Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig normális még ha...

Mennyi ideig normális még ha a kölyökkutya harapdál?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nem a rágcsáit, vagy bármi mást, hanem a kezünket, lábunkat.

Folyamatosan nevelve van, tudja, hogy nem szabad (néha még veszekszik is ha rászólok), de előfordul, hogy nem csak apró karcolások lesznek rajtunk, hanem apróbb vérző sebek.

Eleve juhászkutya, tehát csipkedi a lábunkat, megértem ha erről nehezebben szokik le, de a kéz rágcsálásáról bármit próbáltam, egyszerűen nem bírom leszoktatni.


Egyébként 12 hetes. 1 hónapja van nálunk.



2013. szept. 7. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Engem soha egyik terelőkutyám sem rágcsált, mindig csodálkoztam rajta xD. Az az igazság, hogy a harapdálós kiskutyára nem rászólni kell. Időnként hagyni kell harapdálni, ha pedig túl erőset harap, fel kell éles hangon jajdulni és el kell tőle fordulni, ott kell hagyni. Ezzel gyakoroljátok a finom fogást a kutyával.

Amikor pedig nem akartok ilyet csinálni, akkor egyszerűen hagyjátok faképnél.

2013. szept. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már, hogy otthagyom. Próbáltam, hogy különböző ingereknek tettem ki és ha nem harapott ment a jutalomfalat. Sokan javasolták itt, hogy nyomjak rá a pofájára, de ez sem használt. Kértem szépen, kértem csúnyán. Volt, hogy 5 percre kizártam... Semmi...


Ezért szeretném tudni, hogy a kora miatt nem tudom leszoktatni, vagy idő kérdése lenne, vagy máshol gyökerezik a probléma.

Mert igazából megnyugtatna a tudat, hogy ha túl leszünk a fogváltáson akkor hatékonyabbak lesznek a próbálkozásaim.

2013. szept. 7. 19:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát, igen még eltarthat egy darabig, míg megérti, hogy ezt te nem szeretnéd. Én is azt hittem már sosem szokik le róla a kutyám, de a fogváltás környékén végre felfogta, hogy ezt nem szabad.

Azt mondom még légy egy kis türelemmel. Maradj meg egy technika mellett és tiltsd a harapást. Végül le fog szokni róla.

2013. szept. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normális,de addig fogja csinálni,míg határozottan és hatékonyan le nem tiltod.Ha csak egy hónapja van nálad és ennyi mindent kipróbáltál,kizárt,hogy következetes lennél,márpedig ez az egyik kritérium a megfelelő módszer választása mellett.A kezed nem a kutya játéka,tehát ne azt használd,hanem váltsd ki egy ronggyal,amit huzigáltok együtt.Ha mégis elkapja a kezed,fájdalmasan visíts fel,ahogyan a kölykök az alomban,jelezve,hogy fáj és azonnal fejezd be a játékot.A csipkedésnél pedig zavard el,de úgy,hogy ne merjen visszajönni.Ha pedig ugrál,egyszerűen teljesen levegőnek kell nézni,mert ilyenkor a negatįv reakció is siker a számára.A játékot te kezdeményezd és fejezd be.A rácsapkodva nevelést kerülni kell.
2013. szept. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja és ha lenyugodott,akkor lehet odahívni és megdícsérni,szóval büntetés után,mint pl.az elzavarás,később fel kell oldani a kutyát.
2013. szept. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán NEM normális. Van nekünk is egy kölyök de ha harap akkor vmit a szájába nyomok (ami rághat) és egy olyan 10-15 percre lenyugszik. De láttam a neten hogy ha rákoppintasz az orrára és ott hagyod (de ez 1-2 percnél ne legyen több) akkor 3-4 alkalom után már kezdi érteni a dolgot. :)
2013. szept. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, a problémám még mindig nem azzal van, hogy nem érti. Nagyon is érti, hogy nem szabad, mert ha rászólok akkor lehasal a földre és csattog felém a fogaival, meg nyüsszög, néz boci szemekkel, mintha azt mondaná "de én akkor is akarom!". És ha megpróbálom otthagyni akkor jön utánam, ráharap a nadrágomra, papucsomra (lévén, hogy juhászkutya és terelne vissza az előző helyzetbe).


Szóval azon már rég túl vagyok, hogy megértessem vele, hogy nem szabad. Egyszerűen ő nem akarja befejezni.


De köszönöm a válaszokat! Nem adom fel és ha a fogváltás után sem áll le erről, akkor megyünk szakemberhez.

2013. szept. 8. 10:34
 8/8 Akiteki ***** válasza:
Semeddig nem normális, egyáltalán nincs szüksége rá sem neki, sem Neked. Ha ilyenre készül, egyszerűen húzd el a kezed vagy a lábad és mondd neki, hogy nem. Ha bolondozik és ugrál, hogy folytatná, akkor fogd össze a száját a kezeddel, hogy ne tudjon harapni.
2013. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!