Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulit szoktak/lehet sétáltani?

Pulit szoktak/lehet sétáltani?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek van egy pulija, és sétáltatni szeretné Az elején ment a dolog, de most már annyira izgága, hogy a nyakörvet sem lehet rátenni. Egyébként 2 éves a állat. Szerintetek sok türelemmel lehet még ebből valami?
2009. szept. 26. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de ez egy buta kérdés!

Minden fajta kutyát lehet sétáltatni,csak türelem kell.

Valószínűleg épp azért izgága a kutya,mert nagy mozgásigénye van,menne sétálni,örül.

Kutyaiskola?

Egyébként a pulikat annak idején a rendőrség is nagyon jó eredménnyel használta.Nem véletlen,nagyon okos kutyák.

2009. szept. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Az ismerősöd ügyetlen :-)
2009. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy KELL sétáltatni.MINDEN kutyát kell.
2009. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutyának kell sétálnia!! Valószínű azért nem tudja rácsatolni a nyakörvet, mert örül a kis mozgásnak is és el sem hiszi, hogy végre kiviszik sétálni. Ha naponta 1x v 2x sétáltatná, akkor már nem izgatná ennyire a dolog, mert már tudja, hogy meg fog történni a séta és nem csak káprázat :D
2009. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem puli-foxi keverékem van.

Az enyém is megőrül egy kis mozgásért.


Az elején forgott és rácsavarodott a póráz,ugrált, húzott, de úgy h nem kapott levegőt.


Mára már szépen jön a bicikli mellett, és megtanult járni is (előtte hiányzott ez a fokozat :vagy állt vagy rohant).


Az elején dicsérni, jutalmazni próbáltam, de ezzel nem mentem semmire, úgyhogy muszáj volt párszor megfegyelmeznem, csak így tudtam tanítani.

2009. szept. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%
Előzőnek mondom:Szerintem ne futasd a bicikli mellett tök rossz lehet neki.
2009. szept. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Azért sétáltatom biciklivel, mert iszonyat mozgásigényes és gyalog nem lehet kielégíteni csak napi 16 órai sétáltatással.

És ha a határban leveszem róla a pórázt akkor előrefut 2-300 métert és utána vissza, az útbaeső dögökben meghempergőzik, belekóstol, meg már egyszer a mezőőr is szemet vetett rá.

Mellesleg az első kerék előtt van a kutya feje, póráz nincs rajta, a tempót mérséklem ilyenkor, és terepen inkább nekem okoz gondot az általa diktált sebesség.

2009. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!