Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ivartalanítás...

Mit gondoltok az ivartalanításról? Jó és hasznos dolog, vagy inkább "csonkítás" ahogy sokan nevezik?

Figyelt kérdés
Csupán érdekel e véleményetek, jelenleg még nem tartok kutyust, most fogok rá felkészülni. info gyűjtés a tartásról stb.
2014. júl. 30. 12:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2014. júl. 30. 14:44
 12/16 anonim ***** válasza:

A szukám ivartalan, egy percig sem volt kérdés, hogy az lesz mivel hobby kutyának vettük. A kan még csöpp, de erősen gondolkozom, hogy nem ivartalanítom, mert nagyon komoly kis fickó kezd kerekedni belőle, a tenyésztőnek is nagyon tetszik.

Én úgy vagyok vele, hogy ha csak nem egy tenyésztésre alkalmas kutyáról van szó, akkor nem opcionális az ivartalanítás, hanem alap dolog. Egyrészt praktikus, mert nem kell görcsölni tüzelési időszakban, nem kell bokrok alatt lopva sétálni, lakásban tartott szukáknál nem kell felmosóval aludni. Másrészt gazdaságos, mert egy véletlen alom felnevelése még mindig sokszor többe kerül, mint az egyszeri műtét. Harmadrészt egészséges, mert rengeteg betegség előzhető meg vele.

Nem is értem sokaknak miért kérdés egyáltalán az ivartalanítás, amikor tudományosan bizonyított káros mellékhatásról még nem is hallottam.

2014. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek, egy kan kiskutyánál döntöttünk a családdal :)
2014. szept. 22. 11:14
 14/16 anonim ***** válasza:
Akit ivartalanítotok majd?
2014. szept. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen amint eléri a megfelelő kort.
2014. szept. 26. 05:13
 16/16 anonim ***** válasza:
Megjegyzendő az ivartalanításnak nincs úm korhatára. Az én első kutyám (kan) 4 hónaposan lett ivartalanítva - akkor Amerikában laktunk - és ott ez teljesen természetes. Annyi volt csak h később kezdett emelt lábbal pisilni, kb 1,5 évesen. De emellett csak előnye van. Ráadásul egy nagyobb, akár dominánsabb kutya is lehetett volna (ridgeback keverék) de így ezeket a kakaskodásokat is megúsztuk. Egy nagyon jó természetű, kutyákkal roppant jól összeengedhető kan lett. Most 6 éves.
2014. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!