Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kihajítanál ha megkérdnélek...

Kihajítanál ha megkérdnélek mint vendég, hogy zárd el a kutyát még ott vagyok, mert zavar? Vendégségbe kutyásnál nekem csak csend a nevem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, voltam vendégségbe egy ismerősömnél aki nagy kutyás, én is szeretem őket, szoktam simogatni, játszani velük, sőt sétáltatni is vittem már el egyszer.


De most grilleztünk a kertben, és idegesített a kutya. Folyton a lábam körül mászkált, az asztal alatt szaglászott, mellém jött nézett rám, kinézte a falatot a számból, szóltam rá, hogy nem, fújj, menj innen, de nem hatott.


Eléggé zavart, hogy órákig körülöttem bolyongott.

Igaz mindenkihez ment, nem arról beszélek, hogy rajtam csüngött, hanem hogy enni szerettem volna nyugton és neki rohant a lábamnak, meg elkezdett szagolni...


Nem akartam, hogy kihajítsanak, meg megrontsam a viszonyt, Ők vannak otthon, én vendég vagyok.

Bár szerintem a vendég az első...


Ha kutyásoknál vagyok, elkell fogadnom, hogy a kutya összefog szőrőzni, nyálazni, nekem jön, szaglászik, nem hagy nyugton?


Vagy szabad szólni, hogy kicsit vigyék át a kutyát a másik felére a kertnek, kennelbe?


Te vérig lennél sértve ha evés idejére megkérnélek, hogy a kutyát vidd be a házba, vagy a kennelbe?

Vagy kutyásoknál csend a nevem?



2014. júl. 17. 16:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
ha normálisak a kutyás ismerőseid és megkéred rá akkor be fogják zárni szerintem ezzel nincs semmi gond csak ők már biztos megszokták hogy mindig ott van és fel se tűnik de aki emiatt megharagszik az nem normális :)
2014. júl. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
63%
Nekem is van egy kutyás ismerősöm,náluk 3 nagytestű kutya van,de ha náluk vagyok mindig kérés nélkül elzárják őket,hogy ne ugráljon össze! Szerintem simán szólhatsz ha zavar.
2014. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
Persze, bezárom. Neked meg nem kell máskor ilyen kínos helyzetbe kerülnöd, mert nem hívlak meg.
2014. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

Kérés nélkül el szoktam zárni a kutyát, ha olyan érkezik hozzám, akin láthatólag nem játszósruha van.

Szerintem nem lehet gond belőle, ha megkéred, tegye félre addig a kutyát, míg az esemény zajlik. Ha mégis gond lesz, akkor max. egy kedves ismerőssel kevesebbel rendelkezel.

Ezesetben nem kell menni látogatni, mert minek keresni a konfliktust.

2014. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Hozzám ha jön valaki,és bográcsolunk,eszünk stb én sem engedem a kutyát a vendégek közelébe.Szerintem ez alapvető dolog.Sajnos aki együtt fagyizik,alszik a kutyájával azok lehet megsértődnek ha megkérnéd.
2014. júl. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
nagymamam amikor egy évben egyszer ment a fiáékhoz vendégségbe egy hétre mindig hagyták, hogy a kutya összenyalja, egyen a tányérjából... szegény nem emrt szólni, csak nem bírt enni, és az amugy is pici mamám olyankor rengetegett fogyott... Sajnos a kutyások nagytöbbsége nagyon elfogult ( jol le leszek pontozva) és nem szol a kutyara sokszor , mikro kellene.. neked van igazad szerintem
2014. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%
Nekem is nagytestűm van, ha látom egy vendégemen, ismerősőn, szomszédon, miszerint zavaró neki a kutyám barátsága, ismerkedése, leparancsolom róla, rászólok a kutyára. De a véleményem megvan magamban az illetőről.
2014. júl. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%
Én is nagy kutyás vagyok, de a kutya a konyhába nem jöhet vagy, ahol eszünk 2-3 méterre lefektetem. Ha valakit ez is zavarna, persze elzárnám, mindenféle sértődés nélkül.
2014. júl. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ez az egyik legnagyobb bunkóság a házigazdától, ha hagyja, hogy a kutya ott kunyeráljon a vendégektől egész este. Magától kellene észrevennie, nem hogy még neki megsértődni, ha finoman felhívod rá a figyelmet...
2014. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
Én akkor se tudnám elzárni a kutyákat, ha megkérnél rá. Nincsen hova. Aki hozzánk jön vendégségbe az tudja mire számíthat. Lehet, hogy ez is az oka, hogy kevesen látogatnak meg minket, de ez inkább pozitívum számomra. :)
2014. júl. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!