Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nagyon agresszív...

Van egy nagyon agresszív kutyám. Szájkosárban működhet?

Figyelt kérdés
tehát rátenném a szájkosarat és földre nyomnám mint Cesar. mert szájkosár nélkül 100% hogy nyakamra ugrik meg ha szájkosár lenne rajt akkor én is nyugodt vagyok. és véghez tudom vinni ezt nyugodtan. voltam vele kutyaiskolában 2 ben is az elsőben nem tudtak vele mit kezdeni , a másodikban ki is dobtak azt mondták hogy ideggyenge kutyával nem tudnak mit kezdeni. pedig tuti hogy nem ideggyenge. egy örökbe fogadott német juhász keverékről van szó.
2013. szept. 20. 11:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Hozzátenném hogy a tüköriskola mint franchise az nem olyan mint a meki, hogy mindenhol ugyan azt kapod... Épp ezért nem is lehet kijelenteni hogy nem működik. Az emberi tényező mint olyan elég komolyan közrejátszik. A vidéki iskolákat annyira nem ismerem, de pesten láttam már komoly kutyákat terápián, akik pozítív változásokon mentek keresztül... csoportba illeszhetők lettek simán.


Amúgy meg biztos van olyan eset amivel mondjuk az Ági lehet nem tud mit kezdeni de a Marian pl igen és fordítva.. De amúgy én tényleg nem akartam kötekedésbe vinni a dolgot.. csak ha már megint erről beszélünk akkor megemlíteném eme szösszenetet..

2013. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Kispalikee, neked a jehovásokkal is problémád van? Csak mert állandóan velük példálózól. Fiatal lány létedre eléggé kemény vagy.
2013. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Életemben nem példálóztam még a jehovásokkal, fogalmam nins honnan veszed:D Sőt egy jehovás kérdéshez jót is írtam róluk, vegyesek velük a tapasztalataim. Azt meg hogy egyenes vagyok nem tartom keménységnek.

De tudjátok mit? lehet, hogy valóban igazatok van, csak ez nekem annyira elképzelhetetlen, hogy valaki azzal tölti az idejét, hogy xy kutyaiskolát lejáratva kamukérdéseket ír ki.

2013. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

"sajnos nem pesti vagyok"

Ettől tartottam. Valóban az a legegyszerűbb, ha elküldenek és azt mondják, hogy ideggyenge a kutyád. Akkor Cerberos sincs felétek?

2013. szept. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Már felnőtt agresszív kutyánál semmiképpen nem ajánlanám a lenyomást. Először más sok kis dologban kell fölé kerekedned . Egy ilyen kutyánál az egész egy nagy hatalmi játszma ahol minden apróságra figyelned kell. Legyen meg a fejedben egy kész terv ami alapján ezek után foglalkozni fogsz a kutyával , gondold végig minden napodat, hogy hogyan kommunikálsz vele, találd meg a hibákat és módszeresen sorban akár egyszerre javítsd ki őket. Ha jó úton jársz akkor az látszani fog a kutya viselkedésén. Ne várd azt sem, hogy hirtelen minden jó lesz. Fokozatosan fog változni. Ha valamelyik probléma megszűnik attól még ne hagyj fel annak a dolognak a fejlesztésében, mert ha abbahagyod, hogy oké ez már jó és nem kell vele foglalkoznom akkor visszatérhet a probléma. Mindig mindenre figyelj, mindennek legyen rendszere, tehát ha egyszer kétszer csinálod aztán kihagyod, aztán megint csinálod akkor azzal csak rontasz a helyzeten, mert a kutya vagy tehet valamit vagy nem, de olyan nincs, hogy néha igen néha nem. Ez csak bizonytalanságot sugall. Kutyasuliról nem tudok nyilatkozni mert még sosem voltam, de a cerberost is és a tükörsulit is rengetegen ajánlják, ha egyik nem jött be még próbálhatod a másikat, illetve Kiss Gábor is érdekes lehet így a honlapja alapján :)
2013. szept. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy valóban ezzel tölti valaki az idejét, csak egy lehetséges elmélet volt. Akkor a harmadik elméletem az, hogy egyes oktatók hallottak Pesten "ideggyenge" kutyákról, hazamentek és akivel nem volt kedvük foglalkozni vagy meghaladta a tudásukat arra egyszerűen ráfogták. Saját tapasztalatom alapján ezt is el tudom képzelni. A jehovás hozzászólásokat nem fogom visszakeresni, de nagyon sok ilyen jellegű vitában előkerül ez a beszólás és mivel nem tudom értelmezni (még most se tudom), ezért megragadt bennem. De mindegy, annyira nem érdekel, hogy bővebben kifejtsd.
2013. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk az érdekelne, miért véded ez a szektát...
2013. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
34%
Na, megint szektázol, pedig az előbb még tagadtad.
2013. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Ha szerinted a jehovások nem szektások, javaslom ismerkedj meg velük közelebbről is, esetleg olvass egy pár tudományos írást a vallási fanatizmusról. Nekem volt szerencsém hozzájuk, alapvetően nem rossz emberek, csak iszonyatosan be vannak hülyítve. Lelkük rajta.

Természetesen ez nem áll, ha magad is jehovás vagy, akkor hiába is magyaráz az ember. Részemről a vita lezárva, nem akarom szétoffolni a kérdést.

2013. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Vannak szekták. Ezeket szektának szokás nevezni, nincs ebben semmi bántó, ők is tudják, mi is tudjuk. De ez egy kutyás fórum. Hacsak nem kutyás szektáról van szó, akkor teljesen értelmetlen ezen témázni.


Kérdező! A Cerberos nem csak Pesten működik, vannak testvériskolái az ország sok helyén. Nézd meg a honlapjukat. Ha nincs a közeletekben, akkor keress egy másik iskolát, vagy hívj házhoz szakembert. Egyedül semmiképp sem fogod tudni megoldani a problémát.

2013. szept. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!