Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám bevadítani a...

Hogyan tudnám bevadítani a kutyámat? Nem akarom, hogy a szomszéd simogassa! Ha én nem mehetek a kerítés közelébe, Ő se merjen!

Figyelt kérdés

Neki van saját kutyája láncra verve! Simogassa azt!

Nem tudom elzárni, nincs kennel, és a kertítés az drót kerítés, és a kutyám barátságosan, oda megy hozzá!


Azt akarom, hogy vad legyen, ne tudja már oda hívni a szomszédom! Ha nagyon kutyázni akar, kutyázzon a láncos kutyájával!


Hogyan tudnám bevadítani? Az Ővé is vad, ha a kerítés közelébe megyek, már szedné szét ugatva a láncot! Na az enyémnek is ilyen reakció kellene! Ha engem nem enged a kerítés közelébe az Övé! Az enyém se engedje Őt oda! 1:1 állást akarok!


Ötletek?



2014. febr. 24. 15:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem értem mért zavar ha simogatja..

NE vadítsd be a kutyád a végén még baj lesz belőle!

Légy BÁTOR és mond meg a szomszédnak hogy ne simogassa mert ez téged zavar. A kerítést meg csináljátok meg úgy hogy ne tudja simogatni. Ennyi. Hidd el jobb egy nyugis, jámbor kutya, mint egy nehezen kezelhető, vad.

2014. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem vagy bátor és harcias, mit vársz a kutyádtól? A háta mögé akarsz bújni, és onnan kiabálni kígyót-békát? Húzd ki magad, és ne itt, hanem a szomszédddal szemben legyen nagy a szád. Ahhoz, hogy elmond neki a véleményed, nem kell a kutyád.

Egyébként meg örülhetnél, hogy a te kutyád barátságos, és nem egy vadállat.

Járj el a kutyával kutyaiskolába és tanuld meg fegyelmezni, hogy behívásra vagy letiltásra ne menjen a kerítés közelébe, ha téged ez ennyire zavar. Foglalkozz vele többet, hogy a kutyád ne a szomszédtól várja a simogatást, és ne az ő hanem a te kegyedet keresse. Egy jó gazdinak a kutyája, hozzá ragaszkodik legjobban, ha a te kutyád ennyire imádja a szomszédot, ott bizony benned van a hiba.

2014. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
38%

Nem azért mondta el szerintem a kérdező a korát, hogy a "komoly felnőttek" baszogassák. Az tényleg gyerekes, hogy ha én nem akkor ő sem. Viszont, ha nem akarja, hogy simogassák akkor ne tegyék. Mondd meg szüleidnek és ők beszéljék meg vele.

Én is utáltam, amikor kiskorában a kaunknak öntyöm pöntyömezett a szomszéd. Így teljesen megértem még a idegesítő hangot is. Nem azért kau, hogy kicsi korában hozzászokjon idegenek babusgatásához.

Vadítani nem szabad, a házőrzésnek a vérében kell lennie. Nem mindegy, hogy milyen fajtátok van. Van olyan fajta, aki a betörővel is lepacsizik. Amúgy nyugodj meg, mert a kutyák bizony különbséget tudnak tenni a betörő és az összebarátkozott szomszéd között. Akkor van gáz, ha ez ugyanaz :).

Ha szüleidet is zavarja, akkor érdemes megbeszélni velük és egy olyan kerítést csinálni, ahol nem lát át a szomszéd és nem tud kapcsolatba kerülni vele.

Amúgy ennél már csak az a rosszabb, amikor etetik őket kerítésen keresztül. ÉS hiába pofázol neki, ugyan úgy eteti.

2014. márc. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
38%

Előző vagyok. Csak még annyit tennék hozzá, hogy érdekes egyesek hozzáállása.

Már azt is a gazdára kell felróni, hogy biztos jobban szereti a szomszédot mert odamegy simire. Főleg ha épp ott sincs, vagy épp nem a kutyával foglakozik a gazdi és hülye hangon öntyöm pöntyömöznek a kutyának. A kedves kutya oda megy. Nem lehet mindig tiltani. Rengeteget foglalkozok a kutyáimmal és biz amelyiknek olyan a természete szívesen megy simire és nem azért, mert jobban szeret egy idegent nálam.

2014. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
60%
Foglalkozz vele többet! Mert ha a szomszédtól várja a simogatást akkor veled van gond!!
2014. márc. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nah, aztán én vagyok lepontozva, mert igazat adok annak, hogy ne simogassa a kutyát akárki. És nem az aki egy 11 évest gyávának hordanak le, holott ez nem az ő dolga lejátszani a szomszéddal, hanem a szülőé.
2014. márc. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én azt utálom, hogy megállítanak az utcán és ETETNI akarják a kutyáimat. És nem fogják fel, hogy azt mondom NEM, dobálják le a földre a kaját, a kutyákat meg persze húzom arrébb, hogy a-a, akkor sem szabad.

Ilyenkor fogom magam és elsétálok ha nem értik meg, hogy NEM szabad. Nem a kutyával van a gond, hanem az emberekkel. Egyszerűen nem tartják/tartjuk tiszteletben a másik ember kérését.

Szólj a szüleidnek, értelmesen magyarázd el, hogy nem szeretnéd, hogy a szomszéd simogassa mert pl. félsz, hogy egyszer lemérgezi vagy ilyesmi. Kérd meg a szüleidet, hogy csináljátok meg a kerítést azon az oldalt, vagy beszéljenek a szomszéddal.


Ennyit tudsz tenni az ügy érdekében.

2014. márc. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!