Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül hagyhatom a 7-8 hetes...

Egyedül hagyhatom a 7-8 hetes tacsim?

Figyelt kérdés
A munkaidőm változó van mikor csak 4-5 óra van mikor 7-8. Egyedül hagyhatom járólapos helyen az ágyával étellel-itallal?
2013. máj. 8. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért van nálad már 7 hetesen? Csak 8 hetes kortól szabad elválasztani a kutyát!

Kölyköt úgy szokás felelősen vállalni, hogy legalább az első 2 hetet vele töltsd, ezalatt szoktathatod az egyedüllétre is. Légy tekintettel a szomszédokra is.

2013. máj. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok rá büszke, de énis 7 hetes korában hoztam el a tacsimat. Nálunk minden második héten egyedül töltötte a délelőttet, előfordultak balesetek meg rongálások. Most 9 hónapos. Él és virul.
2013. máj. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
Nem azzal van a nagy gond, hogy valaki 7 hetesen hozza el a kölyköt, hanem azzal, hogy aki ennyi idősen adja el a kiskutyát, az biztos, hogy egy mocskos szaporító. És aki szaporítót támogat, már azt mutatja, hogy felelőtlen gazda és nem is sokkal jobb ember, mint a kedves pártfogoltja.
2013. máj. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
Kedves 3-as, szerintem nem ez volt a kérdés.
2013. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Mért kell egyből letámadni a kérdezőt, amíg nem tudtok semmit az előzményekről? Lehet, hogy befogadta, kapta, találta... stb...


Az egyedüllétre érdemes fokozatosan hozzászoktatni, először csak kevés időre (pl. boltba mész), aztán fél órára, 1-2 órára és így tovább. Így megszokja, hogy elmész, de nemsokára vissza is jössz. A fekhelyére tehetsz egy saját pólót, nadrágot, amin rajta van az illatod, az megnyugtatja. Sok-sok játék (rágnivaló) és ivóvíz mindig legyen előtte. Esetleg ha megszokta, hogy szól valami otthon (rádió, tévé) azt eleinte hagyhatod bekapcsolva neki.

2013. máj. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Nem, egy ilyen fiatal kutyát még nem lehet fél, 1 óránál tovább magára hagyni. Keress valakit, aki tud vigyázni rá!
2013. máj. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Előrre is bocsánat az ofért!

Kezd kicsit telelenni a hócipőm a szaporítótól vetted a kutyádat sz@r, felelőtlen ember vagy. Én is szaporítótól vetem a boxeremet. A kutya dysplasiás, orvos, műtét, gondoskodás, óvás, és próba arra hogy teljes életet élhesen. Miért vagyok felelőtlen? Magyarázd meg! Ha ott hagyom és egy olyan ember veszi meg aki az első problémánál kidobja, megöli, vagy beadja menhelyre az jobb? Tudom hogy nem szabadna ilyen helyről kutyát elhozni, de soha nem fogom megérteni miért vagyok rossz ember amiért megpróbálok egy ilyen kutyának jó életet biztosítani. Mielőtt azt mondod hogy spórolni akartam, így jártam. Elárulom hogy ki volt nézve a kennel ahonnan kölyköt szerettem volna, a Kárpáti. A vételárnak több mint dupláját raktam össze 300 ezret hogy legyen vésztertelék ha gond van! De ezt a kölyköt nem tudtuk ott hagyni, és elárulom megérte.

2013. máj. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor otthon vagy, és nem akarsz figyelni a kiskutyára, vagy éppen tudod, hogy alvásidő van, akkor beteszed arra a helyre, ahová elmenetelkor is betennéd, akkor a kutya megszokja, hogy ott nyugiban kell, lennie, nincs mászka a lakásban.Az ember időnként elmegy bo9ltba, ide-oda. A kiskutya akkor is egyedül marad egy időre.

Arra viszont számítanod kell, hogy egy ideig nem fogja kibírni piszkolás nélkül a hosszabb időt.

2013. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Hümm, a szobatisztaság miatt én ezt a kaja-pia előtte dolgot nem támogatnám. Persze, ha már kicsit nagyobb, elfogadta azt a járólapos helyet az otthonának, oda nem fog bepiszkítani, de addig nem fogja tudni magát kontrollálni, és utána már nehezen mondod meg neki, hogy az kérlekszépen nem kakihely.

Nem tudom, hogy mi jól csináltuk-e, az első két hétben max 1-2 órára volt talán egyszer egyedül, akkor is alvásidőben. A 4 órát nemsokára már elég nagy lesz, hogy kibírja, de 8 órát nem, főleg ha az aktív idejében van. Az én kiskutyám 4 hónaposan már 7-8 órákat kibír este, de napközben nem hagynám benn addig a helyén.

2013. máj. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2013. máj. 13. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!