Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyával vagy egy macskáva...

Egy kutyával vagy egy macskával van nagyobb gond?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 19:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Veled - ha már eleve így állsz a jószághoz. Inkább ne tarts egyiket sem.
2013. dec. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
bocs h kérdeztem ...
2013. dec. 3. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Kutyával, sokkal nagyobb gond! A macsek nagyon sokat alszik és vészesetben kibírja egyedül 1 napig is!
2013. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%

macskával nagyobb. Nem vidítanak fel, nem szeretik az embert nem csinálnak semmit, nem olyan "jók" mint a kutyák.

Igaz hogy nem kell vele sétálni játszani, de akinek ez gond, hát... az nem sok örömét lelheti a kutyatartásban. :D

A kutyák sokkal értelmesebbek, önzetlenebbek, őszintébbek.


A macskák büdösek, hálátlanok.

Nekem nagyon sokszor a punnyadt, rossz kedvemet a kutyám teljesen "szétcsapja" amint kimegyek vele , megváltozik a hangulatom, feltölt energiával.


Úgyhogy nekem nagyobb gond lenne macskával. :d

2013. dec. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

engem a kutya gyakran összeszedettebbé tesz, meg valahogy immunisá azokra a dolgokra, amik amúgy idegesítenének. Mivel, teljesen máshogy jön velem ha nyugodt kiegyensúlyozott vagyok, mint mikor nem figyelek magamra...

Olyan nekem kb, mint a torna, vagy egy feladat, és ráadásul csak nyerhetek vele.


A macska meg csak döglik egész nap, nem leszek tőle tobb, vagy jobb.. :D

2013. dec. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek megvan a pozitív és a negatív velejárója.


A kutyát tudod tanítani, sokkal könnyebben rájössz hogy pl miért piszkít be és ezen tudsz javítani, mint egy macskánál, akinek lehet nem tetszik az alom vagy a tállal van baja, vagy mert oda süt a nap, stb. Egy kutyával több programod van, tudsz kutyásokkal ismerkedni, kutyás rendezvényekre járni, magaddal vinni bárhova.


A macskát viszont nem kell sétáltatni, naponta tanítani, fárasztani, mert elvan magával, akár nyaralni is elmehetsz úgy hogy valakit megkérsz hogy naponta etesse és vigye ki a piszkát. A kutyát nem hagyhatod így magára. De a macskát nem is tudod tanítani (max nagyon nehezen) mert ők önállóak.


De mind a kettő nagyon szerethető a maga módján :)

2013. dec. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kutyát is viheted magaddal nyaralásra. Én legalábbis, olyan szálláshelyet keresek, ami kutyabarát. Nem is lenne a nyaralás az igazi, nélküle.

Egy macska mit csinálna pl a tóparton, vagy a hegyekben ? :D

2013. dec. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

Mit értesz "gond" alatt? Ha azt, hogy ki kell mozdulnod a megszokott kényelmi/komfortzónádból akkor a kutyával van több gond, a macskával nincs.

Másik oldalon ez felpezsdít, feltölt energiával, újraindítja a napi munka során berozsdásodott agyat, és testet.


Ha kutyát veszel, megváltozik az életed. Hogy jobb lesz vagy rosszabb, az pedig rajtad áll. Macskával minden ugyanolyan.

2013. dec. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:
100%
Tudom, hogy itt mindenki kutyás, de azért ennyire ne morogjatok a cicákra! Ők is tudnak örömöt okozni és néha igen jó fejek. Nekem a 3. macsekom van, ő pont úgy viselkedik mint egy kutya. Vele is foglalkozni kell, jön velünk sétálni és követeli, hogy játsszunk vele.
2013. dec. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem gondnak mondanám, hanem több törődésnek.

Egy kutyával, aki jól nevelt nincsen gond, ahogy egy jól nevelt macskával sem.

Tényleges gond meg mind a kettővel lehet, ha a gazda nem következetes, és nem neveli.

Mert a macskákat is kell nevelni, véleményem szerint néhány macskát nem is akár hogy.

Nekem most csak kutyáim vannak, meg nagyon nagy kutyás vagyok, de a cicákat is nagyon szeretem, ha rajtam múlna tartanék is, mert mindig is volt cicám, csak az én drága kutyám, aki amióta megvan nem volt cicám, így csak néha- néha az utcán találkozunk velük séta közben egyszerűen nem tűri el a macskákat. Nem tudtam kölyökként szoktatni őket, most meg úgy vagyok vele, hogy azért hogy megpróbáljam őket összeszoktatni nem fogok játszani egy élettel, ha esetleg mégsem sikerülne. Úgyhogy sajnos az elkövetkezendő min. 15 évben nem lesz macskám.:( De, így legalább minden szabad percemet a kutyáimnak tudom áldozni, egy kis agilityre vagy másra, ahelyett, hogy itthon ülnék ölemben egy jól lakott macskával :P

2013. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!