Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogkő levétel dilemma?

Fogkő levétel dilemma?

Figyelt kérdés

Kérdésem a következő:


A kutyámnak sajnos el kell távolítani a fogkövét, ez nem kérdéses.

Már volt ilyen beavatkozása 2 évvel ezelőtt, akkor egy délelőtti időpontra kellett vinnem és késő délután vihettem haza.

Állatorvost váltottam, ezért oda vinném, jó véleménnyel vannak a rendelőről is.

Viszont itt azt a tájékoztatást kaptam, hogy: kb. 20 perc alatt elvégzik a beavatkozást, aztán kiteszik a kutyát és mehetünk is haza.


Nem akarom túlaggódni a dolgot, de meglátásom szerint nem az a normális eset, hogy egy pár órán át, amíg az állat az altató hatása alatt áll orvosi megfigyelés alatt legyen?



2014. máj. 29. 15:11
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

....illetve az első alkalom után megpróbálkoztam a fogmosással, de egy ismerős állatorvos lebeszélt róla, mondván, ha csontos húst adok neki megfelelő mennyiségben ez elhagyható.


na most légy okos:)

2014. jún. 3. 15:38
 12/13 anonim ***** válasza:
Én adnék továbbra is csontost, de inkább puhábbat pl nyak az teljesen jó, vagy lehet kapni ilyen mellcsontot ilyesmit. A táp semmit nem ér fogkő ellen, mert tapasztalatim szerint a legtöbb kutya meg sem rágja, csak úgy nagyjából.
2014. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azok a mozgó "egérfogak" egyszer úgyis kiesnének.

Ugye a nyakat nem darabolod apróra? Megpróbálhatsz kopogósra szárított kenyérvéget is adni neki időnként. A nyers hús, csontos hús, száraz kenyér úgy tisztít, hogy a kutyának belemélyed a foga rágáskor. Így ledörzsölődik a plakk.

2014. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!