Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanításról egy két kérdés?

DogSportsTimi kérdése:

Ivartalanításról egy két kérdés?

Figyelt kérdés

Sosem volt még ivartalanított kutyám, így semmi tapasztalatom nincs abban, hogy mit hogyan tegyek majd. Most pedig úgy néz ki, hogy a nálam lévő ideiglenes kutya ivartalanítva lesz. Hat hónapos, középtestű. Lassan tüzelni fog, nekem pedig van itthon (saját) kan kutyám. Keddre kaptunk időpontot, azt szépen el is mondták, hogy ne adjak enni stb.

De például meddig fog lábadozni? Sajnos panelban lakunk harmadik emeleten és valahogy le kell majd vinnem pisilni. Lépcsőzhet egyáltalán?

Nem fiatal még az ivartalanításhoz? Én nem vagyok ellene, sőt pártolom is (attól függetlenül, hogy sajnálom egy kicsit), de ha én ivartalanítanám a saját kutyámat, biztos, hogy meg várnék egy tüzelést. Vagy felesleges?

Meddig nem szabad terhelni? Nagyon mozgékony típus, és szerintem ahogy jobban lesz egy kicsit próbálna szaladgálni.

Nem okoz ez bármilyen változást benne? Mondjuk személyiségében.


Köszönöm a válaszokat :)


2013. jan. 18. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás akkor nyújt igen nagy védelmet az ivaros jellegű megbetegedésekkel szemben, ha az első tüzelés előtt történik.

Mivel szukáról van szó, akinek a nemi működése és az ezzel járó hormonális változások a tüzelések idejére szorítkoznak, ezért nem fogsz változást tapasztalni a viselkedésén.

A többi kérdésre sajnos nem tudok válaszolni.

2013. jan. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2013. jan. 18. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekünk kora délután volt a műtét, este már magától ugrott fel az ágyra a szuka kutyám. :) Nem viseli meg őket, nem is igazán van lábadozási idő. Nem szabad nagyon megerőltetni, nehogy szétnyíljon a seb. De nekem azt mondta a dokink, hogy igazából amennyit a kutya saját magától akar mozogni, annyit hagyjak neki nyugodtan. Viszonylag hamar kiürül a szervezetéből a fájdalom csillapító hatása, utána ő sem fog olyan akrobatikus mutatványokat bemutatni, amitől már húzódhat a seb. Lépcsőzhet is, csak vigyázz, hogy ne ugráljon és rohangáljon ott. A varrat szedésig kell vigyázni.

Az, hogy meg kell-e várni az első tüzelést vagy sem, ez még orvosok között is nagy vita. Én azt mondom, hogy amit a te orvosod ajánl, az legyen.

A személyiségében nem sokat fog változni. Az enyém pörgősebb lett és kicsit dominánsabb más kutyákkal, de én mind a kettőnek csak az előnyét látom. :)

2013. jan. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért pakolják ki, mert ő úgy fogadható örökbe, hogy ivartalanítási kötelezettséggel. De mivel most fog tüzelni és van egy kan kutyám valamit csinálni kell vele. Először úgy volt, injekciót kap, de hát annak ismerjük ugye bár a hátrányait. Így kipakoltatják inkább.
2013. jan. 18. 14:45
 5/6 Hovarju ***** válasza:

Én is panelban lakom a szuka kutyámmal. Én az első tüzelés után ivartalaníttattam, mert nekem ezt ajánlotta az orvos.(mindegyik doki mást ajánl)

Mivel mozgékony kutyám van, azt ajánlotta a doki, hogy varratszedésig ne hagyjam rohangálni. Igy 10 napig pórázon sétáltattam. Az első egy-két nap a lépcsőn is én vittem le. (20kg-kutya)

Szerencsére hamar rendbe jött. (már a műtét után-akkor mentem értem, amikor már teljesen felébredt- be akart ugrani az autó hátsó ülésére)


Varratszedés után kb.2 héttel már frizbiztem vele.


A viselkedésében nem láttam változást, legfeljebb annyit, hogy azóta nem válogat, megeszik bármit, amit adok neki. De lehet, hogy ennek nincs sok köze az ivartalanításhoz.

2013. jan. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:
Az enyém szeptemberben volt ivartalanítva, 8 hónapos volt, de még nem tüzelt. Reggel műtötték, estig kicsit kótyagos volt, sokat aludt. Másnaptól már semmi baja sem volt, bár ész nélkül én sem engedtem rohangálni, csak pórázon sétálhatott. Varratszedés utántól már kutya baja sem volt. Én semmilyen változást nem tapasztaltam, ugyan olyan, mint előtte volt.
2013. jan. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!