Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell nevelni a skót...

Hogyan kell nevelni a skót juhászt?

Figyelt kérdés
úgy értem hány hónapos kortól érdemes tanítani neki a vezényszavakat, a pórázon láb melletti menést stb? 8 hetes korában hozom el. kölyökkorban hagyjam szaglászni, menjen amerre akar amikor pórázon vagyunk? szóval hány hónapos korában és mit kell megtanítani neki hogy rendes, kötődő okos engedelmes kutya legyen?
2013. márc. 2. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy kell nevelni, mint a többi kutyát. Ebben nincsen különbség fajták között.Én azt javaslom mielőtt elkezdesz kutya után szaladni (képletesen értem), előbb fejben készülj fel rá. Rengeteg kutyás videó van fenn a neten, keress és tanulj! Például: [link]
2013. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző: ebben nagyon nincs igazad, hogy ne lenne különbség a fajták között. Egy colliet nem lehet úgy nevelni, mint akár egy német juhászt, akár egy vizslát, stb. Erről a fajtáról azt érdemes tudni, hogy elég érzékeny kutyák, a gazdi minden rezdülését figyelik, éppen ezért velük finoman kell bánni. Csak és kizárólag pozitív megerősítéssel lehet őket tanítani, mert ha valami olyat akarsz ráerőszakolni, amit ő nem szeretne, akkor azt az életben nem éred el nála, hogy megcsinálja. Ez alatt azt értem, hogyha például arra akarod rávenni, hogy feküdjön le, akkor jutalomfalattal kell rávezetni, nem lenyomni a földre, mert úgy garantáltan nem fog ottmaradni, ezzel csak megtöröd a lelkét. Általában jó étvágyú, labdás kutyák, így a motiváció nem szokott gondot okozni. Klikkert érdemes használni, mert elképesztően gyorsan összerakja a fejében a különböző trükköket és öröm nézni, ahogy gondolkozik. Nekem is colliem van, agilityzem, dogdancingelek és terápiázom vele, ha bármiben segíthetek, tanácsot adhatok, akkor írj bátran.
2013. márc. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekünk is skót juhászunk van, és az előző hozzászóló teljesen jól leírta a fajta különlegességét: igen érzékeny, még a családon belüli hangulatváltozásra is. Ezen kívül készülj fel a non-stop parkban, futtatóban tartózkodásra, mert iszonyat energiájuk van. Ha nincs időd naponta több órás lefárasztásra, akkor inkább ne is válassz ilyen kutyát. Rendkívül barátságosak, de az a legjobb, ha kicsi kortól kezdve hozzászoktatod a különböző fajtájú (és méretű!) kutyákhoz, és akkor nem lesz gond vele. Mi oviba jártunk, és suliba is fogunk, mert hihetetlen okos kutyák. Klikkerrel tanítjuk a miénket is....
2013. márc. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!