Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a kutyám orrával?

Mi lehet a kutyám orrával?

Figyelt kérdés
4,5 éves nagy testű, kinti kutyám van. Ma azt vettem észre, hogy prüszköl, de azonnal rohantam megnézni, de semmit nem láttam. 4-6 alkalommal prüszkölt és utána abbahagyta. Láttam a bal orrlyukából hajszálvákony véres váladékot tüsszentett ki. Letöröltem, belenéztem lámpával is ahogy lehet, de semmit sem látok. Nincs vér, seb, idegen test...semmi sincs. nem tüsszög csak néha, ha szimatol kissé fújtatva fújja ki a levegőt. Ha csak lélegzik nem fújtat. Lehet, hogy felsértette valami, amit kiprüszkölt? Enni, inni, aludni tud nem piszkálja nem kaparja, nem húzgálja az orrát.
2013. júl. 16. 20:31
 1/5 A kérdező kommentje:
Napközben beengedem, most is itt alszik mellettem, de nem is hallani, ahogy lélegzik.
2013. júl. 16. 20:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy legyek kicsípték.

Az enyém is egyfolytában prüszköl és véres az orra.

2013. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik lehetőség, hogy felszippantott valamit az orrába. Akár toklászt is. Talán sikerült kitrüsszögnie, de lehet, kissé felsértette belül az orrát. Figyeljed és, ha újra trüsszögni kezd, vagy a váladék erősebb lesz, vidd orvoshoz.
2013. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez ma délelőtt történt és lehet nem jól írtam, de négyet vagy max. hatot prüszkölt folyamatosan és azóta nem. Amikor szimatol, akkor többször fújtatva (erősebben) fújja ki a levegőt az orrán.

2013. júl. 16. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak akkor vérzett az orra, amikor ásott és rengeteg föld került az orrába/szájába. De egyszeri alkalom volt az is, szerintem a Tiéddel sem lesz gond.
2013. júl. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!