Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek érdemes ivartalaní...

Szerintetek érdemes ivartalanítani egy szuka kiskutyát? Miért jó, ha meg van csinálva?

Figyelt kérdés
Hét hónapos uszkár szuka kutyánk van. Fajtatiszta, de nem törzskönyvezett. Nem kiállításra szánjuk, csak családi kedvenc. Nem tudunk dönteni, miként lenne jobb, neki és nekünk. Nem hízik meg nagyon? Nem lustul el?

2013. márc. 11. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes mert ezzel kizárható a rák kockázata,nincs több kanok megőrjítése a környéketeken,és nincs több kellemetlen vérzés az egész lakásba.

Enyém is 10 hónaposan lett ivartalanítva,nem hízott el nem lustult el,annyi hogy már nem olyan válogatós mint előtte,de semmi változás még a heg se maradt meg:)


Ezt olvasd el,itt van részletesen:


[link]

2013. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kockázattól és veszélytől mentesül a kutya. 4-5 éves kor fölött ugrásszerűen megnő a méh és emlődaganatok esélye. A kelleténél gyakoribb tüzelés illetve álvemhesség pedig növeli a gennyes méhgyulladás veszélyét. Ez a betegség persze egyébként is fennáll minden szukánál.

Emellett tüzeléskor akár elszökhet a kutya, kanok közé nem szabad vinni abban a 3-4 hétben és rengeteg kellemetlenséget okoz a lakásban is. Az én kutyám tüzeléskor mindig levert volt, amit nagyon rossz volt látni. Egyszóval inkább a kutyátok érdekeit nézzétek.

Ha ugyan úgy foglalkoztok vele, mint most és nem kényeztetitek el, nem fog ellustulni. És ha megfelelően etetitek, elhízni sem fog. Az ivartalanításnak alapvetően nincsenek hátrányai.


(És nem kötözködésből mondom, de a tk nélküli kutya egyenlő a keverék kutyával)

2013. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mhalis válasza:
100%
Én az első tüzelés után ivartalaníttattam a nj szukámat. Nos nyugodtan állíthatom, hogy se nem hízott meg, se nem lustult el. Nem vagyok orvos, de az én tapasztalatom ez. Ellenben egy csomó betegséget megelőzhetsz vele, plusz a tüzeléssel járó kellemetlenségeket is elkerülheted, véletlenül sem fog előfordulni, hogy nem kívánt kiskutyák pottyannak az öletekbe.
2013. márc. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

10:29

nem kotozkodesbol mondom,de ha egy kutyanak nincs tk-ve,attol meg teljes mertekben lehet fajtatiszta.

pl.van egy 11 eves csivavam,kb.16cm magas es 2kg,tk nelkuli,de te milyen kevereknek nevezned?ha barmi mas lenne benne,nagyobb lenne,de o a legpicibb kutyus.

2013. márc. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!