Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi az a fajta kutya...

Nektek mi az a fajta kutya vagy cica, amiből ezret tartanátok, ha lehetne? Ami a kedvencetek és imádjátok!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden kutyát legszívesebben fölkarolna egy-egy ember, fajtától függetlenül, de engem most az érdekel, hogy kinek mi a fajtaorientációja.


Én yorki megszállott vagyok, bármennyit és bármilyet tartanék legszívesebben. Persze egy bizonyos szám után nem lehet több, mert már nem tudnék annyival foglalkozni, de így is a legtöbb nem tenyésztőtől vett. Szaporító telepekről mentett, menhelyről hozott, beteg, viselkedés zavaros, és még rákos yorkim is van. És mindet imádom!!! Tudom, hogy amelyik halálos beteg, az senkinek sem kéne, ezért a menhelyen élné le azt az utolsó pár hónapját, évét. Engem nem zavar, ha az a pár éve szépen telik, én hajlandó vagyok abban a tudatban elengedni majd, hogy mindent megtettem érte. Egyik kutyának, aki hozzám került maximum 1,5 évet jósoltak, ebben a hónapban van nálam 2 éve és 9 hónapja. És szerintem nem csak a gyógyszereknek köszönhető. Fontos, hogy egy ketrecben gubbasztva várja a halált, vagy egy családban él, szabadon, a többi társával és szeretik. Ettől függetlenül van yorki keverékem is és más fajtájú, illetve keverék kutyám.


De nekem a yorki fajta az, amit imádok. Van olyan ronda yorkim, akit 2x vittek vissza a menhelyre, mert állítólag a kopasz foltok (bőrbeteg volt és nem kezelték időben) miatt mindig megbámulták a "kedves gazdákat" séta közbe, ez nekik égő volt és visszavitték. Hát ez állatszeretet baromira... Engem bámuljanak csak, aki megjegyzést tesz,még le is hordom a sírig, aki meg rendesen rákérdez, hát elmesélem mi a története csórikámnak.


Nektek van olyan fajta, amiből (ha lehetne)akármennyit tartanátok?


Én rehabilitációban is szoktam segíteni különböző programokban, hogy nevelőszülőként befogadom a kutyust és hozzá szoktatom kutyához, macskához, családhoz :)



2014. ápr. 10. 22:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én az ivartalanításra koncentrálnék.Nem tudnám jó szívvel megvenni a kedvenc fajtámat,amíg annyi szerencsétlen vár gazdira.
2014. ápr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is ideiglenes befogadó vagyok. Már nagyon sokféle-fajta megfordult nálam. A pincsi szerűségek nem tartoztak a kedvenceim közé, viszont itt a faluban nagyon népszerűek, így sok menteni való akadt köztük. Addig-addig, hogy beléjük szerettem. Most is van egy nálam, bár ő inkább tibeti spániel. Imádom ahogy a farkán a szőr leomlik a hátára, meg ahogy éjszaka horkol, meg amikor azzal a nyomott kis orrával megpróbál vonyítani, mint a farkasok :)
2014. ápr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nincs igazán kedvenc fajtám, ezret meg pláne nem tartanék még különböző fajtából sem :)


Több kutya is tetszik kívül/belül, így ha lehetne, akkor több fajtájú kutyát tartanék egyszerre.

2014. ápr. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ennyit egyikből sem. Nem tudnám őket eltartani, nevelni, képtelenség lenne, és hülyeség is, csak az állatoknak tennék vele rosszat, így megelégszem a jelenlegi eggyel, de tervezem, hogy még egy kutyus, vagy esetleg kettő kerül majd idővel a családba. Több nem.

Ha lenne egy menhelyem, akkor talán a westiet, border colliet, németjuhászt, a golden retrievert, a dobermannt és talán a rottweilert választanám, de befogadnék természetesen kis keverékeket is, azok között is van nagyon cuki. A bőrbeteg yorkied sztorija egyszerűen szörnyű. Biztos divatkutya kellett a kedves gazdáknak.

2014. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

dalmatát :) bár nem tudom mit kezdenék 1000 ilyen aktív kutyával

sokan szidják, pedig annyira okos, tündéri, szeretetéhes és ragaszkodó. most "csak" kettő van, de elég is


cicából pedig egy fekete kóbor macskát fogadtunk be kiskorában, de el nem cserélném a világ összes fajmacskájáért sem

2014. ápr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, csak kutyából legyen. :) Lehet nagy, kicsi, fekete, fehér, hupikék, féllábú, félszemű :). Ilyenjeim már voltak :)
2014. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
16-os vagyok, na jó a hupikéket kivéve :D neki a szeme volt kék.
2014. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!