Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS Befogadtam 2 útszélre...

SOS Befogadtam 2 útszélre kirakott kutyát sajnos tele vannak bolhával! Valakinek gyors hatásos bolha irtás ötlete van?

Figyelt kérdés
Napok óta valami kegyetlen ember kirakott 2 db kb 3-4 hónapos keverék kutyát az útszélre .Nem birtam már nézni őket sajnáltam és magamhoz vettem őket haza hoztam.Itthol is van már 2 kutyám ők is elfogadták a 4 kutya nagyon hamar össze barátkozott. Sajnos tele vannak bolhával segitséget szeretnék kérni hogyan és mivvel tudom a leghamarabb a bolhásságot megszüntetni belőlük.
2013. nov. 21. 18:02
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
Mindenképpen a spot-on a leghatásosabb. Advantix, vagy Frontline. Ha nagyon bolhás kutyát hoztam haza, az előbbit szoktam használni. Másnap csak fel kellett söpörni a bolhatetemeket.
2013. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az advocate nem jó kutyákra!!

És nem helyettesíti egyik sem a féregtelenítést,és a neostomosan nem mérgező..


A frontline meg 50-50 van akinek bevált,van akinek nem.Nekünk nagyon nem...A neos.-nál nincs hatásosabb és olcsóbb. (520 ft 1 literhez való)

2013. nov. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12-es.Neostomosan saját gyógyszerleírásából.


Azaz a hatása nem tartós. Ez a szer eseti kezelést nyújt és alapból nem kutyára vagy macskára hanem ló, sertés, juh tartására lett kitalálva csak kutyára és macskára is használható. A mérgezősége pedig abban rejlik, hogy brutál tömény.

"Kutya, macska: lemosással, fürösztéssel vagy permetezéssel történő kezeléshez a koncentrátumot 1:200 arányban hígítjuk. Bolhásság és tetvesség esetén a teljes testfelületet és az állatok közvetlen környezetét is permetezni kell. A kezelést 7 nap múlva célszerű megismételni. A kullancsok a kezelés után néhány órán belül lehullanak. Újrafertőződés ellen az egyszeri kezelés 2-3 napos védelmet nyújt. A hatás szükség esetén újabb kezelésekkel meghosszabbítható"


"Csak külsőleges használatra! Tűzveszélyes! Kisgyermek elől elzárandó! Kerülni kell, hogy a koncentrátum és a munkaoldat a munkát végző szemébe, bőrére jusson, vagy a permetlét belélegezzék! Az elkészített oldat 24 órán belül felhasználandó! Halakra és méhekre mérgező. Használatánál a rovarirtó szerekre vonatkozó biztonsági előírásokat is figyelembe kell venni! A megmaradó oldatot ártalmatlanítás nélkül élővizekbe juttatni tilos. Ártalmatlanítása literenként 1 dkg oltott mésszel 48 órán keresztül történhet. "


Advocate van kutyáknak 4 különböző méretben, macskáknak 2 méretben amiből a legkisebb görényeknél is használható.


Itt a gyógyszerleírása


[link]


A két szer bolhásságra vonatkozó hatóanyaga ugyan az, de amíg az Advocate egy meleg vérő állatokra ártalmatlan koncentrációban tartalamazza a piretroidokat és a hatása hosszabb ideig megmarad mert felszívódik a bőr alatti zsírrétegben, a Neostomosan brutálisan magas koncentrációban ami már mérgezést okoz.

2013. nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segitséget mindenkinek!

Ugy döntöttem először az olcsóbbat választom és ha ujra bolhás lesz kapja a drágábbat! Remélem hamar tiszta és egészséges kutyusok lesznek!

2013. nov. 21. 21:13
 15/17 anonim ***** válasza:
állatorvos látta a két keveréket?
2013. nov. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Akiteki ***** válasza:
Ha nagyobb spot-ont veszel, szét tudod osztani. Én is úgy szoktam. Árban jobban jársz.
2013. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
És mélységes tisztelet Neked,hogy befogadtad őket:))))))
2013. nov. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!