Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 óra helyett sétáltassam a...

1 óra helyett sétáltassam a kutyát 1,5-2óráig?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki lesz nyáron munkám. Kutyasétáltatás, pénzt is kapok érte, minden nap 1 órát kell sétáltatnom. Egy idős házaspár kutyája, Ausztriából jöttek és elég flegmák. Na már most gondoltam hogy az 1 órán felül sétáltatnám 1,5-2 óráig, mert amugy is sok szabadidőm van, és inkább sétáltatnám tovább mint hogy képmutató haverok után futkossak. Nem mellesleg kaphatnék tőlük más munkát is akár, mert elég nagy a kertjük, így a kutya és jól járna meg én is. Szerintetek? Mondhatnátok azt is hogy számító vagyok a még több pénz miatt, de nekik már úgy is mindegy amugy sem tudják élvezni a pénzüket. Tehát egy 30% számítás van is benne, bevallom mert úgyis ezzel támadnátok:D
2013. jún. 13. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 1 órás séták után is már meghal a melegtől nyáron...tehát ha szereti a vizet a kutyus, akkor mindenképpen vízpartra vidd, ha ilyen hosszú sétákat tervezel, hogy lehűthesse magát.
2013. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Milyen idős a kutya? Milyen fajta? Szerintem addig ne mondj nekik ilyesmit, amíg "nem vitted el egy körre". Ha borzasztóan húz, akkor az az 1 óra is szenvedés. Ha fél óra után kidöglik, akkor értelmetlen. Ha még fiatal, akkor meg nem is nagyon lehet 1 óráknál tovább sétáltatni, max ha szabadon futkoshat.
2013. jún. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd akkor mondj ilyeneket ha elvitted egyszer sétàlni,én egyszer ismim vizslàjàt sétàltattam hàt úgy húzott hogy alig bírtam visszafogni,többször is majdnem eltaknyoltam,heti 2x 1 óràra kellett vinnem..szerencsére a hàzuktól 10 percre van egy mező,ott elengedtem labdàztam vele aztàn iràny vissza elég is volt az összesen 20 perces póràzas séta..nekem leginkàbb a pénz miatt volt szükségem erre,mert van 2 kutyànk..de ha a kutya jól nevelt akkor nem lesz gond :) bàr tény hogy nyàron 30 fokban nem nagyon szeretnek a kutyàk sétàlni..ha vizpartra eltudod vinni az viszont jó..
2013. jún. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kutyától függ, nyáron gyorsabban lefáradnak a melegtől és nem árt vigyázni az egészségükre. Nem lenne túl jó, ha miattad kapna hőgutát pl. Amúgy mi átlagosan simán elsétálunk 2-3órákat, de van patak a közelben ahol pacsálhat, illetve akkor megyünk mikor már hűl az idő vagy még hajnalban a felmelegedés előtt. De ha neki elég 20-30perc séta is, akkor már az egy óra is bőven sok, nem ám a több.
2013. jún. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Főleg nyáron, ha napközben viszed, hőgutát kaphat. A nagy melegben a saját kutyáimat is csak reggel-este viszem ki 1-1 órára, mert állatkínzás lenne szerintem mondjuk délután kettőkor a forróságban sétára kényszeríteni őket. Szerintem a kutyától is függ, hogy ő mennyit akar menni.
2013. jún. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!