Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek jó választás...

Szerintetek jó választás lenne egy rottweiler?

Figyelt kérdés
Nagyon gondolkodom egy rottweiler kutyuson. Nem ez lenne az első kutyám, "felneveltem" (amennyire lehet :D) egy boxert, aki igazi energiabomba (de volt már spicc, németjuhász, keverék..). Kertes házba költözünk és szeretnék két kutyát. Egyik biztos német juhász lenne, a másik rottweiler. Csak elég sok rosszat hallottam róluk. Nem ítélem el őket, boxer is "harci kutya", mégis könyékig járhatok a szájába, nem bánt. Csak abba nem vagyok biztos, hogy egy egyszerű állatszerető párnak sikerülne-e kordában tartani egy rotit.

2014. júl. 9. 09:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Olvasgass róluk ezeken a helyeken és te magad is el fogod tudni dönteni, hogy jó választás-e:


[link]


[link]


[link]


Itt pedig találhatsz a fajtát bemutató videókat is:


https://www.youtube.com/user/siroccorotti


Ha pedig eldöntöttétek, hogy tényleg rotit szeretnétek, csak ezt a kennelt ajánlom :)

2014. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
51%

5-ös!


A Siroccónál csak kiegyensúlyozott kutyák vannak, félősek nincsenek, mert ők még szerencsére szelektálnak. Dominánsnak meg mind domináns, mert egy rotinak alapból annak kell lennie és Tündéék szelektálnak erre is, hogy az ösztön meglegyen a kutyában. Szóval, a Siroccóból egyszerűen lehetetlen rossz minőségű kutyát elhozni, mert náluk olyan nincs.

2014. júl. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

11, 12-es vagyok.


Még az jutott eszembe, hogyha a Siroccótól szeretnétek kutyát, akkor úgyis kiderül, hogy alkalmasok vagytok-e rá, mert ők nem adnak akárkinek kutyát, csak annak/azoknak, akiket alkalmasnak találnak.

2014. júl. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Az alomban mindíg van dominánsabb és megadóbb viselkedésű kutya, més a rotik között is. Hidd el, még a sirokkótol származó kölykök között is vannak különbségek, és a kérdezőnek igenis kell segíteni kiválasztani a megfelelő egyedet.
2014. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de ez a kennel nagyon messze van (2-3 óra). Egy kölyökkel nem biztos, hogy a legjobb választás egy ilyen hosszú út.
2014. júl. 9. 13:19
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nincs különbség a kölykök között, csak azt, hogy náluk nincs félős egyed, vagy olyan, amelyik nem domináns :) Csak az egyik egy fokkal kevésbé, mint a másik, de ezek nem lényegi különbségek.
2014. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Mi is 3 órát utaztunk vele. De ha ilyenek gondot okoznak, hogy messze van, az már régen rossz.
2014. júl. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Először is, nem okoz gondot, de volt olyan kutyám, amelyik 5 perc után behányt, nyüsszögöt, szinte könyörgött, hogy legyen vége. Másodszor, nem hiszem, hogy csak Budapesten van "normális" kutya.
2014. júl. 9. 14:16
 19/22 anonim ***** válasza:
Sajnos a hozzáállásod nem a legjobb. Elhiheted, hogy nem nagyon találsz máshol normális rottweiler kennelt. Inkább ne ezt a fajtát válaszd, ha nem megoldható Pestig elmenni és nem rosszindulatból írom.
2014. júl. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
És a boxer????
2014. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!