Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tartotok be a falkavezé...

Ti mit tartotok be a falkavezérésgben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vannak ezek a falkavezéri dolgok, mint pl az ajtón kimenetel, a kaja, a játék, az ágyramenetel, az üdvözlés. Ti mindet betartjátok a kutyával? Ha igen pontosan hogyan? És ha nem akkor miért nem, nincsenek problémáitok a kutyával h nem mutatjátok felé az egyértelmű jeleket?

2013. ápr. 15. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Én ezek közül mindent. Az üdvözlés, csak annyi nálunk hogy ha meglát és nagyon "örül" akkor elküldöm, amint közömbös lesz meg behívom, de ha nem jön oda csak fetreng tovább akkor meg hívom egyből. Ágyra amúgy se mehetnek fel. Az ajtón kimenetelt magától csinálja :)
2013. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Ezeket mind betartom, de már azelőtt is betartottam mielőtt tudtam volna a falkavezéres módszerekről. Mégpedig azért mert szerintem ez a logikus és így lehetséges az együttélés. Nem lenne szerencsés ha kiszáguldana az ajtón előttem és elcsapná egy autó mert nem nézek körül, vagy rámugrálna amikor hazajövök és tele van a kezem vagy drága ruha van rajtam, játszani akkor játszok vele amikor én akarok, mert szép is lenne ha úgy ugrálnék ahogy ő ugat, más dolgom is van rajta kívül, az ágyra meg nem jöhet fel mert én nem akarok a kutyával aludni és a szőre is hullik akárhogy igyekszem.
2013. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 sippara ***** válasza:
76%
Nálunk van ágyon alvás - persze csak engedéllyel jöhet fel. Semmi problémánk nem származik belőle, ugyanakkor van, amiben szigorúbb vagyok az átlagnál.
2013. ápr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
nekem is feljöhetnének az ágyba, ha nem foglalnák el az egészet ketten :D úgyhogy nálam ez csak helytakarékosságból van ^^
2013. ápr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
50%

Nekem ilyen gondjaim nincsenek.

Nem csinált és nem is csinál olyat ami az én feljebbvalósságomat megkérdőjelezhetné.

Már az elején kialakult.

2013. ápr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Az itt olyannyira jellemzően felsoroltakat egyáltalán nem használom. Viszont mindig elértem és elérem, hogy az legyen, amit én jónak tartok. Nálam az egyszerű nem szó csodákra képes.Munkakutyám van :))
2013. ápr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%

Én csak az ajtó kimenetelt,de azért is szerintem bunkóság ha a kutya kivág a gazdi előtt,tanulja meg a türelmet,hogy először a gazdi majd kövesse a kutya. Nem a falkavezérség miatt csak tehát, ha ki akarna vágni előttem mondom neki hogy hátra! és akkor kienged..

Azt is következetesen betartom hogy csak utánunk kap enni,mindig mi eszünk először utána ő.

Játéknál is betartom hogy akkor van vége a játéknak mikor én szeretném,viszont ha hoz játékot akkor szívesen játszok vele nem küldöm el egy ilyen miatt.

Ágy az az ő ágya is,együtt alszunk, de bármikor le tudom küldeni ha párommal kettesbe akarunk lenni,akkor csak mondom hogy helyedre! és akkor bemegy az ágy alá addig.. Ha meg útba van azt mondom vigyázz! és akkor az ágy végébe megy.

Sétánál ha kicsit elszalad vele a ló,inkább akkor szokott előfordulni ha egy kutya agresszívan ugatja akkor szorosan láb mellé parancsolom pórázzal ellentétes oldalra mint a másik kutya,amúgy hagyom magam előtt menni,nem lefáradás neki ha láb mellett kullog.

Tehát mi ilyen vegyes felvágott vagyunk,de kitünő a kapcsolatunk,mindig szót fogad és érzem hogy tisztel és szeret engem :) Nekem ennyi elég,nem kiképző kutya,családi kedvenc tehát nincs katona fegyelem,de ha a helyzet megkívánja bizony csak rám kell koncentrálnia.

Én úgy hiszem ezzel így megtaláltuk az arany középutat és mindketten boldogok vagyunk:)

2013. ápr. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!