Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Befogadtam 2 útszélre...

SOS Befogadtam 2 útszélre kirakott kutyát sajnos tele vannak bolhával! Valakinek gyors hatásos bolha irtás ötlete van?

Figyelt kérdés
Napok óta valami kegyetlen ember kirakott 2 db kb 3-4 hónapos keverék kutyát az útszélre .Nem birtam már nézni őket sajnáltam és magamhoz vettem őket haza hoztam.Itthol is van már 2 kutyám ők is elfogadták a 4 kutya nagyon hamar össze barátkozott. Sajnos tele vannak bolhával segitséget szeretnék kérni hogyan és mivvel tudom a leghamarabb a bolhásságot megszüntetni belőlük.
2013. nov. 21. 18:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
Neostomosannal!!
2013. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Frontline, kicsit borsos a ára, de szerintem az egyik legjobb bolhairtó.
2013. nov. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Neostomosannal!!

Ez ampulla ? Fürdető?

2013. nov. 21. 18:12
 4/17 A kérdező kommentje:

Frontline

Ez ugye a cseppegtető de ez a bolhát megöli ami van benne ?

Mert most már mind a 4 kutyát kénytelen vagyok bolha irtózni.

2013. nov. 21. 18:14
 5/17 anonim ***** válasza:

Neostomosan jó lesz: egy ampullát egy liter vízben kell feloldani és azzal lefürdetni őket, vigyázni, hogy a szemükbe, szájukba ne menjen! Illetve ha seb van rajtuk, akkor azt inkább ne használd, csak ha már begyógyult a seb!


Frontline nekünk nem sokat ért. Esetleg advantix, de nézz utána, mert nem biztos, hogy 4 hónapos kölykökön bármelyiket lehet használni!

2013. nov. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Ja igen. A fürdetőből vegyél többet és fújd le a fekhelyeket, szőnyeget, stb,. illetve az összes kutyát kezeld! Pár hét múlva érdemes megismételni a kezelést!

2013. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem csak fürdetni lehet,ha van permetezős tubusod,akkor abba bekevered és bepermetezed a kutyákat,valamint az egész lakást is,mert a bolha a petéit a lakásban rakja szét és visszafertőzi a kutyákat.


Neostomosan után érdemes nyakörvet vagy csepegtetős készítményt használni.Pl. Advantix(csepegtető) Kiltix,Foresto (nyakörvek)

2013. nov. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A frontline-nak van fújós verziója is, az nem mérgező mint a másik szer amit írtak (neo...), akár kölyökkutyákra is tehető és 10 percen belül kiöli a bolhákat belőllük ez tapasztalat.

Amúgy ha mind a 4 kutyára teszel fronline-t vagy advocate-t (ezzel a féregtelenítést is rögtön megoldod) 1 napon belül bolhátlan az egész banda és ha beléjük is megy 1-1 azonal ahogy vért szívna elpusztul.

2013. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segitséget holnap veszek ampullát és befujjom vele mind a 4 kutyát fürdetni hideg van már őket. A 2 saját kutyámnak nyakörve van ,de attól független bele mehetett a bolha mert már a tacskó vakaródzik !
2013. nov. 21. 18:42
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 8-asnak azt hiszem ez lesz amit megcsinállok remélem meg tudom fizetni mert 4 kutyára nem kevés kel .A saját kutyám egy németjuhász és egy tacskó.
2013. nov. 21. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!