Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hónapos fiú boxerem van,...

9 hónapos fiú boxerem van, okos, de! Ha forgalomban szeretnék vele közlekedni ill. sietni valahová képtelen vagyok. Nagyon fél. Olyankor megáll kapkodja a fejét és olyan, mintha mindentől félne. A sétánk nem séta, hanem riadalom. Miért?!

Figyelt kérdés

2014. máj. 10. 08:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell hozzászoktatni a forgalomhoz, közlekedéshez. Már pici korában el kellett volna kezdeni, mert ilyenkor már a kamasz makacsság is közrejátszik, de veszve nincs semmi, csak esetleg picit több unszolás kell.

Először csak pl egy forgalmas út mellett sétáljatok. Adj neki időt szokni a dolgokat. Ne nyugtatgasd, csak séta, esetleg ha van lehetőség akkor játék. A mi futtatónk egy forgalmas út mellett van pl. Ha kapkodja a fejét, akkor tereld el a figyelmét. Pl jutalomfalattal. Aztán jöhet hogy beviszed emberek közé utcára, aztán bicikli futó stb...Fokozatosan, lépésről lépésre. Minimum láb mellett nyugodtan tudjon haladni.

2014. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy ,köszönöm a választ. Őt 3 hónapos korában kaptam meg ,előbb nem engedte a gazdája. És amikor elhozták ,már akkor láttam ,hogy nagyon tartózkodó. Kb. 2-2,5 hónap kellett ,hogy összeszokjunk ,addig észrevettem ,hogy nem enged magához közelebb. De természetesen vártam. Őt nagyon szeretjük a 7. kutyánk. Boxerem még nem volt ,Ő az első. Szoktunk Vele kirándulni ,sőt , a gyermekeket imádja. De ha sietni szeretnék Vele ,nem megy. Olyankor megrémül ,olyan ,mintha nem értené én hová sietek. És nagyon fél azóta is a tömegtől és a járművektől. Ha sétálunk és valaki jön a hátunk mögött inkább megáll és bevárja ,hogy ki az. És nem haladok Vele. Tegnap is így jártam ,és kétségbe estem megint ,hogy ezt soha nem fogja kinőni: :(
2014. máj. 10. 10:08
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen , a jutalomfalatot is próbáltam már ,az utcán hatástalan Nála. Semmit nem fogad el. Egyetlen egyszer tudtam Neki adni jutalomfalatot és azt is kiköpte. Olyankor nem érdekli semmi. Igaz ,az utcáról semmilyen szemetet vagy ételt nem vesz fel ,ez nagyon jó! Ha lassan megyünk ,sétálunk úgy még tűrhető is ,de ha azt veszi észre rajtam ,hogy igyekeznék ,akkor rémül meg. Őt el lehet engedni ,csak nem a forgalomban. Szoktunk úgy sétálni rendszeresen.
2014. máj. 10. 10:13
 4/17 A kérdező kommentje:
Már arra is gondoltam ,hogy talán az én vérmérsékletem túl sok Neki ,és lehet Ő sokkal nyugodtabb ,higgadtabb ,mint én .. és ezért nem érti ,hogy néha én miért szeretnék gyorsabban közlekedni? :( .. kocogni is szoktunk ,de nem a nagy forgalomba. És idegen kutyákkal is kijön. Nem megy messzire tőlem és teljesen szófogadó. De akkor miért fél néha? Nem értem.
2014. máj. 10. 10:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha kicsi korától hagytad, hogy ő irányítson, féljen csak nyugodtan, amíg neki jól esik, akkor ne csodálkozz, ha most is ezt csinálja. Vigyétek el valamilyen jobb suliba rehabilitációra, vagy hívjatok házhoz valakit, aki megmutatja, hogyan tudtok neki segíteni.
2014. máj. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hagytuk rá. Mint írtam nagyon nehezen szokta meg ezt az új helyet ,mert látszott rajta ,hogy már az akkori (születési) családjához tartozott. vagy a te véleményed az ,hogy erőszakkal kellett volna húznom magam után az utcán?! Ugyanis nem pici a boxer kiskorában sem! Próbáltam igen ,húzni ,noszogatni ha megijedt és egy tapodtat sem jött tovább ,de szerinted az mennyire hatásos? Úgy látom neked jobban tetszik az erőszakos megközelítés. Nekem nem. És házhoz minek jönne ugyan bárki is ,amikor ez a nagy forgalomtól való félelem és nem az itthoni környezettől! Úgy gondolom ,hogy 3 hónapos koráig bent lehetett csak az udvarukon ,és nem volt elég ingerhez szoktatva. De ha jól értem szerinted én rontottam el. Akkor hagyd is a kommentálást ,mert ez nem igaz.
2014. máj. 10. 12:19
 7/17 A kérdező kommentje:
Még azt nem értem meg ,hogy "hagytad" ?! .. Mit kellett volna tennem egy félős boxerrel ,aki nem jön ,sőt ,visszafelé ,hazafelé húzza magát az utcán? Már így is néztek ,hogy mit csinál! Rángassam magam után?! Vagy szerinted ha egy gyermek félős ,azt még meg is kell verni ,mert nem szabad ráhagyni?! Áh ,ne s írj semmit!
2014. máj. 10. 12:23
 8/17 anonim ***** válasza:
A saját kutyám az emberi érintéstől is félt, amikor először megláttam a menhelyen, akkor volt egy éves, ütötték-rúgták négy hónapos korától (talán előbb is), úgyhogy köszönöm, ismerem a tüneteket. Azzal tudsz segíteni a kutyának, ha megmutatod neki, hogy amitől fél, attól nem kell félni, ha erős falkavezér vagy, aki megvédi őt, de ehhez igenis erőltetni kell egy kicsit a dolgokat. Nyilván nem úgy, hogy besokkoljon tőle, kell hozzá tapasztalat meg szakértelem, de a félelem nem fog csak úgy elsuhanni a kutyából, amíg hagyod, hogy ő irányítson. Merthogy ő nem tudja, mit kéne kezdeni az ilyen félelmetes helyzetekkel, benned sem bízik, mert te meg rá vársz, így sosem fog kioldódni. Vidd szakemberhez minél gyorsabban, mert minél tovább ragad bele ebbe az állapotba, annál nehezebb lesz kiszedni belőle.
2014. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
Úgy ahogy az első írta, fokozatos szoktatással.Sok olyan kutya van akit mindjárt bele lehet dobni a mély vízbe ill ha a forgalomba viszik meg sem kottyan neki. Sok olyan is van mint a tied,hogy a forgatagtól megijed, stresszes állapotba kerül.Próbáld meg vele azt, hogy mikor a kutya lelassít, vagy elkezdi kapkodni a fejét akkor ne állj meg vele, ne lassíts le, sőt ellenkezőleg kezdd el szaporázni a lépteidet, vagy eredj futásnak a kutyával együtt.Ha mindez sikerül akkor dicsérd meg. Ne legyen a kutyának ideje arra, hogy a forgalommal törődjön.
2014. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nincs abban semmi erőszakos, hogy húzod a pórázt, mert a kutya húzatja magát, te csak sétálsz. Eldöntheti, mit akar: sétálni vagy húzatni magát a nyakánál fogva. Láthatod te is, hogy ha állandóan hagyod nézegetni, nem javul semmit, pedig már eltelt pár hónap. Ezért írták azt, hogy ráhagyod.


Az, hogy házhoz hívsz kiképzőt, nem azt jelenti, hogy csak otthon dolgoztok a kutyával, hanem azt, hogy hármasban mentek sétálni, látja a helyzetet és valószínűleg fog tudni segíteni.


Volt nálam egy olyan ideiglenes, ami egy évig volt menhelyen, csapdával fogták be a pusztából. Hazahoztuk leszedálva, ahogy felébredt, elkezdett körbe-körbe futni, mint egy vadló. Ezt órákig képes volt csinálni, hetekkel később is. Ha meg is nyugodott és ránéztünk, újrakezdte. Ha benn a házban volt és bejött valaki, szó szerint össze pisilte és kakilta magát. Többnyire az anyukám volt vele, pár hónap múlva őt már megtűrte maga mellett és hozzá is tudott érni anélkül, hogy bebakálna a kutya, de ennyi. (Volt nálunk több ilyen embert nem látott kutya is, azok egy hét alatt kezesek lettek, szóval ő speciális eset volt). Nem tudtunk vele egyről a kettőre jutni, ilyen állapotban fogadták örökbe Németországba. A gazdája fogta és vitte magával pórázon, nem lelkizett, nem sajnálta. Pár hónap múlva a kutya már az utcán sétált minden gond nélkül.


Ha a kutyád tétovázik és erre a te válaszod tétovázás, nem vagy a vezetője és nem mutatsz neki példát. Ezért nem működik az, amit csinálsz.

2014. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!