Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NA ez mi? Felelőtlenség, vagy mi?

NA ez mi? Felelőtlenség, vagy mi?

Figyelt kérdés

reggeli séta a városban .kutya pórázon .panelrengeteg kis parkokkal,emberek mindenfelé.a házak közötti óvoda -iskola körül egy 50 kg -os kutya sétálgat nyakörv nélkül,persze mindenki kerüli,ő meg csak baktat és szagolgat.

gondoltam, mivel nem félek a kutyáktól,és az enyém sem kicsi,majd elcsalom a medve nagyságú blökit valami kevésbé, emberekkel teli területre.

nehogy ,még valaki szívrohamot kapjon tőle, vagy egy kis gyerek megáljon a növésbe .

jön is a kutya szépen, velünk,az én kutyám frászban ,mert még nála is vagy 2 × nagyobb volt :),és nem játszhattak :)

érdekes módon az összes szemből jövő kutyás kikerült, sőt volt aki még kiabált is ( ismétlem ,az ismeretlen kutyán még nyakörv sem volt ).

a közelben dolgozó munkásoktól kértem madzagot ,csináltam belőle hurkot,majd avval próbáltam vezetni az ebet,persze a puszta súlya miatt is nehéz volt, + a két kutya együtt több volt mint az én sújom !

telefon-jobbra-balra,hátha jön segítség . hát az nem jött, ellenben ,minden kutyás félt és került, pedig a legjámborabb állatok egyike lehetett a kutya !!!

aztán egyszercsak egy rántás ,a nagy kutya lomha ügetésbe kezdett egy parkban ,mert meglátott egy szukát.

nem mentem utánna !

nem azért mert féltem,hanem mert képtelen voltam EGYEDÜL lekötni a figyelmét,és mert tök ismeretlen területen voltunk !

mivel az én kutyám ivartalanított,így nem volt visszatartó erő a nagy kutya számára.

de-hogy senki sem akart segíteni,ez elgondolkodtatott?:):)

remélem befogták a kutyát,hiszen csak az ösztönei vezették ,és nem bántott senkit ( szerintem csak kiszökött egy kis love-ra , de eltévedt )

mit lehet tenni ilyen esetben ???

te mit tettél volna ??


2009. szept. 21. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Hol történt ez az eset? Mert ahol én lakom (Bp. 15. kerület), már régóta mászkál egy ilyen nagy kutya a környéken (fehér nagy bundás). Szólni kéne menhelynek, mert ha van gazdája, akkor felelőtlen, hogy így engedi, vagy hogy nem tudja elzárni megfelelően, hogy ne szökjön ki, ha meg nincs, akkor meg azért kéne, hogy befogják. Fertőzést is kaphat, és azt tovább is adhatja, az meg senkinek nem hiányzik.
2009. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem én is azt amit te! ha esetleg tudod az állat menhely vagy minek a telefonszámát felhívni és megmondani hogy itt meg itt van egy szabadon sétálgató kutya és azok majd (talán) befogják! Szerintem
2009. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Nem fogdosok össze idegen kutyákat az utcán, és ha szólnak nekem akkor SE, mert lehet hogy veszett, agresszív, plusz ott a saját kutyám akire lehet hogy rátámad valamiért.

Úgyhogy nem tettem volna semmit! Neked is felesleges volt szerintem. Mégis mit csináltál volna vele? Hazaviszed? Vagy mit? Lehet kiugrott egy környékbeli ház udvaráról és azzal hogy befogtad és elhurcoltad, csak ártottál neki, mert nem tud hazamenni és a gazdája sem tudja így keresni.

2009. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
szerintem rendes tőled,hogy segíteni akartál, ez nagyon szép és helyes dolog. az,hogy elfutott,az már nem a Te felelősséged. Egyébként,ha látsz kirakva "plakátot",hogy ez a kutya elveszett,keressük...akkor felhívhatod,hogy ekkor és itt láttam.legalábbis én ezt tenném. az,hogy nem segített senki, viszont emberi butaság, vagy félelem,hogy nagy kutya,így meg úgy...meg gondolom,hogy náluk is volt kutya és azért én sem engedném el,vagy kötném ki a kutyámat,hogy várj meg még beviszem ezt a másikat a menhelyre. remélem,hogy hazatalál,vagy megtalálja a gazdája és sokkal jobban fok vigyázni rá ezekután.
2009. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

azért légy óvatos!látszik,jó ember vagy.most elmesélem az én sztorim.1998-ban történt,Gyulán.hasonló sztori mint a tied.a kutya a vasútállomás környékén volt mindig.sajnáltam,vittem neki kaját minden nap.este fél tizenegyes vonattal jártam haza,a terület elég üres.olyan jámbor volt.a menhelyesek ígérték befogják,de hetek múlva is ott volt.és minden este várta a kaját.egyik nap mikor odaadtam neki,elindultam.ő pedig hátulról megtámadott.három autós és 1 biciklis ment el mellettem miközben ordítottam és küzdöttem.az arcom védtem és a nyakam főleg.de a lábamból kitépte az inszalagot.azt mondták soha nem fogok járni többet.de szerencsém volt,tudok!!!!bár sántítok azóta is de élek és járok!!!

csak azt akartam hogy érezd a súlyát a veszélynek.ne bízz meg egy idegen kutyában.kérlek!!!!!csak szólj az állatmenhelynek.a többi az ő dolguk.amúgy érdekes de utána sose volt ott a kutya.párszor elmentünk arra kocsival mert kíváncsi voltam..

2009. szept. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Itt nálunk (Békásmegyer) is elég sok az egyedül sétáló kutya (főleg tűzelési dömpig esetén) lejönnek a "faluból". Többnyire jámbor kanok de sokszor nehéz elzavarni őket.

Itt van egy laza "falka" mi igyekszünk figyelni egymásra meg a kutyákra és volt, hogy alig birtam "haza" rohanni egy (kölcsön) tüzelő szukával és nagyon örültem amikor az egyik ismerős kan neki ment (és feltartotta) az aktuális idegen kant. Most nem rég történt: szokott erre sétálni egy borjú nagyságú keverék kan (nem egyedül, mert 50-100m jön utána a gazdája /idős bácsi bottal/ aki alig magasabb mint a kutya) egyik nap én vonszoltam el Őt egy pórázra kötött örjöngő kutyus közeléből, másik alkalommal neki esett egy tacsinak akit a gazdája (alacsony idős néni) úgy próbált védeni, hogy ráfeküdt és a "borjú" gazdája nem birta elrángatni a kutyáját onnan... :-(

(végül nem lett nagyobb baja a tacsinak és a gazdijának sem)

2009. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Én nem rég jártam így, csak nem volt olyan nagy kutya. Közepes méretű volt. Németjuhász is volt benne. Csak egy nyakörv volt rajta. Fiú, olyan nagyon szaglászós, nagyon jámbor, és egy kicsit félénk.

Majdnem elütötte az autó, és amikor átért az én oldalamra, megfogtam, és néztem, hogy ki a gazdája, de mindenki elment mellette, aztán megkérdeztem valakit, aki szintén átjött a másik oldalról, hogy merről jött a kutya. Megmutatta. Elvittem arra belecsimpaszkodva a nyakörvbe, de nagyon húzott, nem tetszett neki, ezért elengedtem és követett magától nagy szaglászva...1 méterre tőlem, aztán bement egy helyre, ahol nyitva volt a kapu. A férfitől megkérdeztem, hogy az övé-e, kiderült nem. (Vizet kaptunk tőle a kutyának, nagyon szomjas volt...)aztán vittem tovább, de semmi, ezért 1 utcányira elvittem haza, lent vártam vele, miközben anyum felhívta az összes közelben levő menhelyet, de egyik sem fogadta volna be, mert fiú, kasztrálatlan, nem tudjuk, hogy beoltott-e. Azt mondták, hogy ha beoltatjuk és egyéb dolgokat elvégeztetünk, akkor talán megnézik egy hét múlva. (Köszi!) Aztán anyum felhívta az összes barátnőjét, de semmi...Az egyik így is 7 kutyás nagy területtel, többel nem bír. Ezután elvittük egy állatorvoshoz, hogy van -e chip beültetve a kutyába (hirtelen eszembe jutott, bár nem sok esélyt adtam a dolognak), nem volt. A doki megnézte, egészségesnek ítélte a kutyát, de csak a fogai alapján. Aztán jött velünk, lent maradt ház előtt, mert nem vihettem fel a lakásba. Még telefonálgattunk, de senki nem tudott segíteni, így lent is maradt. Még a 3. emeletről hallottam, ahogy vonyít úgy 1 óra múlva, aztán megnéztem és elment. Majd meg szakadt érte a szívem...Na ennyit ért a napom. Ez a tapasztalat jutott. Később hallottam valakitől, hogy a kutya már régebb óta mászkál a környéken...

2009. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

a kutya egy 5-6 év körüli bullmasztiff kan volt ,szerintem .

99 %-ban biztos vagyok :)

gondozott,ápolt kutya volt. hatalmas fejjel ,vagy 50-55 kg közötti testsúllyal.

látszott hogy emberhez szokott,mert még csak rám sem nézett !

viszont a hatalmas feje miatt féltek tőle,+ 100 m cipőfűző lógott a pofájából :):):)

nyáladzott ahogy szoktak :)

nem adott okot arra,hogy ne bízzak benne .

az ilyen tip. kutyák nem támadóak !

szerintem .

egyszerűen sajnáltam ,mert nem ezt érdemli,...bolyongani a panelrengetegben .

( a kis testű kóbor kutyák kevésbé szelídek )

legközelebb tartalék hevedert is viszek,mert ezek szerint sok még a szökött kutya :)

( kutyák-pókok-stb soha semmiféle állat nem bántott , így soha nem is tartottam tőlük , na vagyok elővigyázatlan, csak szerintem tenni kell valamit ,és nem várni,hogy valaki más tegye )

persze a veszélyesnek tűnő ( testtartás, hangok,viselkedés ) kutyákhoz nem közelítek !

nem sebesült hős akarok lenni, hanem csak dühít mások hozzáállása !

ezek szerint ,ha az én kutyám ,valahogy elveszik ,( az esély 1 % ) nem várhatom,hogy a nagy többség ( kutyások akik kutyát sétáltatnak )segítsen,csak azért mert kutya ???

2009. szept. 21. 15:42
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Én nem csuinálnék semmit. Egyrészt nem ismerem. Lehet férges, bolhás, beteg, agresszív stb. Másrészt három kutyám van, nem tudnék az amúgy is veszélyes környékünkön még egy negyedikkel is foglalkozni.

Itt amúgy sincs hely ahova vihetném, kocsim nincs, a házban meg nem én vagyok az őr, úgyhogy nem vihetek haza mindenféle állatot. Így mit kezdhetnék vele? Itt nincsenek embertömegek ahol majd valaki megismeri, meg kutyasétáltatók sem. Sőt nálunk elég sokszor sétáltatják magukat. Elég faluszerű helyen lakunk, pedig itt van a főváros mellett.

2009. szept. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
*úr
2009. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!