Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás a beagle egy 14...

Jó választás a beagle egy 14 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Nem az első kutyám lenne.

Házban tartanám, de rendeteget lennénk a szabadban.

Írjatok tapasztalatokat.

😃 Ne próbáljatok lebeszélni.

Kan kutya lesz, apukam csak azt engedi.



2014. júl. 10. 11:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Beagle lakásba való kutya úgyhogy ez teljesen rendben van. Én még nem voltam 16 mikor kaptam, nekem is ezzel jöttek, hogy majd 3 hónap után megunom. Azóta eltelt 16 év. Tavaly 15 évesen kellett eltemetnem a legjobb barátom, azóta is beaglejeim vannak. Számomra tökéletes választás volt.
2014. júl. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

En 2 eve temettem el a kiskutyamat, es most szuksegem van egy tarsra aki mindig mellettem van. A regi kutyamat soha nem fogom elfelejteni.

Azert nem szeretnek mopszot, vagy ilyet picike szobakutyat mert nem hozzam valo.Szerintem a beagle hasonlit a legjobban ram a kutyusok kozul, olyan hiperaktiv mint en.

Szivesen varom a tovabbi valaszokat.Es nem fogom megunni soha, ezt garantalom.

2014. júl. 12. 23:40
 13/18 anonim ***** válasza:
Nekem is beagle-öm van,15 éves lány vagyok,és ő első kutyám .Mindig is szerettem volna kutyát,de vadászkutyát nem akartam soha,mondván hogy kezelhetetlen.Állatorvos szeretnék lenni,és a kutyák megszállottja vagyok már kb 4 éves korom óta,amint megtanultam olvasni,már kutyaidomításról olvastam,valamint állatorvosi könyveket,és latinul is elkezdtem tanulni a betegségeket és állatneveket,mindent megtettem,hogy kutyát kaphassak,de mivel társasházban éltünk,a szüleim hallani sem akartak a dologról.Már lemondtam volna arról,hogy azelőtt kutyusom lehet,hogy elköltözök otthonról,amikor elutaztunk a telkünkre(Börzsöny mellett).Ott "szedtük össze" Fülest,a kis szőrös tesómat :D <3.Az ottani állatorvos szerint kidobta az előző gazdija,nem ez az első eset.Füles győzte meg személyiségével a szüleimet.Már 3 éve a kutyánk,nagyon szeretjük,bár kissé nehéz eset. :D Lakásban tartjuk,naponta 3-4x sétáltatjuk,szaladgálunk vele,kb. 4 órát.Ő nem az az energiabomba típus,a lakásban egész nap alszik,teljesen szobatiszta,sőt,jelzi,ha "mosdóba kell mennie".Az utcán mindent kaját fel akar szedni,mindene az étel,sajnos nagyítóval kell figyelni minden lépését,nehogy megmérgezett kaját szedjen fel,ez soha nem fog változni.A póráz nélkül sétálást most tanultuk meg,már nagyon szépen megy neki,macska stb nehezítő körülményekkel együtt.Ajánlom,hogy mindig fáraszd le az elméjén keresztül is,vagyis taníts neki mindig valami újat.Ha kan kutya lesz,mindenképpen ivartalanítsátok,mert a kan kutyák még kezelhetetlenebbek,mint a szukák.Nagyon szeretem Fülest,de szerintem ne beagle-t válssz,saját tapasztalatból.RENGETEG türelem kell ehhez a fajtához,ahogy az előző kommnetelők is írták,határozott,domináns viselkedés szükséges,hiszen nagyon makacs.Ha mégis biglit vesztek,sok sikert hozzá(szükség lesz rá). :) Jó kutyázást,és bocsi,hogy egy kisebb regényt írtam.
2014. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Szerintem nagyon jó választás igaz ,hogy makacs meg stb...de nagyon szereti a gazdáját és mindenkit a családban (annál jobban csak a kaját)és nagyon intelligens.Sok türelmet hozzá!
2014. júl. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Azóta már megkaptam a kutyusomat és nagyon imádom <3 Annyian írtátok, h nem jó választás, pedig nimcs is sok gond vele, persze megrág pár dolgot, de melyik kutya nem?

Nagyon nyugodt és csendes kutyus.

2014. okt. 30. 21:18
 16/18 anonim ***** válasza:
Jajj nekem is mindenki azt mondta, hogy a Beagle milyen hülye kutya és semmiképpen ne azt vegyünk. 11 évesen kaptam a kutyát, első kutya és bár makacs, de nem láttam még kutyát, aki ilyen szinten eszes és motiválható. Most 9 éves és tökéletes kutya lett belőle. Mellesleg lakásban tartott kutya és még sosem volt tüdőgyulladása Oo Persze volt idő, hogy rágott sokat, és drasztikus megoldást kellett találnunk. Mikor nem voltunk itthon textil szájkosarat kapott, mert már tényleg mindent megrágott, de ennek hatására két hónap alatt leszokott a bútorok tönkretételéről és tökéletesen jól elvannak a másik kutyával ketten. Szemernyi gond sincs vele. Szerintem a Beagle tökéletes választás. 14 évesen meg aztán pláne.
2014. nov. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A legnagyobb hulyeseg h vadaszkutya nem valo lakasban. Vadaszkutya-kotorekeb keverek es eppen a kanapen alszik. Ha le van mozgatva nincs vele gond! Sok sikert es oromot a kutyushoz! :)
2014. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Jó olvasni, higy vannak itt olyanok is akik nem lebeszélni akarnak.:) Az én kutyusom imádnivaló!! Ő jobban szeret kint aludni, ezt onnan tudom h este mindig kikérezkedik (ha hideg van akkor is) van egy szupi kutyaháza ami ha nagyobb lenne még én is elaludnák benne. Egyébként kinti-benti kutya, de jobban szeret kint lenni.
2014. nov. 3. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!