Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyával vagy egy macskáva...

Egy kutyával vagy egy macskával van nagyobb gond?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 19:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A következőkben leírom az alap feladatokat, amelyeket szubjektív módon lehet gondnak is értelmezni.

Kutya (lakásban tartott vagy bejárós kutya): sétáltatni kell, a sétán fel kell szedni a kakit, kell rá nyakörv és póráz, valószínűleg kutyaiskolába kell vinned, szocializálni kell, nevelni kell, ápolni kell a szőrét, szemét, játszani is kell vele, etetni kell, többet kell otthon takarítani - ez úgy gondolom, hogy az alap, a határ a csillagos ég :)


Macska (nem kijáró macska esetében): takarítani kell az almot, ápolni kell a bundáját és a szemét, felmászik mindenre, kaparó alkalmatosság kell neki, nevelni kell, játszani kell vele (aki azt hiszi, hogy a macska csak döglik egész nap, mint valami kakáló plüss és nem kell vele semmit se csinálni, az nézzen bele a "Pokoli macskák"-ba), etetni kell, többet kell otthon takarítani - ez is az alap.


Mindkét esetben sok múlik a fajtán, de a kutyánál még több. Alapvetően a kutya tartása több pénzbe, időbe és energiába kerül, de a macskával is foglalkozni kell. A kutya mozgalmasabb életet kínál. De nem írom azt, hogy többet adna, hiszen kinek mi a több. Aki túrázni vagy sportolni szeretne négylábú társával, annak nyilvánvalóan kutya kell, és nem macska. Aki azonban "csak" egy kedves kis élőlényre vágyik, akivel megoszthatja a mindennapjait, annak a macska ad többet, ha pl a séták terhet jelentenek.

2013. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Van mindkettő, és határozottan állítom, hogy a kutyákkal. Két külön életforma a kettő. A kutyával megyünk, csinálunk valamit, pörgünk állandóan. A macskával is tudok játszani, de többnyire itthon "romantikázunk". Mikor melyikre van szükségem. A macska egy orosz kék keverék, a kutya meg argentin dog.


És a többség ellenére, én mindkét fajtát szeretem, de inkább macskás típus vagyok. Amúgy meg a macskát is kutyának neveltem, ezért mindenki imádja.

2013. dec. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) csak most lenne először cicám vagy kutyám (benti) és nem tudok dönteni.
2013. dec. 4. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!