Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás volt-e a NÉMET...

Baloghcsilla kérdése:

Jó választás volt-e a NÉMET JUHÁSZKUTYA kisgyerekes családhoz?

Figyelt kérdés

Nemrég vettünk egy NÉMET JUHÁSZKUTYÁT,és meg szeretném kérdezni,hogy jó választás volt-e?!

(egy 4 éves,egy 11 és egy 12 éves gyerek van a családban)



2013. máj. 9. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Így utólag már nem mindegy? :-)

Egyébként ha megfelelően nevelitek, nem lesz semmi gond.

2013. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi
2013. máj. 9. 12:08
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

Ha következetesen, erős kézzel nevelitek akkor nem lesz baj.

Egyébként kisgyerekek mellé nem a németjuhász ajánlott, de már nem mindegy? Gondolom nem adtok túl rajta (remélhetőleg).


Arra vigyázzatok, hogy ne agyonbabusgatott kedvenc legyen belőle, mert a németjuhász, ha nincs határozottan megmutatva neki, ki a főnök, hajlamos a dominanciára, nem egy esetet hallottam mikor serdülőkorában odaharapott a saját gazdájának.

Tehát erős kézzel fogjátok!

A német juhász elsősorban munkakutya, nem családi kedvenc, mindig fárasszátok le agyilag is, hogy ne legyen vele baj!

2013. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Még annyit, hogy a gyerekeket (a 11 és 12 évest se) hagyd vele egyedül főleg amíg ki nem alakul a végleges személyisége, úgy 2-3 éves koráig, mert a felnőtté válási korszakban fokozottabb a veszélye, hogy felül akar kerekedni a gyerekeken, mivel gyengébbnek látja őket. Nem kell feltétlen a legrosszabbra gondolni, elég, ha csak odakap.

A legelső morgásnál alaposan földre kell vinni a kutyát, hogy lássa, utolsó a helye a rangsorban.


Van tapasztalatom kutyákkal, de én nagyon nem vettem volna németjuhászt kisgyerek mellé, de már mindegy.

Ha tudjátok, vigyétek el kutyaiskolába.

2013. máj. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
jajaj ez nem igaz jó családi kutyának is amikor apámék hoztak nekünk egy német juhászt semmi baj nem volt vele sőt egy aranyos okos kutyus én 12 körül voltam tesóm 15 és egyikünknek sem kapott oda sosem.
2013. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az számít, milyen szülőktől vettétek a kutyát és milyen természetűt vettetek. Csak családi kedvencnek általában egy nyugodt , nem rámenős kutyát kellene választani, olyan szülőktől, ahol ez a természet a jellemző.
2013. máj. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Egyetértek a 3-4. válaszolóval, és csak játékból is tud véletlenül sérülést okozni, mert egy gyermek karja, combja simán befér az állkapcsába (tapasztalat). Oda kell figyelni, és minden OK.
2013. máj. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
21%

Én semmi pénzzért nem vállalnék kisgyerek mellé németjuhászt!!!! 5 évesen úgy megharapott,hogy azóta is félek tőle. (Kezemet,felkaromat megharapta és a fülem majdnem leharapta. )azóta én még az úttesten is átmegyek a másik oldalra ha németjuhászt látok..UTÁLOM!!! A telkünkről(alapesetben 1 óra volt az út) de amikor megharapott 10 perc alatt kellett felérnünk Pestre az orvoshoz mert annyirwa vérzett mindenem. Még ha fizettek se kéne...

Párom meg imádja és szeretne is egyet,de én nem merem bevállalni.(3évesünk és 6 hetes babánk van.)

2013. máj. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. máj. 9. 12:39
 10/14 anonim ***** válasza:
Utólag már nincs mit tenni.Ha lehet vigyétek suliba ha nem ėrtetek a neveléséhez,legyen lemozgatva és a gyerekek tanulják meg,mi az amit lehet és mit nem.Kb.két éves korára fejlődik ki teljesen a kutya fajtára jellemző viselkedése.
2013. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!