Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ivartalanítás...

Mit gondoltok az ivartalanításról? Jó és hasznos dolog, vagy inkább "csonkítás" ahogy sokan nevezik?

Figyelt kérdés
Csupán érdekel e véleményetek, jelenleg még nem tartok kutyust, most fogok rá felkészülni. info gyűjtés a tartásról stb.
2014. júl. 30. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2014. júl. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
mindenképpen hasznos
2014. júl. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos, mert megelőzhetőek vele az ivarszervi rákok, és a szukáknál az álvemhesség is. Plusz ha kertben tartod a kutyád, és kan, akkor nem fog elszökni tüzelési időszakban. A kutyák nem szeretnének szülők lenni.
2014. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés feltevést provokációnak érzem.

Ettől függetlenül hasznos.


Én most egy olyan országban élek, ahol az általad utóbbinak nevezett dolgot gondolják az emberek. Ám a legtöbb ember - valljuk be - Fifi gazdi: nem sok időt és energiát fordít a kutyája normális nevelésére, szocializálásra stb. Végeredmény: egy rakás frusztrált kan kutya, aki a hormontúltengését és le nem vezetett energiáit a többi, legfőképp kan kutya felé mutatott agresszivitásában vezeti le. Hogy ez kinek jó, azt nem tudom. De legalább nem "csonkították" meg a kutyájukat - ám az is biztos h ennyi problémás kutyát kevés helyen láttam mint itt...és a legtöbb probléma a rosszul vagy egyáltalán nem kezelt ivarosság/kanosság miatt van. Érdekes, aki ivartalan, azzal nincs ilyen gond.

Jah: egy kutyapanzióban dolgozom.

2014. júl. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A kérdés nem volt provokáció, pusztán kíváncsi vagyok, ,mert mint fent írtam szeretnék kutyát tartani, úgy, hogy megtegyek, és megadjak neki mindent ami a számára a legjobb. mivel az állatorvosok véleménye is megoszlik a dologról, ezért szerettem volna kutyatartó embereket kérdezni, hogy az ő tapasztalatuk szerint mi a legjobb. A neten is olvasgattam, és nagyon vegyes véleményeket olvastam.
2014. júl. 30. 12:37
 6/16 anonim ***** válasza:
Szukáknál szerintem hasznos, méhgyulladás elkerülhető vele, nincs tüzelés meg kinlódás, nem kell félni, hogy befedezi valami utcai korcs, nem lesznek véletlen kiskutyák.Kanoknál meg a fene tudja.Nekem kanom van jelenleg, de nincs ivartalanítva, lehet később lesz még nem tudom.Igazából az ivartalanítás nem helyettesíti a nevelést, bár sokan azt gondolják.Egy alapjáraton domináns kutya dominás marad ivartalanítás után is ezt már több embertől hallottam.
2014. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha csak nem valami extra-különleges fajtatiszta szülők leszármazottja, tenyészszemlés, hazai és nemzetközi szinten díjnyertes, mindenfélére leszűrt és kivizsgált, és persze törzskönyves kutyád lesz akit szeretnének majd tenyésztésbe vonni (pl. a kennel, ahol lecsengetsz egy halom pénzt egy ilyen kölyökért)akkor mindenképpen az ivartalanítás mellett vagyok. Csak előnye van.
2014. júl. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tk-s kutyád van, nem akarsz kiállításokra járni, ha nem akarsz tenyészteni vele, ha lakótelepen vagy egyéb zsúfolt lakhelyen laksz akkor hasznos ha ivartalanítod a kutyádat.

Neki mind viselkedésben, mind egészségügyileg jobb lesz.

+ Neked is kellemesebb, hosszabb lesz az együtt élés...

Ha valaki azt mondja, hogy nem így van akkor nézd meg az illető: korát, "származását" , viselkedését...

Többnyire azt fogod tapasztalni, hogy ezek az emberek: idősek, falun-tanyán éltek/ élnek, a kutyát inkább haszonállatnak tekintik mint társállatnak...

(és tök mindegy, hogy állatorvos vagy csak kutyatartó)

2014. júl. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint az ivartalanítás a kutya csonkítása - főleg férfiaknál szokott téma lenni - azok szexuális élete nem éppen kerek.


Az ivartalanítás szerintem mindenki számára elérhető, a felesleges szaporulatot meggátló, BIZONYOS nem kívánt viselkedéseket, a kutya egészségében is messzemenően a legjobb szerepet játszó lehetőség.

2014. júl. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A nevelést nem helyettesíti, ez igaz, de sokban megkönnyíti mind a kutya, mind a gazda életét. Bármilyen nemű kutyával. Ezek mellett meg nem elhanyagolható szempont, h megelőzhetők vele halálos betegségek.

Tehát én inkább "csonkítom" a kutyámat minthogy 8-9 évesen eltemessem...

2014. júl. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!