Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hagyjátok, örültök neki,...

Ti hagyjátok, örültök neki, ha mindenféle idegen ember a kutyátokat simogatja, kedveskedik neki? Én miért hagyjam?

Figyelt kérdés

Annyira örültem, mikor lett egy saját kutyám, mert eddig sosem volt, és elolvastam mindent ebben a témában, meg fogom majd vinni suliban, viszont erre annyira nem készültem fel.

Lehet most azt mondjátok majd ne legyek önző, a kutya nem az enyém, csak én vagyok a gazdája, de akkor is, kicsit rossz érzés az nekem, hogy minden jött ment az utcán simogatni akarja a kutyám, ha sétáltatom.

Azt meg is szoktam engedni, semmi bajom, utána úgyse találkozunk, de az már zavar, hogy a szomszédom kb magáénak érzi kénye kedve szerint.

Én meg azt szeretném, hogy inkább nekem, meg a szüleimnek legyen kedves, engedelmes, ne mindenkinek(persze ne tépje szét a postást, meg ilyesmi, csak tartson már egy kis távolságot.

Egyszer meg látta a kutyám, és megkérdezte, hogy szabad-e megsimogatnia így kerítésen át, mondtam persze(de arra az 1 alkalomra gondoltam) erre mi lett belőle. Ha kint van, és néha kint van az én kutyám is este felé, kint még játszok vele, sétából haza jöttünk, vagy mielőtt enni adtam neki, simogatom, erre elkezd neki kiabálni.

Hívja oda a kerítéshez, és képes 5 percig szólongatni miközben eszik a kutyám szegény meg arra figyel, de enne, szóval nem tudja, hogy egyen, vagy maradjon.


És erre ideges vagyok. Neki is van saját kutyája(igaz, hogy le se tolja, egy évben ha 3x láttam elvinni a kutyát sétálni, meg láncon van folyton) azokkal miért nem törődök ennyit se?


És nem akarom, hogy idegbeteg kutyám legyen, aki anti szociális, de úgy vagyok vele, hogy basszus, az az én kutyám, ne akkor kiabáljon már neki, mikor játszok vele, és menne el a kutya tőlem, vagy tanítanám, vagy simogatom, egyszerűen csak vwele akarom tölteni minden szabad időm, és elég szar érzés, mikor megyek ki, keresem, és látom, hogy a kerítésnél simogatják.


Beszólni nem akarok a szomszédnak, mert kitudja, hoghy bosszút áll-e de akkor is. Miért nem pattan le más kutyájáról? Én se mentem oda soha a kutyájához, mondjuk le is tépte volana az ujjam, ha átnyúltam volna, de akkor is!

Simogathatja a kutyámat a szomszéd, sőt nevelhetné is, de akkor adjon már bele pénzt a kutya tartásba, meg jöjjön már néha át felszedni a kutya piszkot!



Ti hagyjátok, szeretitek, ha mindenki kénye kedve szerint elhívogatná a kutyátokat?



2013. aug. 4. 20:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten zavar. Főleg, mikor a rottweilerem még kicsi volt és a kutyaoviban mindenki rosszul nyúlt hozzá... meg is látszik, bizalmatlan is, túlságosan!! Nagyon megbántam, hogy vittem.


Az utcán is nem egy olyan volt, hogy vadidegen ember hozzányúlt, meg magához húzta... és mikor rászóltam, még neki állt feljebb.


A másik kutyám egy vizsla keverék, na őt meg azért akarják simogatni. Én hülye régen még párszor hagytam is, de szegényt teljesen le kellett fogni, annyira utálta. Nem is értem hogy engedhettem meg és tehettem ezt vele. Azóta azonnal elutasítok mindenkit, aki megkérdezi, már aki megkérdezi... :/


A tenyésztő akitől a rottink van, azt szokta erre mondani, mikor megkérdezi tőle valaki, hogy megsimogathatja-e a kutyát, hogy "és én a barátnődet/ melledet?" :)

2013. aug. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%

Én középutat javasolnék. Ha nem vagy kint a kutyával, a helyedben hagynám, h simogassa a szomszéd.

De, ha épp vele foglalkozol, játszotok, tanultok stb., akkor biztos, h megkérném, h most ne hívja.


Én utcán szoktam hagyni, h simogassák (igényli is). Egy dologtól van csak herótom, ha meglátják, cuppognak neki, majd amikor odamenne, akkor "Jajj neee."

Múltkor egy kisgyerek húzott fel, 50 méterről kiabált a kutyámnak, h "Szia Joey", persze a kutyám alig várta, h odaérjen hozzá és kapjon egy kis simit, majd szétdurrant az örömtől úgy riszált, erre a kissrác megállt tőlünk 1 méterrel, majd közölte, h "Most nem simogatlak meg, most mostam kezet".

2013. aug. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

NEM örülök neki, nem hagyom, a kutyáim sem szeretik, direkt olyan fajtát választottam ami egygazdás, úgy is nevelem, olyan helyre ahol emberekkel érintkezhetnek csak felügyelettel mehetnek (beleértve a kertet, bár a szomszéd nem férne oda amúgy sem, de s*ggbe is rúgnám ha ilyet tenne). Probléma megoldva. És nem, nem antiszociálisak és nincsenek elzárva a világtól csak én döntöm el mit mikor kivel. A kutyáimnak nem csak a gazdája vagyok hanem az enyémek is. Olyan nincs, hogy nem tudod megakadályozni ha nem tetszik.

Ez az egyik dolog amit a legjobban utálok a kutyás élettel kapcsolatban. Szerintem a normális embernek levegőnek kéne nézni más kutyáját, ha akar tőle valamit akkor illedelmesen engedélyt kérni, és ha visszautasítják, akkor egyszerűen elfogadni és elmenni.

2013. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21:14 vannak olyan emberek akik viszont szeretnék ha hazugságok nélkül is békén hagynák őket és ehhez joguk is van szerintem...
2013. aug. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar ha simogatják, sőt. Jó érzés, hogy egy csepp kis örömet tudunk vinni az emberek életébe. :)

Viszont ha cuppognak, meg hívogatják, na azt nagyon utálom...

2013. aug. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

hát erre a dologra két lehetőség van.


1. tiltással, szigorú büntetéssel azt elérni hogy a szomszéd ne legyen többé érdekes.


2. tiltással, szigorú büntetéssel azt elérni hogy a kutya engedélyed nélkül a szomszéddal nem foglalkozhat.


pites gazdi lévén én örülök ha szeretettel viszonyulnak a kutyámhoz. viszont azt nem tűröm hogy valaki elcsalogassa tőlem. szépen jöjjön oda, kérdezze meg és akkor mehet a simi. nem megy oda engedély nélkül senkihez. ha pedig hívják is nagy nyájasan, akkor meg egyszerűen tiltom.


a szomszéddal való kontakt nagyon sok problémát rejt magában. pl. amikor ugye a szomszéd érdekesebb a gazdinál az nem túl jó, főleg ha feladat van.


a másik hogy ha pl. kizárásos büntiben részesítenénk a kutyát ezt egy ilyen szomszéddal lehetetlenség megfelelően megtenni ha boldogan elvannak egymással.


az sem jó ha mindenfélével eteti.


mindezt tapasztalatból tudom. a kedves párom kedves anyjának volt ez már már a perverztása hogy milyen tök jó buli hogy a kutya megkergül, hogy a kutya engem semmibe véve rohan hozzá stb stb. tökéletesen tudtam hogy mit kell tennem, ellenben nem mertem mert féltem hogy esetleg a kutya antiszoc lesz, nem úgy fog már a családtagokhoz állni. stb stb. és hát ugye ezt különösen nem akartam. odáig fajult már az egész hogy megfegyelmezni sem tudtam, sőt ha épp büntibe volt az is borult azonnal ha az anyósóm hívta magához. no a türelmem ott fogyott el amikor feltűnt hogy még ki s röhögött engem, magát meg valami csodálatos kutyadokinak gondolta amiért ez a helyzet áll fent. figyelmeztettem ha nem vesz visszább és hátráltatja a nevelést akkor be fogok keményíteni és akkor már nem lesz min nevetnie. hát nem érdekelte, biztos volt a dolgában hogy ezen változtatni nem lehet. szépen elkezdtem rágyúrni erre, hogy ha én azt nem mondom akkor ő nem mehet. nem is volt különösebben nehéz. hát nem tudnám leírni micsoda trón fosztottnak érezte magát az anyósom mikor már a legfincsibb falatok, a legcukibb szavak sem hatottak . össze vissza kínlódott. próbálta az ajtóból, próbálta az erkélyről, mindenhonnan mindenhogyan. a kutya mégsem ment. nem foglalkozott vele.


igen ám, de maradt egy kiskapuja amin kedvére élvezkedhet. mégpedig az, hogyha kimentem a szobából -mondjuk wcre- ő azonnal az erkélyről szépen kicsalta. aztán örült magának a nevemet hangosan emlegetve. no egyszer elegem lett ebből is mert épp amúgy helyben maradást parancsoltam meg a kutyának. no ezt is olyan keményen büntettem a kutyának hogy azóta az istennek nem megy semerre sehova. hacsak én nem mondom neki ugye. oldalakat tudnék arról írni mit össze keserítette meg az életemet holott én voltam a h.lye mert szocializáció címszóval simán ráhagytam anyósra kutyára egyaránt hogy h-lyének nézzenek.



szóval ezt nem tűröm ma már hogy bárki bármit megtehessen. örülök annak ha megsimogatják de ennek is megvan a maga normális menete. nem lesz attól antiszociális a kutyája senkinek mert én szabom meg kivel mennyi ideig lehet vagy éppen hogy egyáltalán lehet e éppen. attól sem lesz antiszociális mert megtiltom a kutyámnak hogy bárkinek a csalogatására az én engedélyem nélkül azonnal röppenjen. jól is néznénk ki, a kutya valamiért épp büntiben miközben minden jött ment magához hívogatja, meg megsimogatja. nem beszélve arról hogy ez utcán akár balesetveszélyes is lehet.


ne rinyálj kérdező ezzel a szocis dologgal, én is azért okoztam saját magamnak kellemetlenséget mert túlbonyolítottam. keményíts be! kezdd el tiltani a kutyának ha odamegy, büntetni ha nem hallgat rád! és persze néha azért engedd oda is. de nem ám mindenfajta konkrétum nélkül. hanem parancsszóval. mondjuk nálunk ez pl. a "rendben". ha nem mondtad azt hogy rendben akkor tilos odamenni a szomszédhoz. így tökéletesen meg fogja a kutya érteni a rendszert. sőt megtanulja szó szerint letojni a szomszéd összes próbálkozását mert a kutya tudni fogja ha mehet akkor azt úgyis mondod majd neki, ha meg nem akkor meg így döntöttél, nah bumm.


ha meg azt látod hogy megsértődik, akkor egyszerűen csak hazudd azt hogy komoly vizsgára készültök ahol pont az lesz a vizsgafeladat hogy a kutya senkinek és semminek ne menjen oda ha te arra nem adtál engedélyt. önuralom fejlesztés. és sunyin köszönd meg a segítségét a gyakorláshoz :)

2013. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem közép-àzsiai van. Mikor kisebb volt,a szomszéd mindig átnyúlt a kerítésen és simogatta. Szóltam neki,hogy ne tegye,mert megtanulja,hogy a kerítésen túl jó emberek vannak,akik simogatják.
2013. aug. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Engem nagyon bosszant, mert az ember nem ölebet hanem házőrzőt szeretne. Ha mindenki megsimogatja akkor az idegent is beengedi. A mi kutyánk hála Istennek nem is nagyon barátkozik, minden idegent megugat. A szomszéd pedig legyen jóban a kutyával, de nehogy már elhívja mikor látja hogy ott vagy. Sajnos a többi emberen nem tudsz változtatni, de a kutyát még nevelheted, hogy ne barátkozzon a "kerítésen túl". Nálunk ez úgy lett mindig megoldva, hogy apám megkért egy idegent, hogy bosszantsa a kutyát a kapun keresztül. Így a kutya megjegyezte, hogy az idegent eltűri ha a gazdi beengedi, de nem áll oda haverkodni.
2013. aug. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
7.-nek. Nem minden vizsla olyan barátságos. A miénk olyan szinten hűséges hozzánk hogy máshoz nem is nagyon megy oda, még akkorse hogyha küldjük. Volt olyan hogy bejött hozzánk egyik ismerősünk akit még a kutya nem látott és az volt a szerencse hogy anyósom épp ott volt. Ha nem lett volna ott tuti megharapta volna..jobbik esetbe. Ugyan úgy mint az embereknél, a kutyáknál sincs kettő egyforma. Vizsla vadászkutya, de az nem azt jelenti hogy házőrzésre nem alkalmas.
2013. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Rózemberszki Dániel egy igazi büdös surmó, egy gyökér!


Staffordom van, kiválóan szocializált állat. Kikötöttem egyszer a bolt elé, amikor egy négy éves forma kislány két karját kitárva rohant felé, ordítva - "Mami, mami, pitbull kutyus!"

Anyja gyakorlatilag elájult. Én is elszörnyedtem a látványtól. Mire odaértem tetőtől talpig össze volt a gyerek nyálazva, ráadásul a kutyaszőr -éppen vedlett- beletapadt a nyálba. Szörnyű látvány volt, na.

Örültem? Engem nem zavar. A JÓ kutya akkor megy, ha kell. Egyébként fát lehet vágni a hátán. Ilyen a jó kutya. Nem az idegbeteg, kezelhetetlen, szocializálhatatlan vadállat. Figyelsz, rózenberszki vagy hogy a rákba hívnak, te gyökér?! Persze, nem mehet el senkivel. Mondom, szocializálva van. Ahogy kell.

2013. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!