Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húz, nagyon húz! Makacs,...

Húz, nagyon húz! Makacs, domináns kutya átnevelése lehetséges? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egyes menhelyi kutyák nagyon makacsul húznak. Részben, mert nem mozogtak eleget, részben, mert nincs meg a kellő kapcsolat. Ha elég öregek is emellett, milyen módon lehet eredményt elérni az engedelmességi nevelésükben? Elég lehet ehhez heti 4-5 alkalom találkozás mondjuk 1 órára? Szívesen veszek tapasztalt emberektől ötleteket. Előre is köszi!

2014. jan. 15. 19:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Megfogalmazom, mi hiányzik nekem leginkább a válaszokból:

Ok, hogy jellemzően pár perc az egész, és hogy mindenki elrontja, hiába mondják el neki. Mégis hogyan rontják el, mi a tipikus hiba? És ahogy már más is kérdezte, esetleg nincs ez valahol leírva értelmesen? Mert azt nehéz elhinni, hogy annyira nagy titok a 2 perces tanulási folyamat, hogy csak pár beavatott tudja megtanulni, és mindez megfogalmazhatatlan.

2014. jan. 18. 22:30
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sejtem...


Én megrántom a kutyát majd visszafordulok, és amint a kutya is megfordult, elindulok ismét a helyes irányba.

Talán nem kellene rántani rajta, hanem rántás nélkül, de még határozottan elindulni? (Jó, a lényeg ugyanaz, a kutya egy rántást érez, de azért szerintem van különbség a kettő módszer között.)

2014. jan. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A tipikus hibák között van az utolsóé is. A póráz fegyelem lényege nem az hogy eljuss Aból Bbe.

Ha a kutya megelőzi a lábad vonalát a mellkasával akkor azonnal megfordulsz. És a lejobb ha ilyenkor addig mész visszafelé amíg megint meg nem előz. Persze ezt nehéz betartani, de arra mindenkepp érdemes figyelni (újabb jellemző hiba) h ne 3at vagy 5 öt lépj a másik irányban mert a kutya megtanulja és rajön h neki csak egyszeruen hulye a gazdája és igy kozlekedik előre h néha megfordul. :)


Van olyan kutya akit célszerű rántani a gyorsabb felfogás érdekében. A kutyát célszerű akkoris elvinni a masik irányba ha oldalra húz. Az a baj ezzel h leirni nehéz.. ha pesti vagy es írsz egy privátot akkor szivesen megmutatom.


Jah amit mindig elfelejtunk.. olyan kutyával ezt kb értelmetlen csinálni aki mindig pórázon van. Szüksége van arra h kiadja az energiáit ha nem tudja ez a dolog nem működik.

2014. jan. 19. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Itt is nagyon köszi a kitartó segítségedet! Nem mellesleg sikerült a mutatvány, úgyhogy duplán hasznos volt beszélni róla!
2014. jan. 23. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!