3-4x levisszük,nem szenved hiányt sétába!! Kicsit most betelt a pohár,nem is kicsit nagyon mérges vagyok és nem tudom már hogy direkt csinálja e ezt vagy nem?

Mert mindig a nappaliba csinálja ezeket!! 2 éves könyörgöm,csöppkora óta szobatiszta,nem is törődtem a veszélyekkel 8 hetesen már sétáltattam :(

Amúgy pont ma panaszkodott anyám hogy az ő kutyája is minden éjszaka bepisil,kertes házba laknak ők de shih-tzu most shih-tzut nem fog kizárni. Pelenkát! kellett leraknia egy 6 éves kutyának,mert a kisasszony is olyan hogy minden éjszaka bepisil.

Ezeknél a kiskutyáknál ez most normálisnak mondható,vagy mi?

Komolyan ha valaki megnyugtat hogy ez igen nála is ez van,nem kapok idegbajt:)) Albérletbe lakunk,nem épp jó dolog ha kirohadna a parketta..


2013. jan. 11. 12:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
a kakasport próbáltátok már? Lehet valami emésztési, ill. felszivódási probléma van a kutyánál, esetleg stressz okozhat még folyamatos hasmenést. (Neo-Te-Sol pulvis por)
2013. jan. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nem fordul elő baleset. Pedig menhelyről jött, nem ismertem az életét, csak a teste árulkodott a verésekről. Reggel 9-10 körül 30-60 perces pisi séta, késő du. 1-2 órás futkározós séta, este 22-01 között már csak pisilni megyünk le egy 20 percre. Egyszer pisilt be a fél év alatt amióta nálam van. Mondjuk mi 40 kilósak vagyunk, de nem hiszem, hogy ez fontos lenne, amikor egybe megissza a 3 literes vizét.
2013. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

[link]


a hasmenéshez nem tudok túl sokat fűzni, mert nálunk is olyan helyzetek álltak fent mint az egyik válaszolónál. ha olyat kapott ami nem megszokott akkor történt. viszont azt mindenképp hozzá szeretném tenni hogy nálunk ilyen esetben is éjjel soha de soha nem fordult elő baleset , aludt a kutya velünk együtt, reggel pedig gyönyörűen vissza tudta tartani amíg le nem mentünk. pedig volt hogy ugy ment a hasa hogy még én is csodálkoztam hogy azt vissza tudta tartani. (tehát nem visszatarthatatlan a dolog, ráadásul a kérdező maga is kitért arra hogy valójában ezzel nincsen gond különben ki se tudnák vinni a kutyát ha jelez mert már félúton becsinálna)


lehet hogy elsiklottam felette és ez nem áll fent DE:


a kutyát lehetőleg mindig ugyanabban az időben kell etetni. nálunk az utolsó etetés illetve eü séta 10-11 órakkor szokott megtörténni. általában kaja előtt visszük le de ha akkor nem sikerül a nagydolog levisszük kaja után is ilyenkor már biztosan ürít. reggel pedig 9-10 órakkor megy le először, bár tény hogy volt már rá példa hogy 7-8 körül már jelzett, de az éjjel folyamán soha nem fordult elő semmilyen baleset.


megmondom őszintén legjobb tudomásom szerint ilyen korú kutyának már bőven elég napi egyszer étkeznie (ezt tanácsos az esti órákra tenni), de maximum is bőven elég a két alkalom. itt megjegyezném hogy sokszor kis adag étel sokszor kis adag végterméket eredményez.


azt nem tudom hogy az orvosok tanácsoltak e pl. egy koplalónapot (amit normális esetben is lehet tartani) persze nyilván nem a valóban beteg kutyánál. nálunk ha a kutyának megy a hasa saját magától nem eszik egy napig csak iszik de még olyankor is ugyanúgy ürít a megszokott időkben mintha evett volna, majd másnap beáll a megszokott állag, kinézet. komolyan mondom mintha ilyenkor saját magát tisztítaná a kúrával.


a takarításra csak annyit hogy amikor az enyém kicsi volt azt vettem észre hogy a sima fertőtlenítős takarítás mintha nem venné el rendesen a szagot. egyszer nagyon mérges lettem, vettem kloroxot (magyarországon nem tudom milyen) olyan víz állagú ami még fehérít is, tehát mar, na azzal sikáltam végig az egész területet, még az erkélyt is. az erkélyre lehetett elvégeznie a dolgát és bármennyire is hihetetlen egyedül oda piszkított ahol meghagytam egy kissebb területet. azelőtt a sima fertőtlenítés után is ugyanúgy végezte a dolgát. innentől kezdve ezzel takarítottam fel ha baleset történt. mai napig is hetente egyszer nyomok egy kemény fertőtlenítést (így szoktam mondani) mert így tutira tisztaság érzetem van, ugyanis ha a szokásos fertőtlenítő olyan jó lenne nem hinném hogy a kutya ugyanúgy elvégezné a dolgát értsd: nyilván maradtak szagnyomok.


célszerű lehet esetleg a vízmennyiséget is némileg korlátozni, tehát nem állandóan legyen előtte víz (ugyanez vonatkozik az ételre 20-30 perc nem órákig majszolgatjuk.) nyilván az étel mellé elengedhetetlen, de éjszakára pl. én mindenképpen elvenném előle. (nem fog szomjan halni)


az sem kizárt hogy egy viselkedés zavarral állunk szemben. (bár szerintem akkor mindenkor és mindenhova ürítene) itt megjegyezném hogy attól mert ivartalanítva lett (főleg ha már felnőtt korban) még megmaradhat a jelölgetésre való hajlam. ebben az sem lényeges hogy kölyökkori barától van szó ugyanis a jelölés maga a territórium kijelölése. tehát mely részek az övé. ilyen esetben a másik kutyának szól az üzenet hogy az a lakás amiben tartózkodik az nem az ő területe. ezt még csak tetézi ha a másik kutya szga nyomokban megmarad a lakásban nem csak a padlón hanem a bútorokon vagy minden olyan helyen amerre járt vagy amihez hozzáért. ebben az esetben nem elég a padló felmosása, egy alapos nagytakarításra van szükség.


lehet hogy most sokan nem fognak velem egyet érteni de én az ilyen baleseteknél (még ha kicsit utólag is) de megmutatnám a kutya bűnjelét és nagyon szigorúan azt mondanám hogy fúj, miközben jelképesen még a popójára is húznék. nem kézzel persze hanem pl. egy összetekert újsággal és persze nem nagyot. tudom hogy mindenhol az van hogy a kutya így nem tudja összekötni a büntetést saját tapasztalatom szerint pedig igen. hiszen megmutatom neki azt amit ő csinált, érzi a szagán hogy az az ő szerzeménye és nagyon is jól tudja hogy annak a dolognak nem ott van a helye. nálam személy szerint ez működött hiszen nem volt sem kamerám és léptem nyomon sem voltam a kutya fenekében. ezekben az időkben persze figyelni kell arra hogy ha kint végzi a dolgát azért meg kell dicsérni különben össze is zavarodhat.


az sem mellékes szempont hogy a hasmenés miatt esetleg a szokottnál sűrűbben van szükség a sétákra.


én mindenképpen ezekben együttesen változtatnék.

2013. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Na megjöttünk dokitól,ő se örült a hírnek hogy nem múlt el a hasmenése,felvetette a vérvételt. Kérdeztem mennyibe kerül mondja 5 ezer ft plusz 3 ezer lesz a gyógyszerek. Hát mondom ez nem fog menni sajnos,így kajára se maradna pénzünk:D,így most folytatjuk az antibiotikum kúrát,plusz szedi tovább a hasfogót de most már napi 3x kell neki adnom! Jövőhét utáni hétfőn kell visszavinnem székletmintával egyetembe és akkor csinál rajta egy tenyésztést de mondta kicsi az esély hogy parazita gond áll a háttérbe,de majd gyűjtök valahogy vérvételre:(

Utolsó köszönöm ezt a hosszú,kielégítő választ!

Napi etetése mindig ugyanabba az időszakba történik,ő elég madárgyomrú nem is eszik sokat:) Székleténél is inkább az állaggal a lágysággal van a gond nem a mennyiséggel.

Most folytatjuk a diétát ezzel a sertésrizses kombóval ez is fontos mondta a doki.

Amúgy nem mondasz hülyeséget nagyon is tudja az enyém is ha bekakilt és úgy jövök haza,bemegyek nagyszobába és nézi a fejemet mindig hogy mikor mondom hogy jólvan okos voltál,vagy mikor vágok rossz képet. Bár büntetni nem szoktam hasmenésnél-hányásnál,éjjeli pisit meg már ő is elfelejti olyankor se szidom meg.

Erről nem kérdeztem dokit igaz a pisiről,mert ez tuti nem betegség nála,hisz ha inkontinencia lenne nappal se bírná pisivel,ez igen valószínű hogy területjelzés volt még a másik kutyánál,és azóta berögzült neki ez a rossz szokás. Csak az a gond nem tudom rajtakapni,utólag meg ezt nem tudná hogy ő volt..

Folytatom ezt hogy becsukom az ajót,hát ez van,nem nagy kunszt a dolog végülis hogy csukott vagy nyitott ajtónál alszunk,szükség nagy úr.

Igen amúgy hasmenés esetén 2 óránként le szoktam vinni mint egy kölyköt párom segítségével.

Nagyon remélem rendbejön nagyon nem jó jel ez az idült hasmenés..Meg remélem tudok valahonnan pénzt szerezni vérvételre,megpróbálom azt is megoldani!

2013. jan. 11. 18:37
 25/27 anonim ***** válasza:
milyen fajta kutya?
2013. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
kistestű 5 kilós keverék,nagyobb részt pekingi dominál benne.
2013. jan. 11. 20:38
 27/27 sippara ***** válasza:
Megmondom őszintén, én a helyetekben egyik szombat éjjel ébren maradnék - ágyban fekve, olvasva, ha nagyon muszáj, alvást színlelve -, hogy elkaphassam. Ha minden jól megy, elég egyszer megcsinálni.
2013. febr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!