Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bernáthegyi, Újfundlandi,...

Bernáthegyi, Újfundlandi, Pireneusi juhászkutya, Leonbergi vagy Berni pásztor?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 12:59
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
12 órától minden nap tudok vele foglalkozni de hétvégenként egész nap. Tanítgatnám sétálnék vele mezőkőn és játszanék vele.
2014. febr. 16. 16:43
 12/26 Firestorm ***** válasza:
Kertes házba lenne ugye?
2014. febr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Persze.Vidéken.
2014. febr. 16. 16:56
 14/26 gergo1998 ***** válasza:
nekem Bernim van nagyon szeretem és sosem volt vele gondom, tanulékony és nagyon családcentrikus, nagyon jól lehet vele sportolni pl.: szánkó huzás de labdázni is lehet vele, soha nem kell neki elmondani valamit kétszer mert mindig figyel, éés mindig azt várja hogy csinálhasson valami, ha nem figyelsz rá kiköveteli a figyelmedet,és nagyon elszorakoztatja magát bármivel, pl egy bottal vagy egy hosszabb füszállal
2014. febr. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Bernivel az a baj hogy állítólag nagyon beteges.Igaz ez?
2014. febr. 16. 19:23
 16/26 anonim ***** válasza:

Családi kutyának mind megfelel, bár a pireneusi juhászkutyát (Berger des Pyrénées) nem ismerem és az amúgy is kakukktojás. Mérteben és temperamentumban is kilóg a sorból:

[link]


Neked kell döntened, hiszen ti fogtok vele élni! Ilyenkor mindig megkérdezem, hogy mi a véleményed a nyálfolyamról (bernáthegyi, újfoundlandi)? :)

2014. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 gergo1998 ***** válasza:
Bernim SOHA nem volt beteg /le is kopogom/ 8 éves és pőrgős, maga az ördög (jó értelemben) böralergiája ugyan volt 1 szer vagy kétszer de azt bekentem és szépen elmult
2014. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

A pireneusit nem nagyon ismerem, de a többi nagyon hasonló kutyafajta.Mind a négy elég családcentrikus, könnyen kezelhető, gyerek szerető stb. Ja és hosszú szőrűek, úgyhogy jó sokat kell törődni azzal is.

Nekem bernim van. A természetéről csak jót lehet mondani, de sajnos tényleg kicsit betegesebb fajta. Több fajta kullancsírtó szert ki kellett nála próbálni, mert kijött a bőrallergiája, de kapott rá krémet és rendbe jött. Egyszer kötőhártya gyulladása is volt, de az se volt komoly, szemcseppet kapott, plusz kamillásztuk neki és ennyi.

2014. febr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm!De te nem arra a pireneusira gondolsz amire én!Én a nagy mackó hegyikutyára gondolok.
2014. febr. 17. 13:16
 20/26 anonim ***** válasza:
Ja, de annak nem az a neve, hogy pireneusi juhászkutya, hanem pireneusi hegyikutya. Az viszont már egy keményebb jószág. Kastélyok védelme volt az eredeti funkciója. Így viszont teljesen egyértelmű a döntés, ugyanis a leonbergiben benne van az újfoundlandi, a bernáthegyi és a pireneusi hegyikutya is. Ezekből lett kitenyésztve.
2014. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!