Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hagyjátok, örültök neki,...

Ti hagyjátok, örültök neki, ha mindenféle idegen ember a kutyátokat simogatja, kedveskedik neki? Én miért hagyjam?

Figyelt kérdés

Annyira örültem, mikor lett egy saját kutyám, mert eddig sosem volt, és elolvastam mindent ebben a témában, meg fogom majd vinni suliban, viszont erre annyira nem készültem fel.

Lehet most azt mondjátok majd ne legyek önző, a kutya nem az enyém, csak én vagyok a gazdája, de akkor is, kicsit rossz érzés az nekem, hogy minden jött ment az utcán simogatni akarja a kutyám, ha sétáltatom.

Azt meg is szoktam engedni, semmi bajom, utána úgyse találkozunk, de az már zavar, hogy a szomszédom kb magáénak érzi kénye kedve szerint.

Én meg azt szeretném, hogy inkább nekem, meg a szüleimnek legyen kedves, engedelmes, ne mindenkinek(persze ne tépje szét a postást, meg ilyesmi, csak tartson már egy kis távolságot.

Egyszer meg látta a kutyám, és megkérdezte, hogy szabad-e megsimogatnia így kerítésen át, mondtam persze(de arra az 1 alkalomra gondoltam) erre mi lett belőle. Ha kint van, és néha kint van az én kutyám is este felé, kint még játszok vele, sétából haza jöttünk, vagy mielőtt enni adtam neki, simogatom, erre elkezd neki kiabálni.

Hívja oda a kerítéshez, és képes 5 percig szólongatni miközben eszik a kutyám szegény meg arra figyel, de enne, szóval nem tudja, hogy egyen, vagy maradjon.


És erre ideges vagyok. Neki is van saját kutyája(igaz, hogy le se tolja, egy évben ha 3x láttam elvinni a kutyát sétálni, meg láncon van folyton) azokkal miért nem törődök ennyit se?


És nem akarom, hogy idegbeteg kutyám legyen, aki anti szociális, de úgy vagyok vele, hogy basszus, az az én kutyám, ne akkor kiabáljon már neki, mikor játszok vele, és menne el a kutya tőlem, vagy tanítanám, vagy simogatom, egyszerűen csak vwele akarom tölteni minden szabad időm, és elég szar érzés, mikor megyek ki, keresem, és látom, hogy a kerítésnél simogatják.


Beszólni nem akarok a szomszédnak, mert kitudja, hoghy bosszút áll-e de akkor is. Miért nem pattan le más kutyájáról? Én se mentem oda soha a kutyájához, mondjuk le is tépte volana az ujjam, ha átnyúltam volna, de akkor is!

Simogathatja a kutyámat a szomszéd, sőt nevelhetné is, de akkor adjon már bele pénzt a kutya tartásba, meg jöjjön már néha át felszedni a kutya piszkot!



Ti hagyjátok, szeretitek, ha mindenki kénye kedve szerint elhívogatná a kutyátokat?



2013. aug. 4. 20:46
1 2 3
 21/21 Biró Borbála válasza:

Mivel én is gazdi vagyok,amikor megkaptam a Bodri-t(mivel így hívják a kutyámat),ahogy te is,én is minden lehetséges honlapot megnéztem,rongyosra olvastam a könyveket,....stb.

Szerintem mond meg a szomszédnak kerek perec,hogy egy kicsit vegyen vissza,mivel ez a TE kutyád,és neki is van sajátja,azzal foglalkozzon ennyit(természetesen kedves,nyugodt hangsúlyal)

Vegyél magadnak egy könyvet,amiben le van írva néhány trükk,így tudod tanítani a pajtásodat,vidd el olyan helyre is sétálni,ahol még nem járt,és ez szerintem nem hülyeség(én is szoktam),de beszélj hozzá.Amit mondasz neki,azt nem fogja érteni,de a hangsúlyodból/hanglejtésedből érezni fogja,hogy mit akarsz vele tudatni.

Adj a szomszédodnak még néhány tanácsot,hogy a saját kutyáját egy kicsit vissza tudja venni,és azzal is lehessen normális kapcsolatot létesíteni.

Nekem ez a véleményem,valakinek meg nem.Én csak segíteni szeretnék neked,mivel tudom,hogy ez milyen szar.....

2013. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!