Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vesz mindenki szaporítot...

Miért vesz mindenki szaporított amstaffot holott lehet venni baráti áron normális szülőktől?

Figyelt kérdés

Nézegettem a hirdetéseket nagyon sok amstaffot árulnak néha pittnek elképesztő áron. Már láttam olyan kennel hol amstaff törzskönyves szukát pároztatnak ismeretlen pit apával vagy fordítva és 50.000ft körül árulták.

Nem vagyok tenyésztő,de van két kutyám kiállításon is volt megcsináltattam a szuka kutyámnak a kötelező szűréseket,tenyészszemlén volt. Befedeztettem egy kannal (neki is teljesen rendbe volt mindene)tenyésztő segítségével ami nem volt olcsó. Ugye tudok kérni hozzá törzskönyvet mivel minden adott hozzá,de mivel én nem vagyok tag nekem kétszer annyiba kerül mint egy hivatásos tenyésztőnek. Tenyésztő szerint nagyon szép kutyák lettek és nagyon baráti áron adtam el őket. 60.000 ft ért adtam törzskönyvvel,aki könyv nélkül vitte el neki 40.000ft volt orvosomnál ivartalanítási kötelezettséggel. Nagyon sokan soknak tartották ezt az árat, szerintetek is az? Szerintem nagyon barátian adtam holott jóval többért el tudtam volna adni, de nem pénzt keresni akartam rajt. Neten a fajta jellegű kutyák mennek elképesztő áron 20.000től felfele, sőt a amstaff pit keverékek meg 50.000vették meg.. Szánalom. Én egy normális kutyát árultam rendezett papírokkal ,tk-val,kötelező oltásokkal,féreghajtva 60.000ft ért és ezt soknak tartották és nem könnyen adtam el őket.



2014. máj. 24. 12:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

9. vagyok

Nekem szólt a leb.szás?

Én csak ÉRDEKLŐDTEM. De akkor elnézést.

2014. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
6-osnak szólt.
2014. máj. 24. 14:35
 13/20 A kérdező kommentje:

"Ha jól értem, te azon problémázol, hogy volt, aki a szemedbe mondta, másutt fog kutyát venni, nem tőled?

Hát ez van, tudomásom szerint nincs olyan törvény, hogy csak tőled lehet amstaffot venni."

Erre kaptam fel a vizet,de már nem izgat.

2014. máj. 24. 14:37
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz amit írsz, akkor tényleg baráti ár volt. Viszont azt nem értem, hogy ha szeretnél a fajta nemesítésével foglalkozni, akkor miért nem akarsz tag lenni? Csak mert a kiállítások árából kb finanszírozni tudtad volna a kicsik TK-ját gond nélkül, meg még lehetne sorolni.


A kérdésre válaszolva: mert vannak emberek, akik 20 forintért a saját sz_rjukat is megennék. Egyébként a 2. válaszoló tökéletesen leírta.


"- tudatlanság (nem tudja mi a különbség szaporító/tenyésztő közt, nem tudja, hogy a TK nem flanc, hanem alapkövetelmény fajtatisztánál

- egyszerűség+igénytelenség: a tenyésztőnél várni kell az alomra, nem vihető el 8 hetes kora előtt, a tenyésztőnek elvárásai vannak a vevővel szemben, nem mindegy neki hová kerül a kutyusa - a szaporítónál meg perkál és viszi. "

2014. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Mert felelőtlenül nem akarok bele vágni, ezt is tenyésztő segítségével csináltam egyedül még nem vagyok készen rá majd esetleg évek múlva.
2014. máj. 24. 14:56
 16/20 Platypus ***** válasza:
100%
Azért, mert a hozzád hasonlók hosszú évtizedek kitartó munkájával beleverték a közvéleménybe, hogy a törzskönyv nem fontos. A szaporítók rájöttek, hogy ha azt mondják, törzskönyvvel 20ezerrel drágább, akkor senki sem fogja kérni és úgysem jönnek rá, hogy akkor sem válthatnák ki, ha akarnák. Menj csak oda random fajtajellegű ebek gazdáihoz, és kérdezz rá a törzskönyvre. A legtöbben azt a választ adják, hogy nem kérték, mert drága volt, de bármikor ki lehetne váltani. Akkor is, ha a kutya szemmel láthatóan keverék és idősebb példány.
2014. máj. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Mi vertük bele a köztudatba?
2014. máj. 24. 15:33
 18/20 A kérdező kommentje:
Szerintem meg az ivartalanítási kötelezettséget kéne bevezetni a kutyákra és ezentúl meg csak tk-s kutyákat lehetne venni és nem lenne itt semmi gond,
2014. máj. 24. 15:35
 19/20 Platypus ***** válasza:
100%
Azt, hogy a törzskönyv nem fontos kelléke egy fajtatiszta kutyának. Az emberek jelentős része így gondolja. Te is törzskönyv nélkül adtad el a kutyáid egy részét. Ezeknél az égvilágon sehogyan se ellenőrizhető, hogy valóban fajtatiszták és szűrtek a szülők. Esetleg megmutattad a szülők papírjait, de a szaporító is simán lobogtat valami internetről letöltött és kinyomtatott vackot, a laikusnak megteszi, haza nem viszi, emlékezni nem fog hogy ellenőrizze. Törzskönyv nélkül tök egyszerűen a kutyáid nem elkülöníthetőek a mezei vásárló szemében egy jódumájú szaporítóétól. Csak annyit látnak, hogy drágább vagy, de hogy miért, azt már nem képesek megérteni. A tudatos kutyavásárló meg elkerüli az olyan tenyésztőket, ahol a törzskönyv opció, ugyanezen okokból.
2014. máj. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokak szerint a 10 ezer forintos kutya ugyanúgy megteszi az udvarra ugatni,mint a 60 ezer forintos.Nem a tk őrzi az udvart,hanem a kutya.Itt tartanak.

Látják a szomszédban a 10 ezres kutyát,amelyiknek semmi baja és nem is csúnya,hülyék lesznek 60-ért venni.

Annyi eszük nincs,hogy az ő 10ezres kutyájuk egyáltalán nem biztos,hogy egészséges lesz,a szomszédnak csak szerencséje volt a kutyájával.

2014. máj. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!