Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítása utáni...

Szuka ivartalanítása utáni teendők mik?

Figyelt kérdés

pl érdekelne a tölcsér!ki hogyan meddig tartotta a kutyáján?este hogy aludt vele az állat?mert az enyémre szerintem fenn kell hagynom még éjjelre is,mert tuti bizergálná.viszont mindig összegömbölyödve alszik,nem tudom hogy így mennyire zavarná?

szabad neki nyalogatnia?és ha igen,mennyit hagyjam?mert gondolom 1-2 nyalintás belefér,csak ne ázzon mindig a nyálban.

ételt mit adhatok neki,amitől könnyebb lesz a széklete?én száraztáppal etetem,azt szoktam felvizezni.

most elég sötét szemű a tápja,amitől kicsit keményebb a széklet.vegyek neki valami csirkés/bárányos rizses tápot,és azt vizezzem?arra is gondoltam hogy veszek műzlit,és azt keverem bele.de nem azt a cukros valamit,hanem a rendes,hagyományos gabona szemesset.


2013. szept. 23. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Az én szuka kutyám nagyon nem akart a tölcsérben lefeküdni, így a műtét után pár órával levettem róla, és többé nem kellett visszatennem, mert soha nem bántotta a sebet. Egyébként egyáltalán ne nyalogassa, mert elfertőződik, vagy szétjön a varrás! A kutyádnak nem mondhatod azt, hogy csak egyszer nyalhatod meg, utána többet nem.

Az én kutyám is nehezen kakilt a műtét után (gondolom fájt a vágás miatt) és amikor már 2 napja nem kakilt, akkor adtam neki natur joghurtot, az segített.

2013. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Akiteki ***** válasza:

Soha nem szoktam rájuk tölcsért tenni.

Semmit nem ér, mivel a kertben még simán lefekszik a koszba a tölcsérrel is, az meg sokat árthat a friss vágásnak.

Nálunk meg több kutya is van, akár egymásnak is nyalogathatják a varratot.

Inkább rájuk húzok egy pólót, a hátán megkötöm, hogy ne csússzon fel és mehet a kertbe játszani.

A műtét napján ne adj még neki enni, másnaptól pontosan ugyanúgy csinálhatsz mindent, mint előtte.

2013. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csak egyedüli kutya,akkor nem kell a póló,csak bepállik alatta a bőr.

Ha nagyon nyalogatja,akkor rakd rá a gallért.Egyébként nem kell.


Először még ne válts tápot,nézd meg hogyan kakil,ha nagyon problémás (ami ritka),akkor keverj a meglévő tápjába kefírt,vagy natur joghurtot.


Egyébként milyen tápot eszik?

2013. szept. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Akiteki ***** válasza:
Hogy pállana be a bőr egy pamutpóló alatt? Nem nylonzacskót húzol rá!!!
2013. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!