Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja mindenki a...

Miért utálja mindenki a szaporítókat?

Figyelt kérdés

Minden kérdésben vagy válaszban ezt olvasom. Volt, hogy valaki azért nem akart segíteni gazdát találni kiskutyának, mert szaporítóé voltak. Meg már olyat is olvastam, hogy valamit ezzel kapcsolatban olvastam, egy kérdést, és a kérdezot mindenki elmondta mindennek, milyen alja szaporító. Most tényleg nem értem, miért baj ez.

A tenyésztok miért jobbak? Ha attól, hogy a kiskutya nem teljesen fajtatiszta, génbetegségei lesznek, akkor ugyanezek a "szaporító-ellenesek" miért indokolják azzal, hogy mennyi kutya van menhelyek? Azok sem fajtatiszták.

Most nem provokálok senkit, csak lécci valaki tényleg magyarázza már el!



2013. jún. 14. 18:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
87%
Mert a szaporítók általi kutyákból is jut bőven a menhelyre...ha megfigyeled egyre több ingyen elvihető fajtatiszta kiskutya/kutya van, aki ha nem lesz gazdi a menhelyen köt ki. Szerencsére már nem sokan vesznek szaporítótól
2013. jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
89%

miért jobb egy tenyésztő?


ezért:


[link]



A tenyésztok miért jobbak? Ha attól, hogy a kiskutya nem teljesen fajtatiszta, génbetegségei lesznek, akkor ugyanezek a "szaporító-ellenesek" miért indokolják azzal, hogy mennyi kutya van menhelyek?


nem azzal van a baj hogy a szaporítós kiskutya nem fajta tiszta..


azzal hogy a szaporító nem a kutyát látja, nem az állatot csak egy tárgyat. az anya kutyának nem veszi figyelembe az egészségi állapotát, testvérel, utóddal pároztatja mert helyben van közel, és még több tárgy születik, amit ő elad.


beltenyészetről hallottál már? egy szaporító leszarja a beltenyésztet, míg a tenyésztő igenis figyel rá

2013. jún. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 A kérdező kommentje:
Akkor ennyi erovel tenyésztotol is mehet a menhelyre nem? Mi mindkét kutyánkat szaporítótól vettuk, és semmi gond nincs veluk, amúgy a testvéreit is mind eladták, mind2nek. Ha szép, egészséges, fajtatiszta kutyák, akkor nem értem miért ne lehetne szaporítani?
2013. jún. 14. 18:40
 4/87 A kérdező kommentje:
Amúgy elárulom, mi is pároztatni szeretnénk a lánykutyáinkat. És nem beltenyészettel, hanem normális, fajtatiszta kutyát keresunk nekik. És a mi kutyáink egyáltalán nem tárgyak. Azért fogjuk pároztatni, hogy az áruk, az oltások, a kaja ára egy kicsit megtéruljon. Mifelénk azt hallom mindenkitol, hogy egyszeruen találtak gazdikat, és jó gazdikat, akiket ismernek is :) Alapból sem szaporításra vettunk kutyát, hanem kedvencnek. De ha már van mód rá, hogy az árukat valahogyan megtérítsuk, akkor azt kihasználjuk, de nem 6szor egymás utáni elletéssel. Mert igenis figyelunk a kutyáinkra.
2013. jún. 14. 18:44
 5/87 anonim ***** válasza:
86%
Azért van ennyi szaporítós kutya menhelyen, mert a szaporítók össze-vissza pároztatnak mindenféle kutyát, nem törődnek azzal, hogy a szülők egészségesek, fajtatiszták legyenek, hogy a kölykök megfelelő körülmények között töltsék az első heteiket, hogy meglegyenek az oltásaik, féregtelenítve legyenek, stb. A tudatlan emberek pedig megvásárolják ezeket a kiskutyákat, akiknek a jövőben kialakulhatnak, sőt nagy valószínűséggel kialakulnak egészségügyi problémái, örökletes betegségei, vagy már vannak is neki, és emellett az sem biztos, hogy egyáltalán hasonlítani fognak az adott fajtára, sem küllemben, sem jellemben. A gazdiknak pedig sok esetben már nem kell egy ilyen egyszerű keverék, és annak is kinéző kutya, aki esetleg még ki is üríti a pénztárcáját, mert annyit kell orvoshoz hordozni, ezért fogja és kidobja, leadja egy menhelyre... ennyi az egész. Ezért van annyi szaporítós kutya a menhelyeken, és azért is, mert ha nem veszik meg, senkinek sem kellenek, akkor a szaporító nem fogja megtartani, nem kell neki plusz még egy (vagy több) kutya felesleges kiadásnak. A szaporítókat csak a pénz érdekli, semmi más. Nem törődnek azzal sem, hogy milyen helyre kerül a kölyök, csak lepasszolják, és kész, ha később a gazdi megunja, és kirakja az utcára, az ugyan miért zavarná...
2013. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 anonim ***** válasza:
89%

Uramatyám, most olvasom, hogy te is szaporítani akarsz... hát én hanyattestem a széken, mikor olvastam, hogy elletni akarod a szuka kutyádat, hogy "megtérüljön az ára".

Nekem nincs kutyám, egyelőre nem is lesz sajnos (de majd a valamikor jövőben mindenképpen), de ha lenne, akkor nem akarnám, hogy visszajöjjön az ára, mert az bőven elég lenne, hogy ott van mellettem, szeret és tisztel engem, szebbé teszi a napjaimat, mindig felvidít, hűséges társként bármikor számíthatok rá, sok közös programot csinálhatunk együtt, és még sorolhatnám. Szerintem egy kutya sokkal, de sokkal többet tud adni a gazdájának, mint amennyit ő költött rá:)

Ha pedig gondot jelentenek neked a vele járó anyagi költségek, akkor egyáltalán miért kellett neked a kutya?

2013. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/87 anonim ***** válasza:
90%
Menj el kérlek egy normális állatorvoshoz és kérdezz rá hogy mivel jár a szukáknak a vemhesség, ellés aztán gondolkozz el azon hogy nálatok mennyire "nem tárgy" az a kutya. Nekem az autóm hozza vissza az árát azzal, hogy 10 évig bírja az igát egy kis szervizelés mellett de nem a kutyámon garasoskodok szóval ne pakolj inkább arról, hogy ti mennyire szeretitek a kutyáitokat mikor pénzkeresés céljából kiteszitek őket ellésnek/elléseknek...
2013. jún. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem igaz minden szaporítóra, csak eloítéleteitek vannak. Például ha a kutyámról kiderulne, hogy keverék, 100% hogy nem adnám senkinek. Nekem úgy kellene, ahogy van, mert szeretem :) És egészséges is. A nagyobbik kutyát pedig kérhettuk volna tk-vel, de nem azzal kértuk. Így biztosan tudjuk hogy fajtatiszta. És olyan kutyával lesz pároztatva, amelyik szintén az. És ha meg nem lesz gazdijuk, hát meg lesznek tartva, vagy ismerosnek ajándékozva ingyen. De egyet minimum el tudunk adni, az biztos. Mert akivel eddig beszéltem, az mindenki el tudta adni mindet. És a kutyákra pedig elobb kolteném el az utolsó filléremet, minthogy kidobjam, vagy menhelyre adjam. Ha nem lesz gazdijuk, akkor maradnak nálunk, ivartalanítva. Ennyi. :)

A lényeg, hogy nem minden szaporító egy szívtelen barom, akit nem érdekelnek a kutyák. És sajnálom, hogy általánosítotok, vagy hogy eddig csak ilyenekkel találkoztatok.

2013. jún. 14. 18:58
 9/87 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként meg ez a kutyád teljes kihasználása a részedről, és kockáztatod az anyakutya és a leendő kölykök egészségét és életét, csak hogy pénzt kaphass. Most komolyan megéri ez neked?
2013. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
83%

"Miért utálja mindenki a szaporítókat?"


mert mindenfajta szakértelem nélkül csak szétcseszik a fajtákat. azt sem tudják melyik ktya melyikhez illik hogy jó idegrenszerű kölykök szülessenek.


semmilyen egészségügyi szűrést nem végeznek el.


ráadásul még az sem biztos hogy a szülők valóban jó példaképei a kölykeiknek...


"Volt, hogy valaki azért nem akart segíteni gazdát találni kiskutyának, mert szaporítóé voltak"


pénzért nem csdálom. miért kellene támogatni ezt a viselkedést. ingyen pedig hidd el az összes menhely próbál gazdát keresni a kutyáknak!


"és a kérdezot mindenki elmondta mindennek, milyen alja szaporító."

lehet hogy összehoz egy alomnyi ideggyenge kutyát, csodálkozol?


"A tenyésztok miért jobbak? " egyszóval: MINŐSÉG! minden tekintetben! nézz meg egy szapis fajtatiszta ktyát és egy tenyésztőét. szemmel látható a különbség!


"mennyi kutya van menhelyek? Azok sem fajtatiszták." igen, nem fajta tiszták és lehet betegek is. de ezt tudja az örökbe fogadó plussz ezért nem kérnek pénzt...


"Azért fogjuk pároztatni, hogy az áruk, az oltások, a kaja ára egy kicsit megtéruljon."


gratulálok. elmondanám hogy én nem kevés pénzért vettem a kutyám és azóta is nem kevés pénzt feccölünk bele. csak most 4 szukát akarnak hozni a kanomnak. nyilván visszatéríthetném én is a pénzt de ez eszembe se jt. helyette az jut eszembe hogy nem ismerem egyik szukát sem. hogy az enyém baromi kemény dió és nem lenne szerencsés ha ezt több alomba megörökítené. és amúgy nem mellesleg nem vagyok tenyésztő, és marhára nem örülnék a tdatnak ha a kölyköknek nem lennének gazdái, vagy olyan felelőtlen emberekhez kerülnének mint pl. ti és sokan mások!


nem mellesleg ha gyereked lesz kihajítod majd az utcára hogy térítse vissza a kajaköltséget? okos fefogás nem mondom. am szerintem senki nem mondta hogy kötelező bevállalnod kutyát ha nincs rá pénzed. és még te mondod hogy nem vagy szaporító? te szánalmas!

2013. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!