Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cavalier King Charles spániel...

Cavalier King Charles spániel tulajdonosok, gazdik;mi a tapasztalotok, véleményetek a kutyáitokról?

Figyelt kérdés

Kutyám lesz és én elôször Cavalier King Charles spánielt akartam,de mióta mondta az egyik ismerôsöm hogy azzal a kutyával mennyi baj van,meg hogy nem is könnyen tanul nem tudom milyen kutyát szeretnék!Gondolkodtam a Yorkshire terrieren is meg a mini Yorkin!De nem tudom!Egy csomót olvastam a cavalierekrôl hogy azok milyen okos kutyák meg a 101 nagykutyát is végignéztem!!

Kérlek segítsetek! :)



#kutya #bolognese #yorkshire terrier #cavalier king charkes spániel
2014. márc. 31. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:

"Mini yorki" nincs, csak a szaporítók/kutyagyárosok reklámozzák így a beteges, alulfejlett kiskutyákat, hogy el tudja adni. Mégiscsak jobban hangzik hogy "mini yorki", mint az hogy "fejletlen yorki".


Első körben ezt nézd meg: [link]


Bármilyen fajtát is választasz, csak és kizárólag olyan kiskutyát vegyél, amelyik:

- rendelkezik legalább 3 oltással

- 4x féregtelenítve van

- van chippje

- rendelkezik származási lappal (törzskönyvvel), amin szerepel a kiskutya családfája, a tenyésztő neve, a chipp száma, a törzskönyv száma

- a tenyésztő tagja a MEOE szövetségnek, a kennelneve hivatalosan regisztrált és elfogadott

2014. márc. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
ja és amit elfelejtettem, de NAGYON fontos: a kiskutya szülei szűrve vannak genetikai betegségekre, hogy a kiskutya még csak véletlenül se örököljön semmi betegséget. Cavaliernél pl a szív, a szem szűrések a legfontosabbak. Nagyon fontos ez, mert ha nincs szűrés, 50% az esély, hogy a szülő csak hordozó és a kiskutyán jön ki a betegség. Pl PRA (progressziv retina atrófia) ami miatt a kiskutya akár már 2 éves korára teljesen megvakulhat.
2014. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem cavim van. Megfelelő helyről szürt szülők stb. Nagyon vagány, stabil idegrendszerű kutyus, nagyon könnyen tanúl. 9 hetesen hoztuk el, 3 hét alatt 98%-an szobatiszta volt. Pillanatok alatt tanulta meg az ül, fekszik parancsokat. Kedves, barátságos, ugyanakkor nagyon mozgékony energikus kiskutya. Csak ajánlani tudom:-)
2014. márc. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak ajánlani tudom a cavaliert! Nagyon okos fajta, gyorsan tanul, mindenkivel barátságos, kedves, mozgékony, lakásban nyugodt kutya. Az én cavim nyáron lesz 5 éves. A fajtának sok betegsége van (a szívével lehetnek gondok) de ha jó helyről veszed (tehát nem apród/expressz/jófogás és társaik) egy kiváló természetű, egészséges kutya lesz.

A yorkshire terrier is okos kutyafajta, de mivel terrier (eredetileg vadászkutya) van benne egy kis makacsság, de jó, határozott neveléssel sok mindenre meg lehet tanítani.

2014. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönm a válaszokat,sokat segítettetek (lehet hogy mégis a cavalier mellett döntök :) )!

:)

2014. márc. 31. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!