Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesz mindenki szaporítot...

Miért vesz mindenki szaporított amstaffot holott lehet venni baráti áron normális szülőktől?

Figyelt kérdés

Nézegettem a hirdetéseket nagyon sok amstaffot árulnak néha pittnek elképesztő áron. Már láttam olyan kennel hol amstaff törzskönyves szukát pároztatnak ismeretlen pit apával vagy fordítva és 50.000ft körül árulták.

Nem vagyok tenyésztő,de van két kutyám kiállításon is volt megcsináltattam a szuka kutyámnak a kötelező szűréseket,tenyészszemlén volt. Befedeztettem egy kannal (neki is teljesen rendbe volt mindene)tenyésztő segítségével ami nem volt olcsó. Ugye tudok kérni hozzá törzskönyvet mivel minden adott hozzá,de mivel én nem vagyok tag nekem kétszer annyiba kerül mint egy hivatásos tenyésztőnek. Tenyésztő szerint nagyon szép kutyák lettek és nagyon baráti áron adtam el őket. 60.000 ft ért adtam törzskönyvvel,aki könyv nélkül vitte el neki 40.000ft volt orvosomnál ivartalanítási kötelezettséggel. Nagyon sokan soknak tartották ezt az árat, szerintetek is az? Szerintem nagyon barátian adtam holott jóval többért el tudtam volna adni, de nem pénzt keresni akartam rajt. Neten a fajta jellegű kutyák mennek elképesztő áron 20.000től felfele, sőt a amstaff pit keverékek meg 50.000vették meg.. Szánalom. Én egy normális kutyát árultam rendezett papírokkal ,tk-val,kötelező oltásokkal,féreghajtva 60.000ft ért és ezt soknak tartották és nem könnyen adtam el őket.



2014. máj. 24. 12:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Nekem csak annyi a kérdésem, hogy mi volt a tenyészcélod?
2014. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs miért vesznek apróhirdetős oldalakról szaporítottat, de gondolom:

- tudatlanság (nem tudja mi a különbség szaporító/tenyésztő közt, nem tudja, hogy a TK nem flanc, hanem alapkövetelmény fajtatisztánál

- egyszerűség+igénytelenség: a tenyésztőnél várni kell az alomra, nem vihető el 8 hetes kora előtt, a tenyésztőnek elvárásai vannak a vevővel szemben, nem mindegy neki hová kerül a kutyusa - a szaporítónál meg perkál és viszi.


Nem tudom korrekt áron adtad-e, amúgy egészségügyi garanciát is adtál rájuk?

2014. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy tenyésztőtől akkor miért csináltad?
2014. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez engem is érdekel :)

De jó! Akkor szerinted én nem vagyok mindenki!

2014. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem a pénzért csináltam. Egyértelműen a fajta nemesítés volt a cél tenyésző segítségével mivel a környékünk tele van hasonló jellegű kutyákkal amivel kereskednek. Természetesen adtam rá egészségügyi garanciát is. Tk-nélkül csak az én orvosomnál ivartalanítási kötelezettséggel vitték el, minden papíron rögzítve van.
2014. máj. 24. 13:14
 6/20 A kérdező kommentje:
Ja és még azt is hozzá tenném,hogy a párom kutyakozmetikus és mindenkinek adtunk egy éves ingyen bérletet. Így legalább tudunk segíteni nekik a kutyák ápolásával,tanácsokkal is láthatjuk a kis ebeket felcseperedni.
2014. máj. 24. 13:20
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Ha jól értem, te azon problémázol, hogy volt, aki a szemedbe mondta, másutt fog kutyát venni, nem tőled?

Hát ez van, tudomásom szerint nincs olyan törvény, hogy csak tőled lehet amstaffot venni.

2014. máj. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nem az a bajom,hogy nem tőlem vesznek ezt elég rosszul szűrted le. csak egy fajta jellegű kutyát vesznek drágán avval nincs gond,de ha a kutya egészséges meg van mindene szűrések tk. stb az meg drága neki az a plusz 10-20ezer ft. teszem fel a kérdést akkor a többi oltása,etetése stbit miből fizeti?
2014. máj. 24. 13:52
 9/20 anonim ***** válasza:
Milyen kiállítási eredmányei vannak a szülőknek? Milyen egészségügyi szűrések vannak meg?
2014. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Végén még azt akarod kihozni ebből,hogy én vagyok a szemét meg ebből akarok meggazdagodni. Látszik nem értesz a témához meg rosszul értelmezed a dolgokat.

Annyi a lényeg elmondom,hogy egy szaporított kutyát veszel 30.000ft pl. semmi garancia rá, egy barom 2 kutyát összeengedett az ennyi. Normális kutyát meg már 40.000ft ért lehet venni ivartalanítási kötelezettséggel nem csak nálam hanem tenyésztőknél is.

Megveszik olcsóért a szart és a naiv ember a szaporítót is tenyésztőnek hívja és netán,ha beteg lesz azt mondja,hogy a tenyésztő így úgy.

Mielőtt belém kötsz,hogy én sem vagyok az igaz,de olvass vissza én nem egyedül engedtem össze két kutyát hanem tenyésztő segítségével....

2014. máj. 24. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!