Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő levétel dilemma?

Fogkő levétel dilemma?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő:


A kutyámnak sajnos el kell távolítani a fogkövét, ez nem kérdéses.

Már volt ilyen beavatkozása 2 évvel ezelőtt, akkor egy délelőtti időpontra kellett vinnem és késő délután vihettem haza.

Állatorvost váltottam, ezért oda vinném, jó véleménnyel vannak a rendelőről is.

Viszont itt azt a tájékoztatást kaptam, hogy: kb. 20 perc alatt elvégzik a beavatkozást, aztán kiteszik a kutyát és mehetünk is haza.


Nem akarom túlaggódni a dolgot, de meglátásom szerint nem az a normális eset, hogy egy pár órán át, amíg az állat az altató hatása alatt áll orvosi megfigyelés alatt legyen?



2014. máj. 29. 15:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hol benn tartják a kutyát, hol nem. Én pl. sosem hagyom ott őket a rendelőben, még akkor hazaviszem őket, amíg alszanak és már itthon ébrednek fel. Ha kéred, hogy maradhasson, nem hiszem, hogy lenne akadálya, de azt nem mondanám, hogy ez az egyedüli "normális", járható út.
2014. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy fogkő levétel nem egyenlő pl egy nagyobb műtét altatásával. Nyugodtan hazaviheted, ha készen van. nem is altatnak, csak bódítanak.
2014. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Mivel csak 4 éve kutyázom és szerencsére nem kellett sűrűn járnunk állatorvoshoz, ezért bizonytalan voltam a kérdést tekintve.


Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 29. 15:57
 4/13 anonim ***** válasza:
Az állatorvos és a gazda közötti jó viszony alapja, hogy a gazda mer kérdezni. A jó állatorvos meg válaszol. Jó dolog a GYK, de egy közvetlen kérdés-válasz az orvossal célravezető. Ezt a jövőre nézve írtam. Kívánom, keveset kelljen megtenned.
2014. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly ősszel volt fogkő levétel, valóban csak bódítják a kutyust, mivel nem több órás műtétről van szó. Kb. 1-15 óra múlva úgy mentünk be érte, hogy már felkeltették, éber volt és bírt is menni a lábán, igaz dülöngélt jobbra-balra...úgyhogy én inkább kézben vittem ki, de tényleg jól volt. Ivással-evéssel úgy rémlik még várunk kellett pár órát. Szerintem erre az egy dologra kell figyelned, mert még az altató/nyugtató hatása miatt félrenyelhet egy darabig, és addig nem szabad neki adni semmit.
2014. máj. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, 1-1,5 órát akartam írni! :)
2014. máj. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az ivartalanítás után úgy volt, hogy majd felhívnak ha felébredt a kutya de én inkább visszamentem magamtól olyan másfél óra múlva hogy ott legyek amikor felébred (mondjuk idegekkel sem bírtam már a várakozást) Ez korántsem olyan komoly beavatkozás, hogy egy délutánt ott kelljen töltenie.
2014. máj. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es!


Messzemenően igazad van, alaposan átgondolok minden döntésemet, az állatorvos választást is körbejárom, ez igaz, de itt kicsit elszaladt velem a ló:)


Tudod, mire kiírtam a kérdést már meg is bántam, mert egyéb okok miatt is túlaggódtam a hetet, de ez is jó volt legalább arra, hogy bízzak magamban:)


Egyébiránt túl vagyunk a beavatkozáson, minden oké, a "delikvens" a tegnapot kialudva remekül van:)

2014. jún. 3. 12:07
 9/13 anonim ***** válasza:

Még szép, hogy az ember aggódik a kutyája miatt :))

A megelőzés lenne a legjobb megoldás. Mit etetsz? Mit kap a kutya fogtisztításra?

2014. jún. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

3/4 részben nyers étrenden vagyunk már jó ideje.


Illetve még néha kap Acana tápot is.


A fog karbantartása végett heti 4 alkalommal kacsanyakat is adok neki, de mivel azt mondta az orvos, hogy mozog két "egérfoga" ezért azon hezitálok, hogy most akkor mi a rosszabb: ha nem adok neki csontos húst, ami a nyers etetésnél alapvető, vagy adok neki és akkor kiesik a foga...


Persze megkérdezem az orvost, de sajnos az a véleményem, hogy etetés terén meglehetősen tápfanok.

2014. jún. 3. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!