Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak ezt a három tanácso...

Miért csak ezt a három tanácsot adja a többség viselkedési problémák esetén?

Figyelt kérdés

Jelenleg ez a három nőtte ki magát mémmé itt a gyakorin.


1. Ivartalanítás

2. Szocializáció

3. Tükörmódszer


Illetve ezek kombinációi.


És többségében azok írnak ilyet, akik az adott fajtáról szinte semmi tapasztalattal rendelkeznek és a kutyatartási tapasztalatuk is megkérdőjelezhető, persze monitor mögül mindenki született cézármilán.



2013. márc. 18. 09:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%
Az, hogy a szocializáció "mineden embernek mást jelent" nem a fogalom hibája. Itt is sokan konkretizálták, de minél jobban konkretizáljuk annál inkább bele lehet kötni. Maga a fogalom nem azt jelenti, amit fentebb írtatok. A szocializáció nem több és nem kevesebb, mint csúnya szóval "társadalmiasítás". Ez sok emberre is ráférne. Mivel társadalomban élünk, ezért meg kell tanulnunk élni ebben a közösségben. A kutya is ugyanebben a társadalomban él mellettünk, és van olyan intelligens, hogy képes alkalmazkodni a mi társadalmi normáinkhoz, a gazdája felelőssége pedig hogy ebben segítse őt. (Ehhez hozzá tartozik az emberi környezetben tapasztalható fizikai ingerekhez való hozzászoktatás is.) Álalában a kutyák szociális viselkedése jól tükrözi a gazdáját vagy azt a családot, amiben él. Számomra sokat elárul egy kutya a gazdájáról.
2013. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Először is megköszönném ezt a választ.


"Kérdező, kíváncsi vagyok, hogy te egy viselkedési problémára milyen tanácsot adsz itt? Csak remélem, hogy semmi konkrétumot anélkül, hogy egyszer is látnád a kutyát."


Semmilyet nem szoktam, ilyen kérdéseket akkor kommentelek ha a válasz amit adnak nettó hülyeség.


""És többségében azok írnak ilyet, akik az adott fajtáról szinte semmi tapasztalattal rendelkeznek és a kutyatartási tapasztalatuk is megkérdőjelezhető, persze monitor mögül mindenki született cézármilán."

Itt nagyon ellent mondasz. Azért ajánlják a sulit az emberek, mert interneten keresztül, bármiféle háttértudás nélkül nem lehet problémát megoldani! Pont, hogy aki elkezd mindenféle módszert ajánlgatni, az olyan, aki biztos, hogy nem ért se a kutyákhoz, se az adott fajtához. Normális ember nem kezd el gépről viselkedési problémát kezelni! Ez lehetetlen! Más megoldás nincs, a leghelyesebb ha egy szakképzett embert ajánlanak a kérdezőnek, legyen akármilyen módszer is. Mert nem csak a tükör, a cerberos vagy az alfa lehet jó."


Itt nem csak a tükörre gondolok, hanem az ivartalanításra meg a szocializációra. Példa kérdés, a pitbullja valakinek kutyázik, mit csináljon. Válasz: ivartalanítsa meg szocializálja (facepalm). Olykor előjön a tükör meg a cerbi, mert azok vágják a pitet mint bálnabráner az iszapot. Aztán ha valaki hozzáértő jön a fajtaspecifikus dolgokkal, akkor de hát a cézármilán meg a cerbi rehabolta a sebhelymentes ex-viadorkutyákat.


"Ha már felmerült, engem az tud kiborítani, amikor valaki a csodálatos kutyadoki videóit, azt az idegesítő angol cicababát vagy a cerberos falkavezéres listáját másolgatja be mániákusan állandóan. Miért? Hogy minden tapasztalatlan, hozzá nem értő ember tönkre tehesse a kutyáját ezek alapján? Mert lehet mondani a gazdának, hogy olvassa ezt meg ezt, nézzen meg x videót, de csak könyvből, videókból nem lehet megtanulni még igazán kutyát nevelni se, de végképp nem viselkedési problémákat megoldani. Amikor én azt láttam, hogy a gazdi rohant a kis francia bull után és amint elkapta lenyomta a földre, mert nem ment be hívásra (ez fél óra alatt legalább 10 alkalommal megtörtént), mert ezt látta Millantól, vagy mikor ismerősöm napokra "kizárta" a kamasz kutyáját a "falkából" miután összebalhézott egy másik kannal (sok hasonló kérdés volt itt is), mert ezt tanácsolta a cerberosos link, én nagyon kiakadtam. És nem a gazdák a hibásak, hanem az, hogy a csapból is ez folyik. Ugyan! Fórumon, interneten nem lehet problémát megoldani! Ha már kialakult viselkedési zavar, akkor ahhoz segítség kell."


Persze. Viszont az nem írják ki a tükrösök, hogy mikor valaki a tükörsuliból megy a "hagyományosba", mert a tükör nem tudott segíteni míg a hagyományos igen.


Egyébként az egész iskolakérdés nem módszer, hanem oktató kérdése. Ha jó az oktató és ért a kutyához, valamint át tudja a tudását adni, akkor bármilyen módszerrel tud segíteni.

2013. márc. 18. 19:15
 23/28 A kérdező kommentje:

"Tükör iskola: szerintem van ezen az oldalon pár fanatikus aki oda jár, és még életében nem próbált másik módszert és ezt isteníti mert működött nála. Páran lehet hogy emlékeznek még, volt egy kérdés ahol oldalakon keresztül járt a szája egy tükörsulisnak, hogy lakossági, munka és sportkutyázásban is ők a királyok, és dicsekedett hogy a versenyeket mind tükör iskolások nyerik, csak aztán mikor már többen meguntuk a dolgot és rákérdeztünk hogy név szerint kikről is beszél, akkor persze hirtelen nem írt többet ahhoz a kérdéshez, nem egyszeri esetről beszélek (én még privátban is kérdeztem tőle többször is, de sosem válaszolt)."


Tegnap pont nekem írta egy jóképességű tökröző hogy a legjobb rendőrségi drog és robbanószerkereső kutyákkal, valamint a legjobb mentőkutyákkal is tükröznek. Én a munkám révén elég jól rálátok erre a világra, erre kértem konkrét neveket.


Mondjuk én válaszra lettem méltatva, a válasz annyi volt hogy hazudok. :-DDD


Egyébként szerintem tüköréknél elvárás lehet hogy itt (is) promózzanak, renélem nem valami MLM módszer dolgozott ki a Korom Gabi. :-DDD

2013. márc. 18. 19:19
 24/28 A kérdező kommentje:

"Álalában a kutyák szociális viselkedése jól tükrözi a gazdáját vagy azt a családot, amiben él."


Kikkel, mikkel szociális viselkedése? Emberekkel, egerekkel, más kutyákkal, galambokkal, macskákkal, lovakkal?


A konkretizálás márpedig szükséges, mert egy olyan fogalom ami "mindent fed", igazából nem fed semmit.


Példa: másképp kell szocializálni egy erősen cf területen lévő 10 hektáros tanyán élő és azt őrző kangalt, másképp egy rendőrségi járőr malit és másképp a panellakó nyugdíjas Kati néni pincsijét, Fifikét.

2013. márc. 18. 19:23
 25/28 anonim ***** válasza:
50%

"Kikkel, mikkel szociális viselkedése? Emberekkel, egerekkel, más kutyákkal, galambokkal, macskákkal, lovakkal? "


Kikkel él a kutya? Galambokkal? Nálatok lehet. :) Abból is le lehet vonni következtetéseket. Mifelénk a kutyák az ember által létrehozott mesterséges környezetben élenek, aminek része mindaz amit felsoroltál. Ráadásul a kutya nagy mázlija, hogy az általad felsoroltakhoz is jól tud alkalmazkodni.


Eleinte azt gondoltam, hogy van valami értelmes célja a kérdésednek, de egyre inkább úgy tűnik, hogy csak okosnak látszani vágyó kötöszködő vagy. Kár is rád időt pazarolni.

2013. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Csak tudod az ember által létrehozott mesterséges környezet az nem csak a belvárost jelenti, hanem a tanyától a belvárosig mindent. A kutyát meg azokhoz a dolgokhoz lehet egyáltalán hozzászoktatni, amelyekkel gyakran találkozik.


Egyébként igen, nálunk a kutyák közös udvarban élnek a galambokkal: versenypostáim vannak és nem szeretném ha a kutya megfogná őket. de hogy ez engem hogy minősít, azt nem tudom...

2013. márc. 18. 20:56
 27/28 anonim ***** válasza:
53%

Na jó, látom már mire ment ki a kérdés. Most le akarsz húzni minden módszert, legyen az tükör, cerberos vagy akár amerikai, kanadai, svájci, amelyik neked nem tetszik, amelyiket nem ismersz vagy amelyikről innen-onnan rosszat hallottál (legyen ez igaz vagy hamis). Viszont amint olvasom, a hagyományos, póráz rángatós, szöges nyakörves iskolákat dicséred. Csak nem te is ilyenbe jársz? Meg se lepődnék. Tudod, csak az az egy gond ezzel, hogy míg a hagyományos iskolákban el sem merném engedni a kutyámat, mert 10 másik széttépné (több ilyen van a közelünkben, jól ismerem ezeket), addig az általad ócsárolt módszerek letettek már valamit az asztalra. Ezen kellene inkább elgondolkoznod ahelyett, hogy gyűlölködő kampányt indítanál olyan dolgok ellen, amikhez nem értesz, amiket nem ismersz.

Amúgy lehetett sejteni már az elején, hogy egy provokatív kérdést akarsz létrehozni, hogy valahol levezesd a dühödet és a feszültségedet. Csak tudnám, miért fáj neked az, hogy ezen a módszerek működnek, méghozzá nagyon is hatásosan!

2013. márc. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Ismét egy tükörpropagandistához van pechünk? :-)


Ha nem tűnt volna fel, most itt éppen te akarod lehúzni a hagyományos kutyasulikat (hogy miért minden tükrösnek a rángatás jut az eszébe a pórázról) hogy míg a tükör meg a többi letett valamit az asztalra, azt sugallod hogy a hagyományos nem és nem volt semmi kutyaképzés amíg fel nem tűnt a Gabi.


Nos, azért a komolyabb versenyeken még mindig a hagyományos sulisok nyernek, itt a tükör nem rúg labdába, de gondolom nem is ez a célja.


Olyan módszer nincs amelyik mindig, mindenkor, mindenhol, minden helyzetben és minden kutyával működik, majd rájössz erre.


Mint írtam, a sulykolás az ami nem tetszik. Meg az hogy valaki új dologként akar eladni több évszázados dolgokat: már a régi huszárok is azt mondták hogy a lovad olyan amilyen te vagy, a régi parasztok is hogy olyan a jószágod amilyen te vagy, nagy truváj volt adaptálni kutyákra.


Akkor a hazudozásról a keresőkutyák kapcsán már nem is beszélek...

2013. márc. 19. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!