Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszag ellen mit javasoltok?

Kutyaszag ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Lehet nem ez a megfelelő kategória, de máshova nem tudom besorolni. 2 éve találtam egy kutyát,megtartottam, szerencsére kistermetű. Viszont én rendkívül érzékeny vagyok a szagokra, éshát valljuk be a kutyának van szaga. Persze ha már nagyon durva akkor megfürdetem mert panelban lakunk, de mikor megcsapja az orrom..fuu . Valami tippetek trükkötök nincs a kutyaszag ellen?Valami illatosító vagy ilyesmi amit kipróbáltatok!Mert olyat nem akarok megvenni ami semmit nem ér!

Köszönöm a válaszokat!


2010. jan. 2. 15:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

megfelelő minőségű samponnal nem lehet kutyaszaga..

én a www.zanni.hu -t ajánlom,minőségi prémium kategóriás samponjaik vannak,akár 2 hetenet is lehet fürdetni velük a kutyát,nekem a hosszú,problémás szőrű kutyámra nagyon beváltak,de számtalan tenyésztő,kiállító is használja a termékeiket.

szintén ott lehet kapni vésülő sprayt,amit a kutya szőrére kell fújni és átfésülni,de mivel a tiéd rövid szőr elég ráfújni és egy száraz/tiszta törülközővel áttörülni,hogy belemejen a szőrébe.

nagyon finom ,hosszan tartó illatuk van,és a samponjaik olyanok,hogy ha megázik a kutya,akkor sampon szaga lesz,nem ázott kutya.


egyébként ha ez sem segít,akkor vidd el dokihoz,hogy vegyen bőrkaparékot,mert lehet,hogy valamilyen bőrbetegség áll a háttérben..


ha nem kap prémium tápot akkor állj át arra,pl.:Acana,Orijen,Hill's,Eukanuba stb..

mert egy rossz táp miatt is lehet büdös a kutya!

2010. jan. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm, egyébként acanát kap.
2010. jan. 2. 16:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tele van a bűzmirigye, akkor is erősebb a szaga. Ha nem tudod kinyomni neki, akkor az állatorvos megcsinálja.
2010. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

hello.


nekünk már több mint 1 éve van 2 kutyánk a házba. és nincs kutyaszag. Egyszerűen 3-4 hetente fürdesd meg vmi kammillás samponnal meg van száraz sampon is, ami olyan mint a púder. Rá kell szórni hagyni és kikefélni a szőréből. Olyan mint a Vanish por xD De létezik. Meg vidd el kutyakozmetikushoz aki rendbe rakja a kutyát és ráadásul a bűzmirígyét is kinyomja, amitől büdös.!

2010. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
6%
Én a zsákot javaslom.
2010. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi, de én inkább a Te fejedre húznám azt a zsákot!!
2010. jan. 2. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem sok a 3-4hetenkénti fürdés. Nekem is lakásban vannak a kutyáim, sőt ágyban alszanak, de szinte sosincs szaguk, így nem is szoktam csak úgy 3havonta fürdetni, viszont hetente kétszer alapos fésülés van (mind a kettő hosszú szőrű). Ehhez használok nercolajat, ami taszítja a koszt, kicsit zsírosítja a szőrt és így enyhe vízlepergető hatása is van. Mindezek mellett a kutya szagot is elveszi, napokig csak ezt a kellemes olaj illatot lehet érezni. Próbáljátok ki.

Vagy köss a nyakába egy kis tarisznyát és abba tegyél vattát, arra meg csöpögtess előtte valamilyen illóolajat. Hadd illatozzon.

2010. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
parfümöt. : D najónem kutyasampont (minőségit) az én kutyám is büdi volt de megvettük neki a legdrágább sampont. megérte :)
2010. jan. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Nekem nem budös a kutyám pedig én tescos sampont ( embereknek valót) használok.

Szerintem vidd el állat orvoshoz

2010. jan. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Mutasd meg állatorvosnak.

Nem normális, hogy megcsapja az orrod a szaga.

Lehet, hogy a bőrének van valami baja, de az is lehet, hogy a füle van begyulladva, az is büdös tud lenni.

Nekem van kutyám, akit évek óta nem fürdettem, mégsincs semmilyen szaga.

2010. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!