Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak ezt a három tanácso...

Miért csak ezt a három tanácsot adja a többség viselkedési problémák esetén?

Figyelt kérdés

Jelenleg ez a három nőtte ki magát mémmé itt a gyakorin.


1. Ivartalanítás

2. Szocializáció

3. Tükörmódszer


Illetve ezek kombinációi.


És többségében azok írnak ilyet, akik az adott fajtáról szinte semmi tapasztalattal rendelkeznek és a kutyatartási tapasztalatuk is megkérdőjelezhető, persze monitor mögül mindenki született cézármilán.



2013. márc. 18. 09:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
79%
Érdekes, én tükörsuliba járok megfigyelőnek, mégsem nézek le más módszereket (kivéve a megfélemlítésen és agresszión alapuló módszereket), sőt nyitott vagyok új dolgokra. Akkor biztos én vagyok az egyetlen kivétel, ugye?:) Sőt még a saját kutyáimnál is használok olyan módszereket, amelyek a tükör szemléletbe nem férnek bele.
2013. márc. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
51%
*szocializáció...
2013. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

"A tükör módszer meg azért hasznos, mert a kutyával való foglalkozást öleli fel: fizikai futtatás, szellemi fárasztás-tanítás és a mindennapi együttéléshez szükséges szabályok..."


És ez csak a tükörmódszerre jellemző? Mert én ugyanezt csinálom a saját kutyáimmal és még életükben nem voltak megtükrözve.

2013. márc. 18. 13:35
 14/28 A kérdező kommentje:

"Érdekes, én tükörsuliba járok megfigyelőnek, mégsem nézek le más módszereket (kivéve a megfélemlítésen és agresszión alapuló módszereket), sőt nyitott vagyok új dolgokra. Akkor biztos én vagyok az egyetlen kivétel, ugye?:) Sőt még a saját kutyáimnál is használok olyan módszereket, amelyek a tükör szemléletbe nem férnek bele."


Nincs ezzel semmi gond, sőt ez a jó.


Mindegyik módszerben van hasznos és használható, ezeket használni kell, ami meg nem hasznos belőle azt nem kell használni.


Csak az zavar amikor az egyiket felmagasztaljuk hogy az milyen jó, a többit meg a sárba tapossuk hogy az milyen xar meg elmaradott.

2013. márc. 18. 13:38
 15/28 A kérdező kommentje:

Ezt a szocializációt is boncolgassuk kicsit. Magának a szónak a jelentése az hogy bizonyos élethelyzetekben az elvárt viselkedés tanusítása. Tehát szoktatni kell a kutyát ahhoz hogy bizonyos élethelyzetekben az általunk elvárt módon viselkedjen és ne az ösztöneinek megfelelően. Viszont itt a gyakorin azt látom hogy ez a szó azt jelenti hogy a kutya minden helyzetben, mindig és mindenhol legyen egy báva, bamba birka.


Volt itt anno egy kérdés hogy valakinek az udvarába bement a szomszéd németjuhásza és az udvarban lévő ambull ezt a németjuhászt megölte. Akkor is megkapta a kérdező hogy miért nem szocializálta a kutyáját meg egy normális kutya nem ölhet másik kutyát.


Tehát az illetőnek a kutyáját ahhoz kellett volna szoktatni, hogy a saját területére bemenő IDEGEN kutyát ne bántsa? Le kellett volna nyomnia a kutya territoriális ösztönét?


Mert le merem fogadni hogy semleges területen nem fajultak volna idáig a dolgok!

2013. márc. 18. 13:47
 16/28 anonim ***** válasza:
Azért,mert biztos az a megoldás a kérdésre :DD
2013. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
83%

A kérdező kommentje:


"A tükör módszer meg azért hasznos, mert a kutyával való foglalkozást öleli fel: fizikai futtatás, szellemi fárasztás-tanítás és a mindennapi együttéléshez szükséges szabályok..."


És ez csak a tükörmódszerre jellemző? Mert én ugyanezt csinálom a saját kutyáimmal és még életükben nem voltak megtükrözve.



Az én kutyám se volt még megtükrözve, sőt én nem is istenítem a módszert...de az valóban igaz, hogy a kutyával való foglalkozást a tükör módszer foglalta ebbe az egységes rendszerbe...ez sokkal átláthatóbb az átlag kutyásoknak szerintem.


Kispalikee-hez hasonlóan én is mindenféle módszert használok...legyen az tükrös elem, vagy hagyományos megoldás...sőt, inkább ezek kombinációja szokott eredményre vezetni!

2013. márc. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%

Tükör iskola: szerintem van ezen az oldalon pár fanatikus aki oda jár, és még életében nem próbált másik módszert és ezt isteníti mert működött nála. Páran lehet hogy emlékeznek még, volt egy kérdés ahol oldalakon keresztül járt a szája egy tükörsulisnak, hogy lakossági, munka és sportkutyázásban is ők a királyok, és dicsekedett hogy a versenyeket mind tükör iskolások nyerik, csak aztán mikor már többen meguntuk a dolgot és rákérdeztünk hogy név szerint kikről is beszél, akkor persze hirtelen nem írt többet ahhoz a kérdéshez, nem egyszeri esetről beszélek (én még privátban is kérdeztem tőle többször is, de sosem válaszolt). Na de azért nem mindegyik tükrös ilyen, nem kell egy kalap alá venni mindenkit.


Szocializáció: én sem értek egyet azzal, hogy bamba és jámbor kutyákat kell nevelni mindenkinek (azt mindenki el tudja dönteni hogy milyen kutyát szeretne, és aszerint is kellene nevelni őket), de szerintem a minimum az lenne hogy közömbösre nevelje a kutyáját mindenki főleg ha utcára is jár vele. Gondolom a szó jelentésével mindenki tisztában van így nem is részletezem, csak annyit írnék hogy a tipikusan fellelhetőek az utcán: emberek, gépjárművek, biciklisek, motorosok, gyerekek valamint állatok (madarak, macskák, másik kutyák stb). Ezekkel szemben nem nehéz elérni a közömbösséget, ha mégsem megy akkor kell felkeresni egy kutyaiskolát.

2013. márc. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, kíváncsi vagyok, hogy te egy viselkedési problémára milyen tanácsot adsz itt? Csak remélem, hogy semmi konkrétumot anélkül, hogy egyszer is látnád a kutyát.


"És többségében azok írnak ilyet, akik az adott fajtáról szinte semmi tapasztalattal rendelkeznek és a kutyatartási tapasztalatuk is megkérdőjelezhető, persze monitor mögül mindenki született cézármilán."

Itt nagyon ellent mondasz. Azért ajánlják a sulit az emberek, mert interneten keresztül, bármiféle háttértudás nélkül nem lehet problémát megoldani! Pont, hogy aki elkezd mindenféle módszert ajánlgatni, az olyan, aki biztos, hogy nem ért se a kutyákhoz, se az adott fajtához. Normális ember nem kezd el gépről viselkedési problémát kezelni! Ez lehetetlen! Más megoldás nincs, a leghelyesebb ha egy szakképzett embert ajánlanak a kérdezőnek, legyen akármilyen módszer is. Mert nem csak a tükör, a cerberos vagy az alfa lehet jó.


Ha már felmerült, engem az tud kiborítani, amikor valaki a csodálatos kutyadoki videóit, azt az idegesítő angol cicababát vagy a cerberos falkavezéres listáját másolgatja be mániákusan állandóan. Miért? Hogy minden tapasztalatlan, hozzá nem értő ember tönkre tehesse a kutyáját ezek alapján? Mert lehet mondani a gazdának, hogy olvassa ezt meg ezt, nézzen meg x videót, de csak könyvből, videókból nem lehet megtanulni még igazán kutyát nevelni se, de végképp nem viselkedési problémákat megoldani. Amikor én azt láttam, hogy a gazdi rohant a kis francia bull után és amint elkapta lenyomta a földre, mert nem ment be hívásra (ez fél óra alatt legalább 10 alkalommal megtörtént), mert ezt látta Millantól, vagy mikor ismerősöm napokra "kizárta" a kamasz kutyáját a "falkából" miután összebalhézott egy másik kannal (sok hasonló kérdés volt itt is), mert ezt tanácsolta a cerberosos link, én nagyon kiakadtam. És nem a gazdák a hibásak, hanem az, hogy a csapból is ez folyik. Ugyan! Fórumon, interneten nem lehet problémát megoldani! Ha már kialakult viselkedési zavar, akkor ahhoz segítség kell.

2013. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
48%

Komolyan, már utálom ezt a két szót, hogy falkavezér és szocializáció. Az utóbbi majdnem minden embernek mást jelent. Az a gond, hogy van egy erről egy átlag elképzelés, és ha te ettől eltérsz, akkor már le vagy hurrogva.

Barátnőmnek olyanok a kutyái, hogy ha idegen engedély nélkül bemegy az udvarba, a kutyák azonnal neki rontanak. De barátnőm ezt engedi is, mert Miskolcon sok a cigány... Mondta barátnőm, hogy elismerése nekem és a kutyámnak, mert ő nem tudná így sétáltatni a kutyáit, nem viselkednének olyan jól, mint az én kutyám. De nem hurrogtam le, mert egyébként vidámak és okosak a kutyái és nincs velük gond. Elmondtam, hogy szerintem sétáltatni kéne a kutyákat, de az ő dolga, hogy megteszi-e vagy sem. De vissza tudja őket fogni ha kell, ha barátnőm beenged, én is simán el tudok játszani a kutyákkal.

Amíg nem ront rá mindenkire a kutyád, és az állat vidám, figyel rád, kordában tudod tartani... addig szerintem mások ne szóljanak le, max ha veréssel neveled erre vagy ilyesmi...

2013. márc. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!