Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 hetes bolognese kutyám...

11 hetes bolognese kutyám tápváltás óta vakarózik miért?

Figyelt kérdés

Eddig royal canin mini juniort evett, csütörtöktől kapott mellette brit premium small breed juniort.

De szemmel láthatóan sokkal jobban vakarózik azóta, pedig a royal is csirkés ugye.

Ma vettem neki pro plant halast, még vegyesen kapta a royallal viszont a halast kitúrta a tálból kiválogatta a royalt. Van esély rá hogy nem szereti a halast?

Érdekes hogy a britet megette a royallal együtt.



2014. júl. 20. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne kapjon csirkéset,mert kiválthat egy életen át tartó allergiát.Meg vakarózhat mástól is ,mondjuk bolhától.Ha kaja allergia több idő kell,míg kiürül,tehát ilyen rövid idő alatt nem lehet pontosan kiszűrni,melyekre allergiás valójában.
2014. júl. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az két külön dolog, hogy a kutya szereti-e a tápot és hogy jó-e neki vagy sem. Ha érzékeny a Brit valamelyik összetevőjére (nem feltétlenül a csirkére), akkor ne etesd.

Lehet, hogy a Pro Plant nem kedveli annyira, de add neki továbbra is. Ha a váltás idejére együtt szeretnéd adni a kettőt, jó megoldás a válogatásra, ha vízzel felöntöd őket és összekevered, így kénytelen lesz megenni mind a kettőt, később pedig adhatod a Pro Plant önmagában, szárazon. Ha nem eszi, elveszed és megkapja legközelebb.

2014. júl. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kutya nem bolhás, mivel még csak 11 hetes és még lábát ki sem tette a lakásból 3 oltással, mellette kapott strongholdot.
2014. júl. 20. 23:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Vagy bolhás, vagy allergiás, ahogy az előttem válaszolók is írták...


Válts tápot arra amelyikkel nem vakarózott, ez megoldja ha allergia.


De emellett mindenképpen vegyél neki valami kölyökre is alkalmazható parazitamentesítőt (bolhanyakörv, spot on), ugyanis sajnos a bolhásodásnak nem feltétel, hogy kimenjen az állat.

Az én macskám fél évesen bolhásodott be, pedig annyira szobacica, hogy a lábát a külső párkányra sem teszi ki, nemhogy a szabadba...

Előtte én is azt hittem, hogy bent nem lehet bolhás, de akkor utánaolvastam, és kiderült, hogy bármilyen gusztustalan, bizony te is hazaviheted a bolhát utcáról, BKV-ról a ruhádon...

2014. júl. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Spont-ont kapott ilyenre odafigyelek, közben megoldódni látszik a proláma. Most úgy néz ki a lazacos pro plan helyre hozza. A csirkés táp volt a gond.... eddig úgy néz ki köszönöm mindenkinek.
2014. júl. 31. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is pont azt etetem, vagy a bárányos digestiont, attól függ, hasonló vakarózás-probléma áll fenn nálunk is. Adok mellé Omega 3 kapszulát is, az is dob rajta, javítja a bőr és a szőr minőségét, ha gondolod, próbáljátok ki.
2014. júl. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!